Duvara çizilmiş anlamlı bir sanat eseri, bunu görünce aklınıza ilk ne geliyor?

Çok şey ifade ediyor bu çizim, adaletsizliği, özgür olmamayı, yaralı kalpleri, ölümleri, çaresizliği. Peki sizin için ne ifade ediyor?

3|2

En İyi Kız Görüşü

• sanki bir milyon insan bir anda haykırdı ve aniden sustu , hiç olmamışlar gibi sevinçlerinize çapraz kurulmuş namlular ortasındasınız sığınakları sobeleyin çocuklar savaşta önce masumiyet ölür ya bu çocuklar için de çocuklukları ölür bir yerlerde uzun zaman sonra çocuklukları savaşa gitmiş yetişkinler olurlar okumadıysanız tavsiyem şudur ki çizgili pijamalı çocuk okumanızdır birbirlerinin kulturlerine cok uzak, 8 yasina kadar buyuyebilmis iki cocugun gozunden savasin anlatildigi bir hikaye

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Savaşlar yüzünden ölen çocukları anlatıyor. Bu küçük kızda üstünü arıyor daha fazla kimse zarar görmemesi için. Fark edilmişse silah kırılmış küçük kız yok ediyor.
    Savaşa dur diyor.
    İzlediğim bir film vardı gerçek savaş hikayesinden esinlenilmiş. Çocukları anne ve babasının önün de işkence yaparak öldürüyorlardı. Ve bir sürü minik canlara kıyıldı göz göre göre.

0|2
    0|0
  • sonunda çocuklar dünyayı ele aldı güzel neşeli renkli ve bol oyun dolu içi sevgi dolu kötü şeylerin olmadığı dişleri çürütsede şeker dolu günlerin bizi beklediği geliyor aklıma...

0|1
    0|0
  • Gün olur devran döner ve çocuklar umuttur.

0|2
    0|0
  • Bìrgùn masumların kazanacağını , zalimlerin sùrùnecegni dusundum

0|1
    0|0
  • Tehlikeli olan tarafın hangisi olduğunu anlatmaya çalışmışlar bence. Çokta güzel olmuş.

0|1
    0|0
  • empati

0|1
    0|0
  • Dünyayı çocuklar yönetmeli.

1|1
    0|0
  • Filistin

0|1
    0|0
  • Bir çocuğun masumiyetinin, diğerlerinin iradesinden daha güven verici olması.. Temizlik.. Saflık...

0|1
    0|0
  • InşAllah gerçek olur

1|1
    0|0
  • Keşke devlet adamları olmasa..

0|1
    0|0
  • Iyiler her zaman kazanır

0|1
    0|0
  • çok güzel

0|1
    0|0
  • Popişine mi vuruyo

0|1
    0|0
  • Sacma

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bana verdiği his çocuğun askerin üzerini araması tersi olmuş gibi bir nevi çocuk huzur arıyor. Çocuk diyor ki ben sende silah değil ruhani silahsız bir dünyayı arıyorum diyor. Şöyle de düşünebilirsiniz şuanın resmi ne ise gelecekteki nesiller de o resmi çizer. Şuanki nesile ne verirsen ilerde onu alırsın gibi de düşünebilirsiniz. Bir nevi üstü aranan kişiyi bu sefer çocuk arıyor yani çocuğa da kötü örnek olunuyor yapma diyor çocuk... iki anlam da çıkabilir. Bana göre duvara bırakılan silah ise siyah yani kara maddeyi karbonu temsil ediyor elementi olan 666'yı karbondan yapılmış insanın maddecilikten uzak durması gerektiği üzerine de mesaj bile çıkarabilirsiniz. Silahsız maddecilikten uzak ruhani sevgi dolu dünya isteniyor. Çocukların bilinci temiz olur büyüdükçe dünyanın fiziksel hırsına kapılır değişirler ve kötüyü sevmeye başlarlar o üstü aranan kişi de bir zamanlar çocuktu misal.

0|1
    0|0
  • Bu resimde keser döner sap döner denmiş aslında... Hesap vermekten korkanlar bir gün mahşer meydanında bütün ümmetlerin milletlerin hepsine teker teker hesap vereceği günü anlatıyor...

1|1
    0|0
  • Isral askerine benziyor. İnşallah gerçek olur

2|1
    0|0
  • Burada anlatılmaya çalışan "EĞİTİMİN ÖNEMİDİR" Bence...
    Eğitim sayesinde beyin bir M4A1 den tehlikeli olabilir...
    Anlamlı olmuş paylaşım güzel

0|2
    0|0
  • İstem dışı fotoğrafı reddediyorum. Nasıl alıştıysam artık zorbalığın hükmüne.

0|2
    0|0
  • Hesaplar gorulmuş olmasi gereken olmuş onu gordum , kiz adama elleşiyo

1|1
    0|0
  • "Bu dünyayı çocuklar yönetmeli" mesajı aldım ben. :)

0|1
    0|0
  • Savaşın, çocuklar üzerindeki olumsuz psikolojik etkilerini anlatıyor.

0|2
    0|0
  • Bazilari hoş olabiliyor

0|1
    0|0
  • Empati

0|1
    0|0
  • Herşey cocuklarin elinde gelecek nesil

0|1
    0|0
  • Düz duvara tırmanıyorum