Sizce Roman Okumak Gereksiz Boş Bir Eylem Mi?

Gerçek hayatı yansıtmayan hayali kurgu olan bu romanları okumak saçmalık mı yoksa keyif verdiği için okunması mı tercih edilmeli?

0|1
67

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayır tabii ki. Her ne kadar kurgu olsa da mutlaka bir şeyler katıyor. Her şey boş olabilir ama kitap okumak asla olamaz. Okuyacağın kitap seçimini iyi yaparsan boş bir eylem olarak görünmez gözüne.

0|1
    0|0
    • Bahsettiğim kurgusal romanlar evet zevkli ama boş gibi sanki ve gerçekten uzak

• Emin ol karşılığını mutlaka alırsın. Kelime hazinen genişler farklı düşünce tarzlarını görmüş olursun en basit örnek bunlar.

• Tamam fakat benim en çok takıldığım kısım gerçek hayattan olmayan örnekleri okumamız biraz tuhaf gibi yani hiç olmayacak bir hayat hikayesi okumak keyifli ama tuhaf

• Empati duygunu hayal gücünü geliştirir hiç beklemediğin bir kitapta bir cümle sana büyük dersler verebilir.

0|1
    0|0
  • Bir hurma yiyorsun o seni dev yapmıyor ama vücuduna karışıp sana faydalı oluyor kitapta aynı böyle

1|1
    0|0
  • Her kitap başka bir dünyadır
    Mühim olan o bambaşka hayatları keşfedebilmek

0|1
    0|0
  • Aksine çok gerekli bir eylemi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• hayal gücü yaşamın kaynağıdır. kitap okumak hayal gücünü yükseltir farklı açılardan ele alma kabiliyetini arttırır

0|1
    0|0
  • keyfi olarak roman bir tercihtir. ama insanın okuduğu kitapların da kişiye bir şeyler katması şarttır.

0|1
    0|0
  • Ben tarih felsefe ve mantık eserleri okumayı seviyorum. Roman hikaye falan zevk vermiyor. Ama her ne olursa olsun okunan insana katacağı bir değer mutlaka vardır.

0|1
    0|0
  • Bilgiye dayalı kitaplar okuyorum

0|1
    0|0
  • Okumak güzel bir şey roman vb önemli değil

0|1
    0|0
  • Her roman bir hayattır. Her hayat bir tecrübedir. Her kitapta tekrardan doğarsın.

0|1
    0|0
Yükleniyor...