Kitap mı film mi?

Artık yazılan kitapların çoğunun filmi çıkmaya başladı. Sizce kitabını okumak mı daha iyi yoksa filmini izlemek mi?

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kitabını okumak daha iyidir. Yazarın hayal dünyasına kendi düşüncelerimiz, duygularımız, anlamlandırdığımız kelimeler ile yolculuk yapıyoruz. Kelime dağarcığımız zengileşiyor, bir nevi beyin egzersizi yapmış oluyoruz. Ben kitap okumayı tercih ederim. Arada sırada da senaryosu saçma sapan olmayan, kaliteli yabancı filmleri de izlerim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• kitap tabiki..

0|0
    0|0
  • Film izlemek daha iyi kız ayool

0|0
    0|0
  • hiç biri :) hoşuma gitmiyor bu aralar ne kitap ne film ler

0|0
    0|0
  • kitap. kitap uzuun uzun her şeyi anlatıyor. ama filmde 2 saate sığdırcaz diye hikayenin yarısını kesiyorlar. mesela çocuğun kardeşi kötü adamın arkadaşı falan çıkar ve kötü olan ölünce kardeş ana kötü olur. ama filmde uzamasın diye direk kardeşi kötü adam yapıp kesip geçiyorlar. orjinal kalp ben

0|0
    0|0
  • Roman okumadigim icin Filmleri tercih ediyorum

0|0
    0|0
  • Önce kitabını okuyup daha sonra filmini izlerim.

0|0
    0|0
  • kitapta olan bazı bölümler filmde yok mesela yüzüklerin efendisi 1de etten avlaklar vadisinde 3 filmde nazgul binicisini öldüren kılıcın nasıl bulunduğu ve tom bombadilin evinin bölümü yok

0|0
    0|0
  • Film

0|0
    0|0
  • ilk kitabını okuyacaksın sonra filmini izleyeceksin

0|0
    0|0
  • Flim

0|0
    0|0
  • Kitap bence cunku film ve gise icin kitabi degistiriyor baya

0|0
    0|0
  • Film.

0|0
    0|0
  • filim

0|0
    0|0
  • Film bide IMAX ise tadından yenmez

0|0
    0|0
  • kime ne gidiyorsa ben yerimde durup birşey okuyamam aç oradan bir sherlock

0|0
    0|0
  • kitabını okuduğum şeyin filminden zevk almıyorum, filmine izlediğim şeylerin hiç kitabını okumadım

0|0
    0|0
  • Filmine göre değişir roman vardır onu senaryoya çevirir çevirirken ağzına edebilir metnin ya da çok iyi toparlayabilir ve yönetir

0|0
    0|0
  • Türkiye'de film. Gelişmiş ülkelerde tabi ki Kitap.

0|0
    0|0
  • kendini geliştirmek istiyosan kitap ama kolay yoldan izleyim geçim diyosan film

0|0
    0|0
  • Her ikisinin zevki farklı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 40

• klasik görüş olarak bende önce kitabını okuyup daha sonra filmini izlerim. fakat çoğu film kitaptan sonra beklentilerimizi karşılamamasından veya kitaptakileri çarpıtmalarından dolayı burun kıvırırız. çünkü kitaptakileri biz hayal ederiz biz kurarız o dünyanın gerçekliğini. filmde ise başkalarının düşleriyle süslenmiş olanını izleriz. filme kitaptan bağımsız olarak da bakıp kalitesine göre yorumlamalıyız bence. tabi filmi kitaptan çok daha güzel olanlar da var mesela; ölü ozanlar derneği...

1|0
    0|0
  • Kitabı okumak.. kafanda oluşturduğun karakterlere uymaynca film hüsrana uğruyorsun.

1|0
    0|0
  • Kitap

1|1
    0|0
  • Kitabı okumak kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Filmini izlemek

0|0
    0|0
  • Her ikisinden de vazgeçemem açıkçası.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı daha çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • kitabını okumak daha iyi

0|0
    0|0
  • İkisinin de kendine göre zevki var.

1|0
    0|0
  • Bence filmini izlemek

0|0
    0|0
  • İkiside ayrı ayrı güzel. Ama kitap okurken karakterleri kendin kafanda hayal ediyorsun kafanda bir profil canlandırıyorsun. Bence muhteşem bir şey bu

0|0
    0|0
  • Kitabı okuyunca film çok saçma geliyor kitap daha detay oluyor

0|0
    0|0
  • Kitap

0|0
    0|0
  • Film

0|0
    0|0
  • bazı kitaplar bazı filmler hepsinin yeri ayrı

0|0
    0|0
  • Film

0|0
    0|0
  • Kitabını okumak

0|0
    0|0
  • Kitap okumak

0|0
    0|0
  • Kitap

0|0
    0|0
  • Kitabını okuyup öyle film izle böylelikle daha iyi bir analiz yapabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    20
Yükleniyor...