Bir olguya "sanat" diyebilmeniz için onun nasıl olması gerekir?

Bir olguya "sanat" diyebilmeniz için onun nasıl olması gerekir?

0|0
3516

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• San'at; imal etmek, yapmak, düzenlemek anlamına gelir..

Geliştirmek daha uygun denebilir..

Ham üründen, amaca uygun hale getirmektir.. Tabiki bu, yapanın eserini, mührünü, izini taşımak, ilk yapmak gerekir..

Güzel bir söz vardır ki çok severim:

"Bir işi; yalnızca elleriyle yapana işçi, elleri ve aklıyla yapana usta, elleri, aklı ve kalbiyle yapana San'atkâr denir.."

#Vesselam

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 34

• göze, kulağa hitap etmeli.

0|1
    0|0
  • Emek şart. Sanatta başka kaygılar olmaz. Emek verilir ve onun sonucunda tatmin noktasına ulaşılır.

Hunimi çıkarıp yazdım ciddi ciddi ajfjf

0|1
    0|0
  • nasıl olması gerekir derken? sanat kalıplara sokulamayacak kadar derin ve anlamlı 'bence sanat yapmak için sanatci olmaya gerek yok aşkla şevkle tutku ile ortaya konulan her eser sanat eseridir ki türü farketmez

0|1
    0|0
  • Sanatçının ruh halini yansıtmalı. Bir ressamın çizdiği bir resim o ressamın iç dünyasını yansıtır. Ve ressam çizdiği resmin aynısını çizmek istese bile yapamaz. İşte buna sanattır. Kopyası yapılamaz

0|1
    0|0
  • farklı olmali

0|1
    0|0
  • Bence farkli olmalidir... zeka barindirmalidir... anlam katilmalidir ya da bir anlami vurgulamalidir... ve bunu da mumkunse sıkıcı olmadan yapmalidir...

0|1
    0|0
  • Tamamen özgün eşi benzeri olmayan biricik tek olursa sanattır

0|1
    0|0
  • Sanat dediğimiz şeyin topluma bişeyler katması gerekir bana göre. Bu film, müzik, yazı, kitap ne olursa olsun. Çok meşhur bir ressam çizdi diye iki tane ufak fırça darbesine sanat demek bana anlamsız geliyor.

0|2
    0|0
  • Özgün ve emek olmali. Estetik açıdan cazip gelmeli

0|1
    0|0
  • Kişinin iç dünyasına özgü olmalı bence ancak o zaman farklılıklar oluşur ve sanatta anlam kaygısı olmamalı.

0|1
    0|0
  • Özgün. Maddi amaç güdülmeden, sanat için yapılmış olması.

0|2
    0|0
  • Herkesin kendine göre sanat dediği bişeyler vardır bence benim vay be sanat eseri dediğime bir başkası hayran kalmayabilir. Emek harcanmış olması ve o şeyin yapılmasının bir amacı olması bir hikayesi olması gerekir bence

0|1
    0|0
  • hayalgucunun hakim olduğu, sıradışı ve farklı malzemelerin kullanılması.

0|1
    0|0
  • hissettirmesi

0|1
    0|0
  • inanmıyorum ks de böyle adamlarda varmış
    bence bazı şeyleri eleştirmesi gerekiyor sanatın, hayatımızı ama bunu belli etmeden hissettirmesi gerekiyor

0|1
    0|0
  • Bir duygunun, tasarımın, güzelliğin dışavurumu. Bizi estetik açıdan cezbetmesi.

0|1
    0|0
  • bir şeyin dışavurumunu anlatması gerekir

0|1
    0|0
  • Estetik

0|1
    0|0
  • sanatçısına özgü, taklit olmayan evrenselliği bulunan , zaman geçtikçe değeri düşmeyen aksine artan , hayal gücü içeren , duyu organlarına hitap eden ve bunların ticari sayılmayan işler olması gerekir

0|1
    0|0
  • Hayal gücü ve fantasy yetenegini kaşimalı. Bilinmeyen bir işik patlaması yaşanması beyinde minacıkda olsa.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    14

Erkekler Ne Diyor 15

• 100 200 sene gecmis olursa ancak

0|1
    0|0
  • faydalı olması gerekir. yararı olmayan iş boş iştir bence

0|1
    0|0
  • Parayla satılmaması gerekli.

0|1
    0|0
  • bir sanatçı yaptığı eseri kendisi beğenmiyor ise o sanat değildir. onu yapan beğenir ise hepimiz beğeniriz. Belki şimdi, belki 10 yıl sonra belki 100 yıl sonra

0|1
    0|0
  • Soyunması şart :D

0|1
    0|0
  • Icinde bir amaci barindiran estetik olan hersey bir sanattir

0|1
    0|0
  • ruha gönle kalbe hitab etmeli. göze kulaga güzel, çekici, hoş gelmeli ne bileyim :D

0|1
    0|0
  • Mesaj verebilmeli ve öğretici olmalı

0|1
    0|0
  • bir olgunun sanat olabilmesi için insanın içindeki duyguyu somutlaştırması gerekir

0|1
    0|0
  • Özgün olması gerekir

0|1
    0|0
  • İnsan için olmalı, para için olmamalı, yürekten gelmeli. Özgün olmalı

0|1
    0|0
  • İnsanların ruhuna hitap etmeli

0|1
    0|0
  • ben anlamam ama bazen saçma bişe de sanat oluyor