Yeni öğrendiğiniz Türkçe kelime ve anlamını yazar mısınız?

Yeni öğrendim,duydum dediğiniz Türkçe kelime yaza mısınız? Yöresel kullanımlar da olabilir.

1|0
126

En İyi Kız Görüşü

• feriştah : farsçadan gelen firiştah kelimesiymiş anlamı melek demekmiş . 4 büyük melek daha çok Hz. cebrail için kullanılırmış. Anlamı genelde bilinmeyen ve yanlış kullanılan bir kelime.

İfla : sütten ayırma meme den kesme demekmiş. Bu kelimede argoda çok kullanılır ama yanlış bilinen ya da bilmeden kullanılan bir kelime iflanı ya da iflahını si... derler argoda

İflah ta farklı bir şeymiş o da kötü , güç bir durumdan kurtulmak anlamına geliyormuş :) Soruyu çok beğendim 5* :)

1|2
    1|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 11

• Zebellah: İri yarı büyük demekmiş...

Sevgilim bu lafı üzerimde kullanmıştı da sinir etmek için. :D Nerden de duyuyor bilmiyorum ki. :D

0|1
    0|0
  • bugün dershanede gördüğüm Türkçe dersinden..

öykünmek: benzemeye çalışma, örnek alma.. Ör: Yazar, Ömer Seyfettin'e öykünmüş.

0|1
    0|0
  • Mesin, deri demekmis. Benim Turkcem biraz kotu bilindik kelimeleri bile bilmedigim oluyor

0|1
    0|0
  • vira-sürekli tekrar tekrar gibi bir anlamı vardı galiba unuttum yine bak :D

0|1
    0|0
  • MUŞTU

müjde demekmiş yeni ögrendim

0|2
    0|0
  • türkiyede yaamadığım için bir çok kelimeyi bilmiyorum zaten ^^

0|0
    2|1
  • mirsat gemi demiri

0|1
    0|0
  • ekseri:çoğunlukla, genellikle

0|1
    0|0
  • lasse:hemen demekmiş

0|0
    0|0
  • Türkiyede türklere bu soruyu sormanda isabet oldu.

0|0
    0|0
  • Gancelli , bahçe kapısı demekmiş :\

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yok öğrenemedim ben cahilim

0|0
    0|1
  • müptezel bağımlı

0|1
    0|0
  • köhür köhür öksürme eylemini duydum ama anlamını öğrenmeye cesaret edemedim :D

0|1
    0|0
  • Ben bunu yeni duydum anlamını bilen https://m.youtube.com/watch?v=E2qJ6jPBaEc

0|0
    0|0
  • aaaa guzuuuuum gınalı guzuuum,ak yavrum süt yavruuuummmm bu sözleri ninelerden çok duyardım köylerde

0|0
    0|0
  • kurru kere. eşeğin oğlu dmek miş

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;