Hitabet sanatı ile kültür doğru orantılı mıdır?

Hitabet sanatı ile kültür doğru orantılı mıdır ?

0|2
822

En İyi Kız Görüşü

• Doğru orantılı denemez
    Kitap okur cümleleri ağzınızda eğik bükmeden kurarsanız laf kalabalığı yapmadan karşınızdakini etkiniz altına alabilirsiniz

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Kesinlikle değildir. Topluma iyi sesleniyor olması, onlara dokunabiliyor olması kültürüyle alakalı bir ipucu vermez. En fazla şunu dersin; adam jest-mimik hareketlerini iyi beceriyor, diksiyonu da kuvvetli, toplumları tesiri altına alabiliyor bravo.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyledir, kültürlü insan konuşmasından belli eder kendini.

0|0
    0|0
  • kültürün ne seviyedeyse hitabetin, konuşman, o seviyede ilerler. her konuşma da bir kültür izi vardır. yani tabiki doğru orantılıdır..

0|0
    0|0
  • Doğduğundan itibaren yetiştiğin kültür neyse onu alırsın doğal olarak onu yansıtırsın. İstisna gibi duran tavrın karakter yapında gizli olabilir tabi

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kültür seviyesi düşük olan biri bunu konuşmasından belli ediyor

0|0
    0|0
  • Okumayla doğru orantılıdır bu yüzden kültürlede doğru orantılıdır

0|0
    0|0
  • Evet öyle

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Bana kalırsa hitabet bambaşka bir alan. Hitabeti iyi olanların yetenekten öte kafalarında haklı oldukları düşüncesinin yattığını düşüyorum. Fazla konuşmayan , konuşamayan kültürlü insanlarda mutlaka vardır , sanırım

0|0
    0|0
  • Kültürü ne olarak tanımladığınıza bağlı bence.
    Kendinin ve çevrende olup bitenlerin farkında olmak da bir kültür gerektirir. Hitabet gücü önemlidir, güzeldir. İnsanları bir konuda ikna etmek oldukça yorucudur fakat ikna olduğunu görmek o yorgunluğu biraz olsun üzerinizden silip atıyor.

0|0
    0|0
  • Bana göre yetenek işi..
    Duyguları iyi bilmek lazım..

Kültürlü bir çok prof, çoğu topluluğa hitap edemez..
    Kitap okumak da işe yaramaya bilir..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • Hitabeti iyi olan biri kitap okumayı seven birisidir kanımca ki bu da kültürünü doğru orantılı bir şekilde artırdığını ve daha bilgili olduğunu gösterir hocam :)

0|0
    0|0
  • her kültürün kendine has hitabet etkiliği olabilir zaten bunu en iyi şekild kullananlar parayla oynayanlar olur. ama aynı zamanda kültür seviyesi yükselince iletişim ve saygı yoğunluğuda artıcağı için hitabetide buna bağlı olarak gelişebilir.

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır kültürle konuşmanın alakası yok :)

0|0
    0|0
  • Etkili iletişimdeyken kültürü konuşturmak da etkili iletişime dahil bence karşıdaki kişi ne kadar kültürlü olduğunuzu düşünür ve size saygı duyar. :)

0|0
    0|0
  • çoğu görüşün aksine kesinlikle doğru orantılı olduğunu düşünmüyorum.
    hitabet ile kültür seviyesi çok başka şeyler.

0|0
    0|0
  • Hayır değil. Tabi kültür denince ne anlaşıldığına da bağlı bir durum :D

0|0
    0|0
  • Okumayan insan konusmayi da bilmez.. Ve elbette yetenekte olmali.. Hepsi birlestiginde kultur arttikca hitap yetenegi de artacaktir..

0|0
    0|0
  • Kültürsüz bir insanın ikili ilişkilerde başarılı olacağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır değildir. Ne kadar kültürlü olurda olsun, hitabet ayrı bir yetenektir.

0|0
    0|0
  • Hayır, vücut diliyle alakalı. İmamlar birçok kültürlü insandan daha hitabetli.

0|0
    0|0
  • yani😊

1|2
    0|0
  • aynen bence orantılı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Pek alakası olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Çok nadir tersi olsa da, genel olarak öyledir..

0|0
    0|0
  • Çok doğru bence kültürün çok önemi var

0|0
    0|0
  • Biz hangi kültürde ve de hangi medeniyette nasıl bir kültürle yaşıyoruz; bunu tartmamız lasım önce. Şayet bunu tartacak olursak; bizde ne kültür var ne de hitabet. Kültürlü addedilenlerde de hitabet yok; sevmediğim birkaç liderde var, onlar da zaten belli bir amaç için hitabetini kullanıp istediğini alıyor.
    Bence kültür hitabet ile orantılı değil; hitabet nezaket işidir, nezaketten nasbini alan hakkıyla hitabetini de kullanır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...