Gülen cemaati ak partiyle çatıştığına göre şimdi kime oy verecekler?

Gülen cemaati ak partiyle çatıştığına göre şimdi kime oy verecekler

? :) Dostlar bir anda düşman oldu ne hikmetse ?

0|0
1445

En İyi Kız Görüşü

• Benim gülene bağlı koyu akpli hafızlık hocam vardı

geçen seçimde mhp'ye oy verdim diye herkesin içinde

"zinakar partiye nasıl oy verirsin Allah'a hesap veremezsin !"

Diye bağırmıştı :D

şimdi kendisi ne yapıcak acaba :D

3|4
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 45

• Ülkeyi kimler yönetiyor mk.

1|1
    0|0
  • Ne oldu din kardeşliği?

Birisi Tayyip efendi diğeri Gülen efendi.

İki ulvi şahsiyet.

Şimdi karşı karşıyalar.

Yanlarında olmayanı dinsizlikle itam ediyorlardı şimdi bir birlerinin yanında değiller.

Hangisini dinsizlikle itham edecekler?

ZALİMLER SONUNDA MUTLAKA BİR BİRİNE GİRER.

1|2
    0|1
    • Birileri RTE ye cemaatin önünü kes dedi . Zaten RTE yi gözden çıkarılmıştır .Dİkkat edersen 1 haftadır baya konuşmaların da ne demek istediğini kendi bile bilmiyor .Dünya'ya hükmeden para babaları onun yerine yeni isim bile bulmuşlar merak etme .

• yeni isim Sarıgül. Ullimunati'nin (Neconlar ve israil) Türkiye temsilcisi Koç, Sarugülü CHP'ye refere etti.

• mhp catısında bekliyoruz arkadaşları

1|5
    0|0
    • yüzde 10 da kalalım da gelmesinler

• hakaret ettıgınız cemaatın oylarınımı beklıyorsunuz . cemaate kotu gzole bakan nıyetlerını bıldıg partıye oy verermı cemaat. apraslan turkes vefat ettı. guzlen ıle turk okulları ve bsonada cok guzel bı dıalog vardı turkesle gueln cemaatı arasında ...elınıze fısat verseler... muhafazakarları kesersınız.. pke sevmedıgınızı bılıyoruz

• gelirler gelirler gidecekleri başka kapımı var bir refah partisi yok artık ve unutmayın 12 eylül döneminde onlar camide ibadet ederken camileri bekleyen güvenliğini sağlayan ülkücü hareketti

• Bunun cevabı yakın zamanda daha net verilebilir.. öncelikle ortada bir bilek güreşi olduğu gerçeği var burada kaybedeceğini anlayan ani dönüş yapabilir..

Ama işin ayrı bir gerçeği var mesele ak parti meselesinden ziyade başbakan ve gülen çekişmesi çatışma 1 yıl öncesine dayanıyor zaten.. buradan bakarak ülkrmizin ciddi yol ayrımında olduğunu söyleyebiliriz.. bu değişim ortadoğuyuda ilgilendiren bir değişimdir amerikayı israili kürtleri hepsini ilgilendirir.. yani yol ayrımındayız gene .. özetle türkiye ya abd ile devam edecek ya da yol ayrımına girecek saf değiştirecek..

sonuç

abd = gülen = akp ye karşı islami bir rakip ya da vakit kalmadığından muhalefete destek sarıgül :)

yada

abd ye rakip ülkeler = ak parti = çine rusyaya yakın israile uzak türkiye

anlatabilmişimdir umaruım komple teorisidir tabiki :)

0|0
    0|0
  • catisma yok aslinda öyle görüyor herkes..

dönüstürmeden yine aslan payini onlar alirlar bir sekilde..

Ayrica Chpye oy verirlerse daha beter ederler onlari onlarda :)

0|0
    0|0
  • Kim daha fazla para veriyorsa ona dönüyorlar. Gülen 25 Miylar dollarlik serverti öyle Dua okuyarak toplamadi.

0|3
    0|1
    • sen malıye bakanın sol t... gı sın galıba.. salla bakalım . o servet gulenın degıl o davaya hızmet veren snayıcı esnaf o harakete sahıp cıkan kıtlenındır. meblaa da bellı degıi gulenın kısısel servet ıyok kıyafetlerı ve kıtapları dsında . bı kere bıle ıcınde derınlemesıne gırmedıgını olusumlar hakkında sadece ıdeolojınız dogrultusunda okudugunuz kaynaklardan sallamayın

• it iti ısırmaz merak etme.bu muaviye ümmetleri her zaman aynı safta yer alırlar.bu tamamen danışıklı dövüştür.bir de gülen cemaati deyip durmayın lütfen.düşünün ki dünyada en fazla müslüman öldüren ülkesinde yaşayan sözümona bir dini cemaat ve onun 150dönümlük arazı 8 villası yüzlerce koruması ile hükümdarlık süren bir lider ve bu öküze gönül veren bir sürü dana...

1|0
    0|1
  • bana göre cemaatin adamı olan Mustafa Sarıgül CHP ye katılmışsa oylarının nereye gideceği belli baksana kardeşim merhum Erbakan nın yiğeni Sabri Erbakan da CHP ye geçtiyse bu işte vardı bir kelamı

0|2
    0|0
  • bugün beyoğlundaydım İstanbul belediye başkanlığında sarıgülü destekliyorlarmış.. sisteme en yakın insanı destekliyorlar.. Sistemin adamı erdoğandı ve zamanı doldu sanırım...

0|0
    0|0
    • beyoğlunda mı söylediler bunu sana:D

• beyoğlu belediye başkanlığına aylin kotil çıkıyor ve chp nin tabanından gelen bir ailenin kızı ve mustafa sarıgülünde eski karısı beyoğlunda bulunan çoğu esnafın aklınıza barlar eğlence merkezi gelmesin diğer türlü iş yerlerin (bunlar oteller ve şirketler) çoğu cemaatin vakıflarına ait binalarda veya ofislerde iş yapmaları ve cemaaat ile içli dışlı olmaları desem yeterli cevap olur değilmi size?

• Yine Ak Parti'ye.Tartışma olur abi-kardeş arasında ama ayrılmazlar.Aynı olay burda da var.Zıt düştüler bir mesele de ama ülke meselesinde o kadar kolay karar değişmez bana göre

0|2
    0|0
  • Cemaatin büyük bir çoğunluğu MHP oy vermeyecektir.Görüşlerine zıt olduğundan dolayı vermezler nitekim daha önceki örnekler de mevcuttur .Zamanında DSP desteklemişlerdi .Cemaat yönlendirme taraftarıdır . Yönlendirebileceği kişilere daha çok destek verirler..

0|1
    0|0
    • Evet, Gülen, Ecevit için fazilet timsali demişti. Oy vermişti cemaat DSP'ye. O timsal, bankaları boşalttı, M.Kavakçıyı meclisten kovdu ve vatandaşlıktan attırdı.

• gelirler gelirler gidecekleri başka kapımı var bir refah partisi yok artık ve unutmayın 12 eylül döneminde onlar camide ibadet ederken camileri bekleyen güvenliğini sağlayan ülkücü hareketti

• hemde ne düşman oldular akp ye varya cemaatten arkadaşlar var neler söylüuolar neler

0|1
    0|1
  • gueln cemaatın bı syası orgut degıldır . kımseye bı oy yonlendırmesı olmaz.. dsp ye bıle oyveren vardır ıclerınde... ama genel megıl sag kanattadır... kımse kımseye dusamn degıl . muhafazakar ın oyunun gıdecegı yon bellıdır. zamnında mhp den kovulan mıllıyetcı muhafazakar kısılerden de cok kısı var cemmaatın ıcınde onalarda mhp ye daha oy vermez. oyun yonu bellı kımse avuclarını ovuşlamasın... realıst olmak gerekıyor ... en fazla gıderse bp ye gıder oda cok kucuk bı ıhtımal...

0|0
    0|1
    • Ahhh bende cahil olsam, ve her sacmaliga inansam... Dini otoritelerin para icin degilde Allah icin calistiklarini... ahhh keske öyle olsa hayat nekadar kolay olur.

• hımm ... sımdıde geulen cemaatıne nefret beslıyolar..

• yandılar bir kere hiç boşuna chp bundan sonra bizi destekler demesinler asıl chp seçmeni onların sonunu getirecek yok öyle yağma onlar yine anlaşır ortayı bulur bence

0|0
    1|1
  • sarıgül reis geldi oylar chp ye

1|1
    1|2
  • Bana ne:) Bize ne:) Sana ne:) Siyaset, göründüğünden daha fazlasıdır. Daha önce Bülent Ecevite oy vermişlerdir... Hatta zaman zaman Bayka'laufak destekler de çıkmışlardı... Cemaate parti mi yok? Sarıgül açmış kollarını bekliyor...

1|1
    0|0
  • yine de akpye verecekler

0|1
    0|1
  • Cemaat üyelerine oy verme konusunda baskı yapmaz.Cok fazla üyesi oldugu için herkes hürdür,her partiye verebilirler.

1|1
    0|1
  • Bu sürtüşme sadece sahnedeki bir gösteriden ibaret.

Cemaatin amacı Erdoğan'ı safdışı bırakıp kalan parti ile devam etmek.

Akp-Cemaat çekişmesinden çok Erdoğan-Cemaat çekişmesi mevcut.Erdoğan bu savaşı sürdürür ve iktidar hırsıyla devam ederse kendisinin sonunu hazırlar.

0|0
    0|0
  • Yine Ak partiye verecekler. Cemaatin akpartiye ihtiyacı var. Düşmanlık olacağını düşünmüyorum sadece biraz inatlaşma var.. bir şekilde uzlaşırlar.

0|2
    0|1
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 13

• akp son seçimlerde 42 milyon seçmenin 21 milyonundan oy aldı. cemaatin tabanının ise en fazla 2 milyon olduğu söyleniyor. kaldıkı bunların tamamı da akp ye oy vermedi. başbakan o hesapları yapmadan bu işe kalkışmaz. gücünü cemaatle paylaşmaktan, her yerde kadrolara sızan cemaatçilerle uğraşmaktansa 1 milyon kadar oyu gözden çıkarttı. nasılsa yine tek başına iktidar olacağını biliyor. laik, cumhuriyetçi kadrolardan sonra cemaatçileri de sistemden çıkartıp tek adam olmanın hesabını yapmış. o hesapta bu tabloyla tutacak gibi gözüküyor.

1|3
    1|1
    • doğruya en yakın yorum seninkisi gibi:)++

• sevenı ıle teskılatın gonul verenı ya da en azından dersanesıne gıdenı ıle kac mılyonlar bı haberın varmı

• dersaneye gidenlerin oy kullanma yaşı değil. seveni, gönül vereni falan dediğinle beraber tüm potansiyeli zaten maksimum 2 milyon civarı hesaplanmış ki zaten bunlarında %30-%40 oranını akp ye oy vermiyor.

• Mhp diyorum , ben milliyetci olduğum için çizgimi bozmadım.

2|6
    0|1
  • Düşman olmadılar daha düşmanlık yok ama bakalım olablir.

0|0
    0|0
  • diğer dinci parti saadete :D

0|0
    0|0
  • ağlayan partiye tabiki :) akp severler ağlayan nerde ise oradadır daima ;)

1|1
    0|0
  • AKP'ye gider oylar yine bence.Erdoğan,bu kadar güçlü bir siyasal desteği kaybetmeyi göze alamaz...

0|1
    0|0
    • güçlümü yüzde 4 oyu varmış cemaatin ve bunun yarısı anca akp ye geliyor adam kaybettiği oyu doğudan alacak dersanelerin kaaptılamsını barzani ve bdp istedi

• Döner O yine,görürsünüz...

• Çatışmıyorlar, öyleymiş gibi taktik yapıyorlar. Oy kaybına karşı.

1|0
    0|0
  • Kimler düşman oldu noldu haberim yok :/

0|1
    0|0
  • fetonun gözünün tek bir damla yaşına bakar, ne bakar ? bilmem farketmez.

0|0
    0|1
    • he yaaa hee... bıraz da ıdeolojınızın gozlugunedene bakmayan jyazarlardan okumayın da .. dunyada ıkı ulke dısında okulun olmadıgı yer yok. tuk bayragı dalgalanıyor sıtıklal marsı ve turkce ogretılıyor guzel ılıskıler kuruluyor ıs adamları oralara gıdıp ıs vetıcaret yapıyor .ordakı ogrencıler gonul koprulerı kuruyorlar ulkemızı tanıyor ve tanıtıyorlar. sen ve senın gıbıler bı dıkılı agıcınız var mıbu ulkeye bu ulke ıcın ne yaptınız ?once ırna ajanı dedı babalarınzı sımdı sız usa ajanı dıyorsnz

• gönlünüz kopsun, köprünüze sokayım

• bana oy verecekler

0|0
    0|0
  • Babamın sülale küsürdürlerdir , Chp'li ama benim içimde bir Mhp ruhu doğdu yaa :D

Mhp ye veriyorum garanti

1|4
    0|2
  • onların düşmanlığı yüzünden olan bizim dershanelerimize oldu okulda çok eğitim veriliyomuş gibi

0|1
    0|0
  • akp nin zionist olduğunu almaıştır ve zionistler'de pkk ya yardim ediyor. Silah veriyor vs vs

1|2
    0|2
    • pkk ya destek veren israil , silah yollayanda israil , ve pkk lilar israilileri severler, akp nin de zionist olduğunu herkez iyi bilir!

• zionist? :)

Yükleniyor... ;