Türkiye'de herhangi bir sanat dalında değerinin yeterince bilinmediğini düşündüğünüz sanatçılar var mı?

Günümüzde sıkça sorulan "Bu nasıl ünlü olmuş?", "Bu nasıl buralara gelmiş?" gibi soruları eminim ki çokça duymuş hatta birçoğumuz söylemiştir. Peki değerinin bilinmediğini düşündüklerimiz?
Sizin bildiğiniz ve değerinin yeterince bilinmediğini düşündüğünüz, daha fazlasını hak ediyor dediğiniz yetenekler var mı?

#Değeribilinmeyenler
#SanatveSanatçı

2|1
2515

En İyi Kız Görüşü

• Mor ve ötesi , yüzyüzeyken konuşuruz , gri gibi grupların değeri hiç bilinmiyor. Kendini müziğe adamış , her yazdığı sözden anlam fışkıran sanatçılar yerine sürekli başkasnın sözlerini bestelerini alıp para için iş yapan sahtekarlara yüz veriliyor!! Türkiye 'de değerli sanatçılarımıza gereken değer verilmiyor

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de gerçekten sanatçı olan insan sayısı bir elin parmak sayısını geçmez benim için.

0|1
    0|0
    • Paylaşsan da nasiplensek mübarek adam 😊

• Bir çoğunu bilmezler zaten benim için söz-müzik Özer Atik. Tiyatro olarak dersen tüm devlet tiyatrosu oyuncularını katarım ayırt etmem. Edebiyat olarak dersek sırf anlamlandıramadığımız için sürekli kötülediğimiz divan şairleri.. Daha bir sürü sayabilirim.

• Özer atik, divan edebiyatı bence de çok güzel. Eyvallah 😊

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 24

• Türkiye de şöyle bir şey var; değerli sanatçılarımız özellikle şairlerimiz vefat edince kıymetleri biliniyor. Buna en birinci örnek olarak erkek egemen şiirimize mührünü basan kadın şairlerimizden bir tanesi Didem Madak' ı verebilirim. O hepimizin annesiydi keşke vefat etmeden önce kıymeti bilinseydi...

0|1
    0|0
    • Evet çok dillendirdiğimiz ve hala yapmaya devam ettiğimiz birşey. Değerlerimize sahip çıkmayı onların kıymetini bilmeyi öğrenmeliyiz. Teşekkürler. 😊

• Ben teşekkür ederim

• Evet kesinlikle Sena. Hem Türkçe hem yabancı -özellikle yabancı- müzikte felaket güzel bir sesi var ama Instagram'da takipçisi çok az ve lafı neredeyse edilmiyor. En azından "Feel"le patlama yapmalıydı diye düşünüyorum ✩

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim böyle değerleri ön plana çıkarmak ve müzik kulağı bana göre hoş insanların varlığını görmek sevindirici. :))

• Bahadır Sağlam. Adamın değeri bilinmiyor. Müthiş bir albüm çıkardı ama bilen yok. Saçma sapan sözler yazmayan, kliplerinde yarı çıplak kızlar oynatmayan kaliteli bir insan. Dinleyin, dinletin.

0|1
    0|0
  • Jazz müzik mesela.. Jazz dinliyorum diyince o ne la diyenleri duyunca üzülüyorum

1|1
    1|1
  • Amatör bazı videolar gerçek sanatçılardan daha iyi bence. İsim olarak bilemem ama var yani

0|1
    0|0
  • Jehan barbur

(Ps: Evrencan seven ve dinleyenlerdenim)

0|1
    0|0
    • Evrencan dinleyen biri olarak senin tavsiyen üzerine inceledim ve hissettiğim ilk şeyler sanırım bir şeyleri geç keşfettiğim oluyor. Teşekkürler :)

• Rica ederim 🙂 geç olsun güç olmasın

• Harcanan ya da kendini harcadığını düşündüğüm oyuncu Alperen duymaz

0|1
    0|1
  • Fazlasıyla var. Sena Şener şöyle dursun, yıllarını sanata vermiş besteci, yazar, oyunculardan dahi hak ettiği değeri göremeyenler var.

0|0
    0|0
  • Belki bir unlu degildin ama oscarlik bir oyuncuydun be sibel!

0|1
    0|0
  • Var da hatirlamiyorum kimler oldugunu cogunu elestiririm ama

0|1
    0|0
  • Erkek olarak Haluk Levent, Murat Kekilli ve Gökhan Kırdar
    Kadın olarak Demet Sağıroğlu

0|1
    0|0
  • Var.
    Ahmet Kaya.

0|1
    0|0
  • Misal Dogukan Manço

0|1
    0|0
  • Ankaralı Yasin :D

0|1
    0|0
  • şimdiki sarkılar eski sarkılar gibi güzel degıl ki

0|1
    0|0
  • Çok var hakketmeyenler yerlerini işgal ediyor

0|1
    0|0
  • Ben mesleki

0|1
    0|0
  • Hayir yok.

0|1
    0|0
  • Yüzlerce.

0|1
    0|0
  • Evet var

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

Erkekler Ne Diyor 14

• Türkiye de insan hayatının bile değeri yokken sanat ya da sanat eserlerine verilmeyen değeri tartışmayalım bile bence.

Jazz ve blues konusuna katılıyorum ama. Buna ayrıca klasik müziği de ekleyebiliriz. Dolunay Obruk, Elif Çağlar, Tamburada, Ece Göksu, Çiğdem Erken, Dilek Sert Erdoğan benim favorilerimdir türk jazz sanatçıları olarak. Özellikle Dilek Sert Erdoğanın sesini kullanma becerisine hayranım. Ama kaç kişi biliyor tanıyor bu sanatçıları derseniz orası ayrıca hüzünlü bir hikaye.

0|1
    0|0
  • Belki sadece şarkıcı ve oyuncuları sanatçı olarak gördüğümüz içindir. :-\

Sanat ile ilgilenmiyorum...

www.cnnturk.com/.../tiyatro-sahnesinde-oyuncuya-saldiri

0|1
    0|0
    • Bu nedenle ısrarla herhangi bir sanat dalı diye yazdım ve ilk bu konuda görüş senden geldi. Haklısın :/

• 1|2
    0|0
  • Resim diyebilirim yabancı ressam haricinde ressam tanımıyorum gerçi öğrenebilirim ama çok değer verilse kesinlikle bu zamana kadar öğrenirdim diye düşünüyorum. Muzik olarak ise Türkçe dinlemiyorum :D.

0|1
    0|0
  • Değerimin yeterince bilindiğini düşünmüyorum bu yüzden cia-fbi ne varsa başvurdum. Bir iş çıkarsa güzel olur.

0|1
    0|0
  • Rahmetli Asım abimizin oğlu, kendi gibi çok yetenekli maşallah.

0|1
    0|0
  • Duman Türkiye de belki yeterince ünlü olabilir fakat Amerika veya Avrupa da olsaydı Dünya çapında yaşayan efsane bir grup olurdu.

0|1
    0|0
  • Kader insanın kendi çabasına bağlı. İnsan isterse başarır; Koray Avcı mesela, sokak sanatçısıydı ama şimdi konserlere gidiyor.

0|1
    0|0
    • Orasına da kesinlikle katılıyorum. Ama emeğinin karşılığını hala alamamış olanlar da var ya da Koray'lar sokaklardan çıkıyor ise böyle sorgulaya kesim hala var olduğu içindir bence.

• Yavuz Çetin. Yaşasaydı Türk bir gitar virtüözümüz olabilirdi

0|1
    0|0
  • Çok var
    Sanat eserine ucube diyenlerin yönettiği bir ülkedeyiz

0|1
    0|0
  • tonlarca var türkiye sanattan ne anlar yaaaaaaaaaaa

0|0
    0|0
  • ZARA

0|1
    0|0
  • Müzik dışındaki sanatlarin tümü denilebilir

0|1
    0|0
  • Saymakla bitmeyecek uzunca bir liste yapılır buna.

0|0
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...