Türkiye'de ki kitap okuma oranı hakkın da neler düşünüyorsunuz?

Türkiye'de ki kitap okuma oranı hakkın da neler düşünüyorsunuz?

0|0
815

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Kitap okumayı spor olarak mı görüyorsun?
    Yani kitap okumanın insanı ihtişamlı gösterdiğine mi inanıyorsun?
    Eğer kitaptan ziyade genel kültürü gelişmiş ve ön yargısız düşünebilen insan oranını sormak istediysen :
    Ülkemizdeki insanların çoğu geçim ve mevki peşinde olduğundan hayatta bir durup zevk almayı bilmiyorlar.
    Bu da onları cahil yapıyor.

0|0
    0|0
  • Turkiye de bir slogan bar onlar konusur akp yapar diye.

Bu ne demek biliyonuz mu salak halk konusur akp konustuklarindan fazlasini yapar 😂

0|0
    0|0
    • Kurani kerimi bile okumaz milletin agzindan dinler muslumann olurlar 😁

• Siyaset sorusu sormadım çünkü 😅

• Neyse haklisin 😁

• Türkiye'deki kitap okuma oranının, sorunun başlığı kadar rezalet olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • G. ri zekalı bir toplum

0|0
    1|0
  • Kitap okuyup ne yapsınlar.
    A Haber'i izliyorlar. Yetiyor onlara 😃

0|0
    0|0
    • Keşke sadece haber izlesek 😞 o kadar boş şeyler izliyor ve kulaktan duyma yaşıyoruz ki oysa okumayı ilim öğrenmeyi denesek herşey daha başka olurdu bence

• Kızlar için yalnızlıkla doğru orantılıdır. Erkekler zaten okumaz

0|0
    1|0
    • Değişik bir yorum aslında kitap okuyan her insan asosyal değildir. Ayrıca okumayı seven birçok erkek kitap bloggerları da var.

• Kitabı ne için okuduğuna bağlı

• Romanı ne için okursun ki sana bir şey öğretmez. Yaşanılan veya hayal olan şeyleri yazar.

• Gayet iyi aynen devam

0|0
    0|0
  • sana okumak sıkıcı gelmiyor diye hepimiz okumak zorunda değiliz diyorum

0|0
    0|0
    • Ülke olarak cahillere de ihtiyaç var diyorsun yani 😉

• Her yeri gezemez bir insan ama tüm ülkelerin gezi kitaplarını okuyabilir. Video tv tarzı bilgi kaynakları hep kulaktan duyma bilgiler kulaktan duyma şeyleri bilgi dersin okumayı seven insan sadece roman okumaz gezi tarih kulturel dini roman her çeşitten okur

• çoğu okuyan boş okuyor insanların sevdiği şeyler değişkendir herkes okumayı sevmez ne kadar aydın olursa olsun

• %0000.1

0|0
    0|0
  • Düşük.

0|0
    0|0
  • En iyisi film izlemek 🎥

0|1
    0|0
  • Düşük

0|0
    0|0
    • Niçin acaba? Bunu düşünüyorum ben hep kitap okumayı seveli 3 4 sene oluyor ve ben niye bu kadar geç kaldım o kadar çok zayıfım ki bu konuda çok üzülüyorum hep geç başladım okumaya malesef

• Önemli olan doğruyu fark etmen ve uygulaman ne tür kitaplar okuyorsun

• Biyografik macera tarzlarında romanlar ve İslami kitaplar makaleler okumayı seviyorum.

• Avrupa'ya bakarak hem ülke hemde insan olarak 10cu sınıfız

0|0
    1|0
  • Kisi basi yilda 17 saniyeymis

0|0
    0|0
  • Okumadan hatim indiriyoruz o derece iyi durumumuz 😂😂

0|0
    0|0
    • Durum baya vahim diyorsun yani 😂

• Umutsuz yaşanmaz 😂

• Tabi orası öyle 😀

Kızlar Ne Diyor 8

• Kendi çevreme bakıyorum, durum içler acısı. Yakın bir arkadaşım 'sana hayret ediyorum okumaktan nasıl zevk alıyorsun' diyebiliyor. Ben de kendime hayret ediyorum nasıl 10 senedir yakın arkadaşız diye...

1|0
    0|0
  • Kitap özeti okuyanlar da var ya o kadar da kötü durumda değiliz :P

1|0
    0|0
  • Bence okuma oranı arttı

1|0
    0|0
  • Yok denecek kadar az

0|0
    0|0
  • umutsuz vaka bir durum

0|0
    0|0
  • Eğer çok okuyorsan yazım kurallarına da dikkat etmelisin.

0|0
    0|0
  • Kitaplar pahalı olduğu için çoğu kişi pdf olarak okuyor bence bunun dışında wattpad gibi internet ortamında yayımlanan kitaplarda var tabii

1|0
    0|0
    • Evet maalesef bazen bazı kitaplar herkesin bütçesine göre olmayabiliyor fakat insanlar içinde tercih meselesi ben mesela 25 tl bir ruj vs almaktansa gidip kitap almayı tercih ediyorum. Bu arada watpad de super yazarlar var 😊

• Anladım evet inşaallah birgün kendi kütüphanenizi kurarsınız 😊 hiç okumamaktansa pdf de iyidir

• İnşallah 😊

• Okumak kadar, dil kurallarımızı bilip ona göre yazmak da önemli diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
Yükleniyor...