Kaç para ulan bir "Herkes" ? Çok mu zor şu kelimeyi doğru yazmak?

Arkadaşlar gerçekten anlayamıyorum, 18 yaşına gelmiş bir insan "Herkes" kelimesinin doğru yazılışını bilmez mi? Adam 20-25 yaşına gelmiş bir kişi bile mi uyarmamış kardeşim "Herkez" değil, kelimenin doğru yazılısı "Herkes" diye.

İmla hataları hiç dikkat etmesem bile okurken hemen gözüme çarpıyor. İmla hatası yapan insanın kültürel seviyesinin düşük olduğunu düşünüyorum. Dahi anlamındaki de'yi ayrı yazmayı beceremeyen, şey kelimesini bitişik yazan, soru edatı mi'yi ayrı yazmayı beceremeyen insanın kültürlü olma ihtimali yok.

0|1
2010

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İmla hatası gördüğümde sol gözüm seğiriyor sinirden. Sorulara cevap vermiyorum.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

• onu geçtim yalnız yerine yanlız yazanlar var hala 😥

0|1
    0|0
  • Ben uyarıyorum gördüğümde.. Hadi -de -da 'yı geçtim herkez yazılması çok sıkıntılı bir durum ya..

0|1
    0|0
  • Aa olur mu? Sitede o kadar önemli ve mantıklı (!) sorular varken imla hatalarının çok da bir önemi yok 😂 Hatta birisi bir soru sormuştu, soruyu tam hatırlamıyorum ama okurken gözüm kanadı. Bunu belirtince hakaret yemiştim 😄

0|1
    0|0
  • Kesinlikle hak veriyorum. Bu konudan muzdaripliğim o kadar arttı ki çevremdeki her insanı genel dil bilgisi sınavına tabi tutup başarısız olanları Arabistan'a yollayasım var😂

0|0
    0|0
  • aynen bnde cok yanlis bulurum bir de cogu kisi yalniz yazcagi yere yanliz yazar dikkat etmiyorlar hic

0|0
    0|0
  • Herkez herkez herkez hahahaha😂😂 o değil de bende gıcık oluyorum yazamayanlara

0|1
    0|0
    • Üzdün be Pelinsu, o "bende" öyle mi yazılır üstadım :D

• BENDE 😂😂😂 Pelinsular Berkecanları gıcık etmek için vardir tm mi. s fhdjdje (bir sürü imlâ hatası)

• bir non fat macchiato'ya barışırız :D

• Kültürlü insan nedir?

0|0
    0|0
    • Kültür seviyesi diğer insanlara kıyasla gözle görülür şekilde daha yüksek olan insan :D

• bkzbisjbjbsbsjs😂😂
    yanlış kelimesini 'yalnış' diye yazanlar,
    'verir misin' i 'werirmisin' diye yazanlar..
    beğendimler yerine beyendimler...
    ağızlarının ortasına bir tane çarpıcam görecekler:D

0|0
    0|0
  • herkez bilmez nasıl yazilacagini geçen yiyenimede dedin yazamadi

0|0
    0|0
  • Ben doğru yazıyorum. :D

0|0
    0|0
  • 😂😂 aynı duruma ben de geliyorum bazen HERKES ya HERKES Bu kadar zor olmamalı Z yerine S yazmak

0|0
    0|0
  • Ağzına sağlık

0|0
    0|0
  • terbiyesizler

0|0
    0|0
  • Bunlar: en basit, surekli dile getirilen yanlislar. Ama hala inatla dogrusunu hazmedemeyip, yanlisini kullanmayi basarabiliyor olmalari ayri bir yetenek gerektiriyor. 👏

0|0
    0|0
  • Havalı tüfek var getiriyim mi

0|0
    0|0
  • İnadına yazıyorlar bence :)

0|0
    0|0
  • Ay valla

0|0
    0|0
  • aynen dimi ya bende aynı düşünüyorum rahatsız edici cikcik

0|0
    0|0
  • haklisin benim de direk sikkatimi cekiyor ama gordugume gore sen bu durumu fazla kafaya takmişsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Belki eski sevdiği kadın herkez yazardı hep,
    Bizim oğlanda herkez yazdıkça hep eski sevdiceğini hatırlıyordur belki?
    Yani kasten yapıyorsa ya?
    Biraz tebessüm edebilmek için?
    Tabii böyle senaryolara sahip insan sayısı %1 veya %2 dir ama olsun
    '' fazla '' ön yargıyla yaklaşma.
    Bir gözlemle hele ilk bakışta.

0|0
    0|0
  • yani hadi onu anlarim da bazi obsesif arkadaslar, yok de yi ayirmadin yok ki yi bitisik yazdin abi abartmayin ya... hizli yazarken bu gibi seyler kisaltmalar vs olur yani. hersey tamam bir de yi ayirma kusuru kaldi memleketin. cumle kuramayan adamlar ulkeyi yonetiyo yapmayin yani sunu artik

0|0
    0|0
  • Herkez, yanlız, yalnış, eyer, deyil, dağya çıkıyorum. Hepsine lanet olsun...

0|0
    0|0
  • İnşAllah EyvAllah yazanlara ne demek istersin?

0|0
    0|0
  • bu konuda biraz sert bir dille eleştirmişsin. Sanal alemde maalesef bir çok kişi kolayına kaçıyor ve her ne kadar eleştirilsede insanlarımız dilin kullanımına dikkat etmiyor

0|0
    0|0
  • aynen🖒🖒🖒

0|0
    0|0
  • Bu arada "şey" her zaman ayrı yazılır.
    Soru edatı olan mi/mu da ayrı yazılır.

0|0
    0|0
  • Yani cahallik iste gardas 😂😂

0|0
    0|0
  • herkes bilmiyor işte

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;