Bir soru: MEVLANA zamanında Moğollar saldırıyor Türkmenler savunuyordu. Peki MEVLANA kimin tarafındaydı?

soru acik net anlasilir

Güncellemeler:
mevlana moğol ajanıdir

0|1
1113

En İyi Erkek Görüşü

• Mevlana sapıktır! Net

0|0
    2|4
    ARTIK GEÇERLİ BİR GÖRÜŞ DEĞİL
    • Allah dostu hakkinda duzgun yorumlar yap.

• @Asilmavi42 kilavuzu nihat olanin fikkride bu kadar olur

• Nihat kimmis diye sorarim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• yanlış yola girmişsin şeytan seni kandırmış evlat, dön o yoldan

0|2
    0|0
    • seytana inanan sizsiniz

• hayir dinciler inanir. bilimsel olarak seytan, cin, peri v. s. yoktur. col ortasina entarisini siyirip sican ve uc tasla g.. tunuzu silin helalfir diyen col bedevilerinin masallaridir

• kim kime dum duma :D

• Mevlana için söyleyebilecegim tek şey insancıl görünsede özünde döneminde egemenlerin yanında saf tutmuştur

1|0
    0|1
  • Neler okudun sen öyle 😉
    Merak etme onların bir çoğu taraflı

0|0
    0|1
  • Filmin sonu; Sultan Baybars ve ordusu köklerini kazımıştır...

0|0
    0|0
  • Moğollar kültürlü seçkin insanlar değildi ki ajanlık gibi karmaşık siyasi oyunlar oynasınlar mevlana celaleddin gibi insanları organize etsinler ayrıca o dönemde bugünkü gibi millet kavramı yoktu eserlerini farsça verdi doğru ama o dönemin genel anlayışı buydu avrupada da latince eserler kaleme alınırdı ve yakın döneme kadar Türk denince anlaşılan şey pek te hoş karşılayamayacağımız ifade ve anlayışı içerir bunun için büyük Atatürk ne mutlu Türküm diyene dedi. Diyeceğim o ki bugünün anlayışıyla geçmişten cımbızla örnekler seçip zorlama yorumlarla işin esasını çarpıtmayı doğru bulmuyorum neticede mevlana celaddinin öğretisi iyiliğe ve güzelliğe kılavuzlar medeni olmayı öğretir. Saygılarımla..

0|0
    0|0
  • Moğollar nasıl müslüman oldu biliyormusun?

1|0
    0|0
    • mogollar musluman degil

• mesnevideki p*rno hikayeler ekstrembilgi.com/.../

• Ben sana mevlana hakkında birşey söylemedim sen benim soruma cvp ver. Hem bana ne onun neler yazdığından neler cizdiginden. Ben Kuran ve peygamber sünnetine bakarım. Ama moğol ajanı olduğunu da şu birkaç yıl yazılıp çiziliyor doğruluğu tartışılır kaldı ki moğolların istilasında bir sürü tarihi bilgi belge yok edilmiş ve tekrardan bazıları kafalarına göre yazmışlardır. Dogruysada yanlissada Allah a hesabını verir bu beni ilgilendirmez

• Allah’ın

0|0
    0|0
  • Peki mevlana sence türkmen Mi Mogol mu?

0|0
    0|0
  • Ben seks duskunu bir Mogol diye taniyorum.

0|0
    0|0
  • Kanıtların sağlam değil.

0|0
    0|0
  • Pas diyorum

0|0
    0|0
  • beinm tarafi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Olayı biraz yalnış anlatmışlar. Ahilik teşkilatının şeyhi Ede bali ile aralarında gelen bir husumet vardır. Bunun sebebi Şemsi Tebrizi nin ölümüyle ilgilidir. Şemsi Tebrizi nin ölümü üzerine gidip işbirliği yaptığı kaynaklarda yazar. Üstelik Türkmenler e değil Ahi Evren e düşmandır
    Ama bu olayın kesin bir doğruluğu yoktur. Çünkü bu olayın gerçekleştiği görüşü Halil İnalcık a aittir. Tek bir tarih yazarının böyle birşey soylemesi üzerine biz bu olayın kesinliğini kabul edemeyiz. Bir dahaki sefere lütfen daha güvenilir kaynaklar okuyun

0|1
    0|0
    • halil inalcık dunyanin yetstirfigi en iui 10 tarihciden biridir

• yoo puskullu deli kadir dogrulamazsa inanmam

• Tarih gibi ciddi bir münasebeti konuşmak kadir Mısıroğlu gibi şarlatana kaldıysa hey gidi günler

• Mevlana ve babasının mogollarla iyi ilişkisi oldugu mogollara karşı hicbir savasın icinde bulunmadigi hatta mogol saldirilarndn dolayi anadoluya kacip konyaya yerlestiginde bir mogol ajanı oldugu soylenir ne kadar dogru bilmiyorum tabi

1|0
    0|0
  • Mevlana Allah dostudur kısa ve net bilmeyenler gidip araştırsın

0|2
    0|0
  • mevlana barış taraftarıydı o bir aşk adamı nasıl savaşmasını bekleyebilirsinizki adamın görüşü savunduğu değerler belli ''Ne olursan ol yine gel'' tezini ortaya atmış ve benimsemiş bir felsefeciden savaşması örgütlenmesi beklenemez.

0|1
    0|0
  • farsça yazdığı için türk düşmanı söylenmesine katılmıyorum. o dönemlerde bir çok devletlerde resmi konuşma, ayzı dili farsçaydı. osmanlılar bile fars alfabesini kullanıyordu

0|0
    0|0
  • Kimin tarafındaymis🤔

0|2
    0|0
  • Turkmenler tarafindaydi ben biliyorum

0|2
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Allaha bırakıyorum...

0|0
    0|0
  • Gotumle guldum😂😂😂
    Koskoca evliyayi turk dusmani yaptinjz ulan mal adam dusman olsa niye migollardan kacip gelsin hadi ajan diyelim dur sunkari bir imana getiriyim cennete sokayimmi dedi. Netten baban top deseler herakde babam top deyip onlada gtceksiniz. Yuh

0|1
    0|0
  • Mevlana Allah dostudur

0|2
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...