Bir soru: MEVLANA zamanında Moğollar saldırıyor Türkmenler savunuyordu. Peki MEVLANA kimin tarafındaydı?

soru acik net anlasilir

Güncellemeler:
mevlana moğol ajanıdir

0|1
1113

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Mevlana için söyleyebilecegim tek şey insancıl görünsede özünde döneminde egemenlerin yanında saf tutmuştur

1|0
    0|1
  • Moğollar kültürlü seçkin insanlar değildi ki ajanlık gibi karmaşık siyasi oyunlar oynasınlar mevlana celaleddin gibi insanları organize etsinler ayrıca o dönemde bugünkü gibi millet kavramı yoktu eserlerini farsça verdi doğru ama o dönemin genel anlayışı buydu avrupada da latince eserler kaleme alınırdı ve yakın döneme kadar Türk denince anlaşılan şey pek te hoş karşılayamayacağımız ifade ve anlayışı içerir bunun için büyük Atatürk ne mutlu Türküm diyene dedi. Diyeceğim o ki bugünün anlayışıyla geçmişten cımbızla örnekler seçip zorlama yorumlarla işin esasını çarpıtmayı doğru bulmuyorum neticede mevlana celaddinin öğretisi iyiliğe ve güzelliğe kılavuzlar medeni olmayı öğretir. Saygılarımla..

0|0
    0|0
  • Peki mevlana sence türkmen Mi Mogol mu?

0|0
    0|0
  • Moğollar nasıl müslüman oldu biliyormusun?

1|0
    0|0
    • mogollar musluman degil

• mesnevideki p*rno hikayeler ekstrembilgi.com/.../

• Ben sana mevlana hakkında birşey söylemedim sen benim soruma cvp ver. Hem bana ne onun neler yazdığından neler cizdiginden. Ben Kuran ve peygamber sünnetine bakarım. Ama moğol ajanı olduğunu da şu birkaç yıl yazılıp çiziliyor doğruluğu tartışılır kaldı ki moğolların istilasında bir sürü tarihi bilgi belge yok edilmiş ve tekrardan bazıları kafalarına göre yazmışlardır. Dogruysada yanlissada Allah a hesabını verir bu beni ilgilendirmez

• yanlış yola girmişsin şeytan seni kandırmış evlat, dön o yoldan

0|2
    0|0
    • seytana inanan sizsiniz

• hayir dinciler inanir. bilimsel olarak seytan, cin, peri v. s. yoktur. col ortasina entarisini siyirip sican ve uc tasla g.. tunuzu silin helalfir diyen col bedevilerinin masallaridir

• kim kime dum duma :D

• Neler okudun sen öyle 😉
    Merak etme onların bir çoğu taraflı

0|0
    0|1
  • Kanıtların sağlam değil.

0|0
    0|0
  • Ben seks duskunu bir Mogol diye taniyorum.

0|0
    0|0
  • Pas diyorum

0|0
    0|0
  • Allah’ın

0|0
    0|0
  • Filmin sonu; Sultan Baybars ve ordusu köklerini kazımıştır...

0|0
    0|0
  • beinm tarafi

0|0
    0|0
  • Mevlana sapıktır! Net

0|0
    2|4
    • Allah dostu hakkinda duzgun yorumlar yap.

• @Asilmavi42 kilavuzu nihat olanin fikkride bu kadar olur

• Nihat kimmis diye sorarim

Kızlar Ne Diyor 11

Yükleniyor... ;