Sabahattin Ali'nin Aliye'si olsaydınız ne hissederdiniz? Nişanlınızın eski sevgilisine ithafen yazmasına ne tepki verirdiniz?

Aliye'nin haberi var mıydı acaba nişanlıyken bunlardan? Siz olsaydınız ne tepki verirdiniz?

3|0
243

En İyi Kız Görüşü

• Boğazım düğümlendi. Aptal adamlar. Aptal kadınlar.

Çok sevdin değil mi Ali? Niye gitmesine göz yumdun Ali? Hadi o gitti niye sessiz sakin sevemedin de başka bir kadını yok yere sevgisiz bıraktın? Hadi sevgisiz bırakmadın da söyledin işte aldattın onu, Ayşe'den daha az sevdin, her gün Ayşeyi sevdin en çok. Kalbinde başka biri varken ve bunun farkındayken niye umut verdin o kıza?
    Aptalsın Ali. Bencilsin. Kendi çıkarların için başka biriyle oynayabilecek birisin işte. Yüceliğin bu kadar. Çalışabilmek içinmiş. Başkası anlayamazmış. Anlamasınlar seni. Ama üzüldüm sana. Çok üzüldüm. Niye üzdün Ali?

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sabahattin Ali aşkta peşin kaybedenlerden olduğunu belli etmiş.. Aliyeyi tavlayıp kalbine girememiş ve kendisi çalıp kendisi söylemekte.. Aliye nin yerinde olsam ben de pek pas vermezdim sanırım bu Sabo ya.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 23

• İsimleri bile birbirine uyuyor Aliye olsaydim ilk işim ismimi değiştirmek olacakti. :D

Ahh Ali sen de olmasan gülemezdim 😂😂

0|1
    0|0
  • Hemen yakıp yıkıyoruz. Belki Aliye de anında gemileri yaksaydı, kendisine yıllar boyu aşk dolu mektuplar yazılmayacaktı ve hepimizin içine işleyen o aşkı yansıtan kitap da çıkmayacaktı ortaya. Biri bir gazete parçasıyla son bulmuş, öteki dillere destan olmuş. Evet kötü bir şey ama Sabahattin Ali ve Aliye Ali arasındaki o büyük aşkın gölgesinde kalıyor bence.

0|1
    0|0
  • Bu nasıl işmiş yahu? Yazık Aliye'ye. Şayet Aliye'nin yerinde olsaydım ve böyle bir mektuptan haberim olsaydı; aşkımdan, sevgimden geberiyor olsam bile nişanı atardım.

2|1
    0|0
  • Neden bunu duyurma ihtiyacı duymuş bir fikrim yok fakat yapılan bu hareket nişanlısına saygısızlıktır.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle uzuntuden olurdum amacok guzel yazmis ya hu off icim gitti

0|1
    0|0
  • Artık eski nişanlım olurdu

1|1
    0|0
  • Aliye olamazdım bu kadar gurursuz bir kadın hayal edemiyorum.

0|1
    0|0
  • yüreğinde başka kadının sevgisi varken bir başkasına ümit veren erkekleri anlamadım, anlamayacağım , birinin ümitlerini hayallerini dahası ilklerini çalmak bu kadar kolay olmamalı

0|1
    0|0
  • Tek bir söze bile değmez.. çekip giderdim..

0|1
    0|0
  • Niye yazıyor , çok saçma.

0|1
    0|0
  • Kırılırdım madem onu seviyorsann beni neden oyalıyorsun saboşşş 😔

0|1
    0|0
  • Böyle bir pişkinlik olamaz ya..
    "Sen benim gibi kelepiri kaçırdığınla kal"
    Baştan sona mektup insanı sinirden deli ediyor bana yazılsa da sinir bozucu benim nişanlım yazsa da...

0|0
    0|0
  • Nuh tufanı yaşanırdı.

0|1
    0|0
  • Sinirlenirim

0|1
    0|0
  • bir kalbi başkasıyla paylaşamam ben. Ya sadece ben olurum ya da hiç olmam.

0|1
    0|0
  • Asla kabul edemem

0|1
    0|0
  • Ayrılık sebebi bence.

0|1
    0|0
  • Hiç bu adamdan beklenmeyecek birşey , ayıp etmiş. Bir de utanmadan gazateye ilan vermiş, yazık. Ben olsam nişanı atardım.

0|0
    0|0
  • Ya nasıl kadınlar varmış

0|1
    0|0
  • Usulca giderdim sessiz sedasız... kalp kırmadan ağlayarak...

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 2

• Dusunmek lazim

0|1
    0|0
  • Aynı

0|1
    0|0
Yükleniyor...