Bir yazarın okuma oranını arttırması için neler yapası gerekir sizce?

Bir yazarın okuma oranını arttırması için neler yapası gerekir sizce?
Bir yazarın okuma oranını arttırması için neler yapası gerekir sizce?#NasılDahaÇokOkunurumSizce
#DahaÇokKitleyeHitap
#OkumaOranınıArttırmak
#OkuBeni

0|0
1725

En İyi Erkek Görüşü

• Yazar ne yaparsa yapsın, cehaletin hüküm sürdüğü beyinlerde okuma isteği olmaz. Önce kendimizi bilinçlendirmek lazım, sonra ailemizi, çevremizi...

1|0
    0|0
    • Ne yazık ki okuma oranımız yerlerde. Onca emek, çaba insanın içini sızlatıyor.

• Çünkü nerede boş uğraş var onu seviyorum milletçe.

• Boş ürünler hep revaçta, kalitelilerse ne yazık ki arka fonda.

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 24

• Okuyucular da etkisi olmuşsa zaten daha çok okunur. Ama görüyorum ki bu yetmiyor. Yeten şey ise reklam.
    Özellikle de sosyal medya ve sanal dünyadaki reklam kampanyası bunda etkili.

1|0
    0|0
    • Ülkemizde okuma oranı çok düşük ne yazık ki. Bin bir emekle yazılan yazılar okunmuyor ve bu çok acı.

• İstediğimizde durdu mu ölümler? Yıkıldı mı yozlaşmalar? Söndü mü acıların ateşi ve feryatlar? Birileri her keder ve hüsranı tekrar tekrar yaşarken diğerleri sömürdükleri ile günlerine gün ekliyor. Zenginler korkunç derecede zengin oluyor ve fakirler yine fakir kalıyor.
      Değişmiyor...
      Hiçbir şey değişmiyor.

• Evet belki bir şeyler değişmiyor bu tarz yazılarla. Belki acıları daha da besliyor kıvamını arttırıyor. Ama en azından duyarlılık derecesi solmuyor yüreklerde bu şekilde. Ve hissizleştirilmeye çalışanlara istinaden solmayan hislerimizle, tek yürek oluşumuzla cevap verebiliyoruz kol kanat gerince beraberce bir şeylere. Hayat Tarkan'ın konserlerinden ya da Sinan Akçıl'ın yaptığı gaftan ibaret değil.

• Özgün olmalı.
    Sıkıcı konular seçmemeli.
    İlgi çekici olmalı.

1|0
    0|0
  • Bence kendine has bir tarzi olursa okuyuci onu keşf eder diye dusunuyorum
    Yeni yazarlarin bir cogu gecmis yazarlarin taklitcisi

1|0
    0|0
    • Üslubumu herkes beğeniyor zaten, yazarları okumak ancak sadece perspektifimizi genişletmekte araç olarak kullanmak gerek. Bazıları rotayı şaşırıyor.

• Yazarın okunması ülkenin okuma oranının artmasına bağlı. Bunun dışında ticari kaygı duymalı ve güncel konularda yazmalı. Etkileyiciliği güncel terimlerle sağlamalı. Popüler kültür üzerine yoğunlaşılırsa okuyucu kitlesini arttırır. Ama sanat açısından değerli bir eser verme niyetindeyse ve reklamını yapacak bir yayınevi ile çalışmıyorsa işi zor. Reklam olarak sadece yayın organlarında afişler vs. anlaşılmasın. Algı operasyonları, PR çalışmaları yapılmalı.

1|0
    0|0
    • Ticari kaygı ile yazmıyorum zaten. Ama daha çok okuyucuya ulaşmak her yazarın hedefidir. En kısa zamanda kitabımı da bastıracağım. Anlaştığım bir yayınevi yok henüz ama bulurum aklıma yatacak bir yer umarım.

• Dusunsene en son hangi kitabi okudun sorusuna boburlenerek cin ali diyenlerin yasadigi bir ulkedesin. Baska bir ulke yoktur heralde okumamayla ovunen o yuzden cok kasma yanlis yerde dogmussun :)

1|0
    0|0
    • Çok haklısın ne yazık ki büyük uğraşlar sonucu yazılan yazılar dahi üşengeçlik engeline takılabiliyor, yurdum insanı hiç okumuyor.

• Her ülkede pazarlama en büyük unsurdur. Pazarlama araçlarını etkin kullanarak istenilen doygunluğu yakalama imkanı vardır. Tabi ürünün dikkat çekici olması çok önemlidir kulaktan kulağa pazarlamayı kullanabilmek için. Kulaktan kulağa pazarlamada pazarlama çeşitleri içerisinde en önemlisi ve en etkinidir.

0|0
    0|0
    • Ürünü pazarlamak gerek elbette lakin; okumayan nesil için boşa oluyor bazen..

• Okumak için değil heves ettirmek gerekir bizim ülkemizde bunun da tek yolu pazarlama maalesef

• okuma oranı nasıl hesaplanıyor lütfen çok merak ettim.

0|0
    0|0
  • Yazar olmadığın için sorun yok

0|0
    1|0
  • "Bu kitabında acaba kaç okuyucu kitlesi yakalarım?" düşüncesiyle yazmamalı. İçinden yazma isteği geldiği zaman yazmalı. Bundan karşılık beklemeden.

1|0
    0|0
  • Günümüzde maalesef bu zor. Okuma oranı %10 larda bile değil. Ancak popüler kültür üzerine yazarsa ve bunu çok iyi reklam ederse belki o zaman...

0|0
    0|0
  • mistik bir olay + aşk olmalı biraz zor olmalı + seyahat olmalı + kahramanı erkek olmalı+ hayvan kitleleri olmalı + en az 100 yıl önce geçmeli al sana bestseller

0|0
    0|0
  • kıtap ısmının altında ufak bır detay benım dıkkatımı çeker

0|0
    0|0
  • fazteziden uzak dursun bizden içimizden olsun daha çok okunur bence

0|0
    0|0
  • ufkun ne kadar geniş ne kadar donanimlisin neyi bilip bilmedigini ne kadar biliyorsun roman vb turlerden bahsediyorsan zaten okuyucu kitlen pek elit olmaz sen bilimsel arastirma makale vari seyler yazki seni okuyanlar elit olsun

0|0
    0|0
  • Popüler konular hakkında yazmalı

0|0
    0|0
  • Bence bu soru net değil! Okuma oranı derken neyi kast ediyorsunuz? İçi boş olsa da kitap satmayı başarabilmeyi mi? Yoksa dolu dolu içeriklerle kitap yazabilmesini mi?

0|0
    0|0
    • İçi boş da olsa kısmı yersiz olmuş. Boş şeyler yazmak yazarlığın kıstasına dahil değil bence. Kaliteli ürün ortaya koymadıktan sonra yersiz. Kaliteli ürünlerin okuyucu kitlesini nasıl arttıracağından dem vurdum.

• Oranı arttırmak önemli değil. önemli olan içi boş piyasa kitapları okumamak. yani seçici olmak.

0|0
    0|0
  • Okuyucu açısından bakıp iyi reklam yapması lazım

0|0
    0|0
  • Akici bir uslup cekici bir anlatim tarzi ve dusundurucu bir bakis acisi

0|0
    0|0
  • adriana lima ile kısa süreli aşk yaşaması gerekir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 16

• iyi yazarların degil eğitim sisteminin çocukluktan bunu aşılanması gerek
    hc bir yazar okuyucum ne düşünür ya da ne kadar okunur diye düşünürsek kitap yazmaz. kitap konuları çok geniştir. insan okumayı sevmiyorsa konu ne olursa olsun nasıl yazılmış olursa olsun okumaz.

0|0
    0|0
  • Ayrılığa dair şeyler Yazmalı

0|0
    0|0
  • Hedef kitle belirlemek önemli sanırım ama zaten seni okumayan çok şey kaybeder nağma :))

1|0
    0|0
  • Kendi eserlerinin okunma oranını mı ülkenin genel oranını mı?

0|0
    0|0
  • çok okunsun diye yazılmamalı kitaplar

0|0
    0|0
    • Çok okunsun diye yazılmaz zaten ama; okuyucu kitlesinin artması hedeflenir. Daha çok okura seslenmek her yazarın nihai hedefidir.

• dinliyicisine göre hitap etmeli

0|0
    0|0
  • Bence sadece yazmalı. Okunmak için bir şey yapmamalı.
    Çok okunmak için sanattan çok ödün vermeli artık bu devirde
    O yüzden zaten günümüz yazarlarını çok nadir okurum

0|0
    0|0
    • Okuyucu kitlesini arttırma amacı gütmek kötü bir şey değil lakin; bunu popülarite için gereksizliğe bezenerek yapmamalı tabi ki.

• hedef kiltesini genişletmeli..

0|0
    0|0
  • Saçma sapan ergen kitapları yazarsa okunma oranı artar

0|0
    0|0
  • Aşık olsun aldatilsin

0|0
    0|0
  • Sanatta karşılık beklenemez. Matematik yapar gibi sanat eseri çıkarmasınlar

0|0
    0|0
  • Şu devirde bir kötü çoçuk iyi kız yazman gerekir

0|0
    0|0
  • yazması😂 ölümüne nefessiz soluksuz yazması 😂

0|0
    0|0
  • marifet reklam yapmak değil gerçekten iyi yazmak sen ne kadar iyi yazarsan o kadar çok tanınırsın

0|0
    0|0
  • her gun biraz okumak lazim

0|0
    0|0
  • Bak burasi sana örnek verebilir. En cok hangi sorulara görüş geliyor? Cinsellik, moda, aşk dimi burada ikili iliskiler genelde. Bir de kültür, sanat, egitim bolumune bakalim ne kadar az soru ve görüş var degil mi?
    Kapasite bu iste malesef. Kitleye hitap etmeyi insanlarin neye daha cok yatkin olduguna bakmali. Ne yazik ki bizim toplum cahil kesimi yuksek bir toplum, egitim seviyesi düşük olunca ve kitap okuma seviyesi-sonuc kitle aska, cinsellige, modaya kayiyor-cunku anlayabildikleri alan anca bunlara yetiyor.

0|0
    0|0
    • Çok yazık ne yazık ki, kalitesinden ödün vermeden kaleme alınan eserlerin okuma oranının düşüklüğü can yakıyor.

Yükleniyor... ;