Türkiye'deki İngilizce reklam sayısı artıyor. Kayıtsız mı kalacağız?

arkadaşlar benim çok sinirim bozulmaya başladı böyle ingilizce reklamların artması.4 tane falan oldu.2sini hatırlıyorum ama :) birisi biscolata diğeri patos. Kanald de yayınlanan doktorum programında da ingilizce çizgifilm falan yayınlıyor. Sizce normal mi? yoksa tek takan ben miyim. Çok rahatsız oluyorum.

0|0
126

En İyi Erkek Görüşü

• sana katılmamak elde değil ama birey olarak yapabileceğimiz şeyler sınırlı.bunun devlet politikası haline gelmesi lazım.a.b.d ye göbekten bağlı bir iktidarla bu olmaz.Mustafa Kemal Türk Dil Kurumunu işte bugünler için kurdu.ama malesef duyarsız şuursuz bir nesil yetişiyor.dünya umurlarında değil.çünkü esaret altında yaşamadıkları için bağımsızlığın kıymetini bilmiyorlar.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• bence rahatsızlık verici değil eğitici kkücük cocuklara kulak alıskanlığı yapıyor bikere bu sayede okula basladıklarında türkceden baska dillerde varmıs aaa demicekler yada öğrenirken zorluk yasamıcaklar.

yetiskinler icinde aynı sekilde, insanlarda bi kulak alıskanlığı yapması az da olsa bir merak uyandırıp belkide öğrenmeye sürüklemesi bunlar güzel seyler

benim sevmediğim duygusal reklamlar fishcard reklamı mesela cok ağladıydım izlediğimde :( ciddym cok dokunmustu:D

en son nezaman hayal kurduğunuzu hatırlıyor musunuz? bu giris bile fena ediyo:(

https://www.youtube.com/watch?v=H-lHo0CsFFs

0|0
    0|0
  • Dünyanın her yerinde inglizce medyaya ve reklamlara bir çok şekilde giriyor.Bunun üzerinde bir çok kişi araştırma yapıyor.Beni rahatsiz ediyormu? Artık beni bu tür şeyler rahatsız etmiyor.Yeni devire ayak uydurmamız gerekiyor çünki çağ yenileniyor.

0|0
    1|0
  • Bence ingilizce olması güzel neden biliyormusun insanların gelişmesi gerekiyor dünya dili ingilizce olduğundan bu yana sürekli zaten bu değişim içerisinde kültürümüze inançlarımıza zarar vermediği sürece ben faydalı buluyorum.

0|0
    0|0
    • dikkatli izlersen reklamların hemen hemen hepsi Yabancılardan alınıp Türkçeye çevrilmiş zaten. Gelişim için belgeseller ya da bunun türü paylaşım yapabilir televizyonlar ama bu şekilde olmasına karşıyım ben.

• ne demek istediğini anlıyorum.

• İngilizce reklamlar olmayınca elimizde 118'liler kalıyor:(

0|0
    0|0
  • Bende başlarda rahatsız oluyordum ama yavaş yavaş alışıyorum .

0|0
    0|0
  • İlk okul çocukları için düzenlenen Umre gezisinden sonra hiç bir şey koymuyor artık bana.

0|0
    0|0
  • reklamdan önce sırada o kadar çok şey var ki!

0|0
    0|0
  • Tv izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Biri biscolata mı dedi ? :D

0|0
    0|0
  • Malesef onların dışında işyeri tabelaları da ingilizce ya da yabancı kelimelerle dolu

0|0
    0|0
  • ben cok sevyrm hele bıskolatdakı adamları hele o ıspanyolu:DD

0|0
    0|0
  • dünya bizim sandığımızdan global.ingilizce reklamdan önce atar yapılması gereken çok şey var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• ben kendim reklamcılık yapıyorum. ama gel bide bana sor çok kafam bozuluyor bi ingilizce reklam olayına . dükkana ing. isim koyanımı ararsın, arabasına şekil olsun diye ing. yazı yazdıranımı ararsın .bana gelip ingilizce yazı isteyen oldumu adamı tersleyesim geliyor. bu durum galiba bizim millet olarak yozlaşmışlığımızdan oluyor galiba. beğenmediğimiz fransayı örnek alalım kendimizi adamlar tam anlamıyla bi millet olmuşlar. avrupa anayasasını bile reddettiler. naden? çünkü kendi varlıklarını borçlu oldukları millet yapısına ve laikliğe çok bağlılar. Türk milletide onlar gibi olsaydı türkiye şimdi büyük, ve modern dünyada söz sahibi bi ülke olurdu. selamlar.

0|0
    0|0
  • Evet arkadaşım gerçekten rahatsız verici bir durum, tabi onlara gelene kadar bazı arkadaşlarımızın bahsettiği gibi tabelalar falan hepsi yabancı dilde yazılı... En yakın örnek sitedeki profil isimlerinden neden başlamıyorsun :))) Sanırım bu durumu özetliyor :))

0|0
    0|0
  • hiç biri doğru değil adam büfe açmış ismini cousin koymuş hemde bağcılarda :P özenti yvşak dilimize sahilp çıkalım bende çok rahatsızım özellikle tvlerde böyle şeyler oluyor rtük yvşağı uyuyor çaktımn rtüğü ne olsa tv den oluyor

0|0
    0|0
  • Tüm ingilizce reklamlarını yasaklayınca sanki aya gidecez bırakalım bu işleri herkes işini en iyi şekilde yaparsa bunları düşünmeye zaman kalmaz zaten

0|0
    0|0
  • bizi ele geçireceklerrr bütün dünya amerika olacaakk

0|0
    0|0
Yükleniyor...