Atatürk'e karşı minnet duygunuz var mı?

Şu an yaşadığımız iyi çoğu şeyi ona borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Kendisine sonsuz sevgim ve sonsuz minnet duygum var. siz ona minnet duyuyomusunuz ?

• Evet
    A seç
  • Hayır
    B seç
  • Biraz
    C seç
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0
1322

En İyi Erkek Görüşü

• Klasik Atatürk olmasaydı kalıbını kullanmak istemiyorum ama zorluyorsunuz :)

Mü'min Atatürk düşmanı kız ve kızancıklar :) ula onun sayesinde burda böyle 'kızlı erkekli' sohbet ediyorsunuz bea ! :)

7|5
    1|3

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Olmayanın imanından şüphe ederim

6|4
    2|6
  • Atatürke bu millet herzaman minnet duyacaktır:Kanunda değişse o ülkemizin vatanımızın kurucusu öncüsü bu ülkenin ilk kahramamanı olarak kalacak.

5|5
    4|4
  • Atatürk evet bazı yerlerde doğru işler yapmıştır ama yanlışları bütün doğrularını götürmüştür

5|5
    5|5
    • Süper bir yorum.

• Teba Osmanlıca'yı ne kadar biliyordu? Osmanlıca sadece üst sınıfa ait bir dildi, okuma yazma ve eğitim hakkı da üst sınıfındı. Atatürk sarayın değil, halkın dilini resmi dil yaptı. Yahudi icadı olan fesi kaldırdı. Memleketi Muaviye gibi mızraklarına Kuran takan zındıkların elinden aldı.

• belki Osmanlıyı tam bilmiyordu ama öz Türkçesini çok iyi biliyordu ve sana soruyorum bizim konuştuğumuz dil öz Türkçe mi tabiki hayır

dili bozulan bir millet yok olmaya mahkumdur diye bir söz vardır ve bizim dilimiz baya bir bozulmuş olacakki şimdi batıya özeniyor ve onlar gibi düşünmeye başlıyor ve namus diye çok önemli bir kavramı unutmuş durumdayız işte o şanlı Türk milletinin durumu şimdi bu halde ve kendi kendini yönetemeyecek durumda buda şu oluyorki cumhuriyetçilik başarısız oldu

• "Atatürk ün bu ülkeye yaptığı,boğulan genç kızı kurtarıp kıyıda tecavüz etmeye benzer!"

Ilginc bir söz. Burdaki zeka seviyesi düsük olan Dinciler sanirim bunu destekliyorlar. Gercekte bunlan ne demek istediklerini bilmesemde neyse.

Ironik olan

Muhammed kendisi köleleri ve Carriyeleri tecavüz etmeyi helal kildi zamaninda. (Islamda bu yasak degil)

Muhammedin tecavüzcü oldugunu kanitlayan Hadisleri burda göstere bilirim.

Ama ondan sonra bizim Peygamberimize tecavüzcü dedi niye burda aglamaya baslayacaklar ve sikayet buttonunuda tecavüz edecekler neyse.

Evet vay anasini vay Atatürk kardesimiz. Neler yapmis. Kadinlara Oy hakki vermis vayy Dinsiz. Kadin yaninda bir erkek olmadan sokaga bilem cikamaz aslinda kim oluyorda bu onlara Oy hakki veriyor ?

Kiz cocuklarina Egitim veriyor bu serefsize bak.

Atatürkü sevmiyenleri ciddi almayin kardesler. Onlarin Ne atatürk üzeri nede Tarih üzeri neden Din üzeri bilgileri var.

Bu ülkede Atatürk elistirildigi gibi bu Dincilerin Muhammedi elistiriliseydi Müslüman kalmazdi.

5|1
    1|3
    • Yazdığınız ilk cümle de zaten NFK gibi birine ait.Çok dikkate değer değil zaten.

• Boşuna adı Atatürk değil

4|4
    3|6
    • böyle soruları seviyorum.G.t kılı avına dönüyor benim için :D

• Tabi ki.

5|4
    4|6
  • Minnet degil onun dönecegini yaşayacagini bilsem gözümü kirpmadan canımı veriririm Atama.

6|5
    4|8
  • ne demişti merhum Erbakan; "Aziz mustafa kamal bu millet yaptıklarını hiç bir zaman unutmayacak" Bir de üstad N.F.K nın bir sözü var ama gerek yok şimdi.

3|5
    5|6
  • kesinlikle var. ona ve o devirde emeği geçmiş olan milyonlara...

4|3
    5|6
  • Şu soruya Atatürkten nefret ediyorum, sevmiyorum, yok o Türk değildir göçmendir yok içmiştir diye cevap verenlerin aklında bir gram zeka varsa ben bir şey bilmiyorum. Ulan geri zekalılar akşam akşam tepem attı. Ya arkadaş ne olursa olsun o adam bu ülkeyi kurtardı mı? Türkiye Cumhuriyetini kurdu mu? Laiklik, eşitlik, modernlik getirdi mi? Hepsini yaptı ulan hepsini! Nankör herifler, beyinsizler! Ya ne desem az cidden az. Siz ki kıçı boklu erdoğanın götündeki kıl olmaya layık insancıklar sevmiyorsunuz zaten beyniniz yok bari saygınız olsun! O adam olmasaydı şu an şu siteye girip rahatça yazı yazabilecek miydiniz orası bile meçhul! Elinizi vicdanınıza koyun diyeceğim de o da yoktur sizde...

1|0
    0|1
  • bilmiyorum okulda anlatılanla ataturk ile gercek hayatta kaynaklarda anlatılan ataturk cok farklı

2|3
    4|3
  • iyi bir komutan vs vs vs...olabilir ama minnet duymuyorum..

ama iman gücüyle orda savaşıp şehit düşenlere minnet duyarım...

0|1
    1|0
  • Canım Ülkemdeki bazı insanları gördükçe Hz. Muhammed, Fatih Sultan Mehmet ve Mustafa Kemal ATATÜRK gibilerini iyiki tanımışım diyorum.. Bazı insanlar dediklerimde kıllar ve hüloğğğlular :D

2|0
    0|0
  • Atatürk'e ve onunla birlikte bu yola baş koyan herkese minnet borcumuz var.

1|0
    0|0
  • Şu an yaşadığımız çoğu şeyi tek bir insana borçlu olduğumuzu düşünmüyorum. Bunu "hakaret" olarak algılamazsanız sevinirim. Bu örnekteki isim başka birisi olsa da, fikrim değişmez

Tek adamcılığı bırakmak lazım, kişilik kültüyle yol alamayız

0|1
    0|1
  • ben ona minnet duymuyorum hatta sevmiyorum

0|1
    2|1
  • İlkelerine fikirlerine ve şahsına bağlılık ve sadakatimi bildiririm.

1|0
    0|0
  • Atatürk hiç var olmasaydı şuan ne durumda olacaktım gerçekten öğrenip kıyaslamam gerekir.

0|1
    3|1
  • atatürk olmasaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. 1917de patlama yapıp müteakkip yıllarda etkisini artıran sosyalizm akımı ülkeyi daha iyi noktalara getirebilirdi ama ingiliz destekli bir atatürkün kurduğu ülke ancak bu kadar olur.

0|0
    5|1
    • Be adam bari nickini değiş. Utan azıcık ya. Komunist adam böyle mi düşünür? Yazıklar olsun bir de ingiliz destekli diyor! Ulan bu ülkedeki ingiliz şerefsizlerini atan Atatürk sen neyin kafasındasın!

• cehalet başa bela :(

• Hayır, yok.

0|2
    4|2
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 13

• Evet,duyuyorum..

4|4
    3|5
  • kesinlikle duymuyorum...

Necip Fazıl ın şu sözüne yürekten katılıyorum...

"Atatürk ün bu ülkeye yaptığı,boğulan genç kızı kurtarıp kıyıda tecavüz etmeye benzer!"

6|7
    10|13
    • ben yazmayayım demiştim :)

• uğurböcükü nereli olduğunu sorabilir miyim? merak ettim, cevap vermezsen de sorun değil..

• Harikasın dostumm :D +1

• Bu ülkede yaşayan bu şartlarda yaşayan her insanın bunu Atatürk'e borçlu.

Ama sever ama sevmez bu gerçeği değiştirmez.

3|0
    1|1
  • Duymayan nankördür benim gözümde.

3|1
    1|1
  • Hiçbir insanı yalnızca bir yönü ile ele alıp göklere çıkarmayı da, bir başka yönü ile inceleyip kıyıya itmeyi de anlamlı bulmuyorum. Bir bardağı yalnızca dolu yahut yalnızca boş oluşu ile nitelemeyi marjinal karşılıyorum. Her yorum, çift yönlü bir değerlendirmeyi hak eder. Benim nazarımdaki terazi, "saygıya şayan ve timsal bir Ata" olduğu yönü ile ağır basıyor. Bu benim şahsi kanaatim...

1|1
    1|0
  • atatürke saygı duyarım hz. muhammedi de severim bence din laik konusuna girmeye gerek yok zaten bu 2 kesime derin girenler iyi olmuyo bence

0|0
    0|0
  • tabikide hep denildiği gibi ATATÜRK olmasaydı biz belkide olmicaktık özellikle hemcinslerim için eskiden kızlar bukadar rahat değildi hatta gereksiz görülüyodu şimdi öylemi ATATÜRK öyle bir adamki onun gibi bir insanın bidaha gelceğine pek inanmıyorum ve ona sonsuz bir minnet duyuyorum

3|1
    1|1
  • Yazık size. Din, islam uğruna gözleriniz kör. Müslümanlık ne onu bile bilmiyorsunuz siz. Çoğunuz cemaatçi yobaz tiplersiniz eminim, koyun gibisiniz hepiniz. Bu günlere nasıl geldiniz haberiniz yok. Bu insanlarla aynı ülkede yaşadığım için iğreniyorum kendimden.

5|4
    1|1
  • uyanın artık bu rüyadan ya normalde atatürkün yaptığı ülke yönetimini tahttan indirip kendisi oturmak oldu nedir bu atatürk tutkunuz .ne kutsal adammş mübarek biraazck bu ülkenn değerlerne kıymet verseydi sevebilirdim ama sadece milliyetçi yönünü takdr ederm o kadar

1|1
    6|4
  • hayır yok tabiki benim bu zaman ve satate yiyecek rızkım varmış ,minnet borcum varsada çarpışan tüm askerlere borcum var tek 1 kişiye değil

0|1
    6|2
  • Köpeğimin önüne yemeğini koyduğumda o bile bana minnet duyuyor.

Değil ki bi' devri kapatıp bi' devri açan bir adama minnet duyulmasın...

Ne yapmış olursa olsun üzerinde yaşadığın toprakların kurtuluşuna vesile olan adamdır.

Bazı yok edilmeye çalışılan hak ve özgürlükleri o günün şartlarında bile sağlamış.

Sevip sevmemek ayrı meseledir ama minnet duygusu var olmalı gibi geliyor bana...

5|6
    1|4
  • deseler ki sen canını verirsen Atan yaşacak dakika düşünürsem insan değilim namusuma şerefime

5|7
    5|8
  • hayır kendimi borçlu hissettiğim tek kişi Allah'tır Atatürk iyilik yaptı ve karşılığını öbür dünyada fazlasıyla alacak unutmayalım bu dünyada aslında biz herşeyi kendimiz için yaparız neden çünkü mükafatı mutlaka olacaktır

5|8
    4|3
Yükleniyor...