Genel kültürünüzü geliştirmek için ne yapıyorsunuz?

soru başlığı gayet net, genel kültürünüzü geliştirmek için ne yapıyorsunuz?

ayrıca internette önereceğiniz ve bilgi edinebilmek için güzel sayfalar varsa (belgeseller, videolu/yazılı açıklamalar vs.) link atarsanız sevinirim

0|0
1323

En İyi Erkek Görüşü

• Tvsiye edilecek cok kaynak var.İki tanesini yazayim

hafif.org link

kediler ve kitaplar link

1|1
    0|0
    • hah işte böyle birşey arıyordum çok teşekkür ederim, senin severek takip ettiğin başka kaynaklar da varsa ve paylaşırsan daha da sevinirim :)

• hafif.org tekrar yayına başlamış.hoş bir tesadüf oldu teşekkürler.

• Rica ederim.Bilgisayar basina gecince daha fazla link atarim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• bilgiustam.com

cafrande.org

Vikipedia yada Sosyal paylaşım sitelerindeki düşünce ve renkler gibi felsefe,mantık üzerine oluşturulmuş grupları tavsiye edebilirim.

Bu gibi sitelere zaman ayırırsan; oradan oraya derken konu konuyu açacaktır. Çıkan kelimeler,aforizma sözcükler,bilim terimleri gibi bilmediklerini google üzerinden ararken çok kaliteli keşifler yapacağına eminim...

2|0
    0|0
  • bende okumaktan çok izlemeyi yeğleyenlerdenim. ama bence ikisi çok farklı okumak gerçekten zihnine işleyerek onu çalıştırırken izlemek sadece görüntülerin sende geçici bir süre yer kaplamasını sağlıyor. örneğin 2. dünya savaşına ait belgesel izlediğimde çoğunlukla yıkılan binalar ve ölen insanların görüntüleri, yaşanan acılar aklımda kalmıştı. ama ardından bununla ilgili kitaplar ve makaleler okuduğumda ülkelerin stratejilerini ve amaçlarını, neden ve sonuçları ile irdelediğimi fark ettim. en azından izlediğim herhangi birşeyde ya da okuduğum yüzeysel yazılarda bilmediğim konuları ya da kişileri hemen wikipediadan araştırıyorum.

unutmayınız ki, bilgiye ulaşmak bu kadar kolay olsa da bu işinize yaradığında öğrenmeniz gerektiği anlamına gelmemeli.

0|0
    0|0
  • meraknını canlı tutup, çevrende olan olaylara karşı duyarlı olman lazım. bunları yaptıgında ister istemez geliştirirsin kendini. ansiklopedi okuyarak genel kültürünü geliştiremezsin.

1|0
    0|0
  • Benimki doğuştan.

0|0
    1|0
  • Kitap okurum... Onun haricinde kültürel haberleri takip ediyorum. Genel kültürü geliştirmeye çalışırken bozanlar var. Kaynaksız haber, kitap, bilgi okumayın. Kültürsüzlüktür.

2|0
    0|0
  • valla günümüz bilgi çağı. sen ne biliyorsan biz de onu biliyoruz. genel kültürün de cıkı çıktı desem yalan olmaz. internet var herkezde girersin googleye ne ararsan var. bu kadar kendimizi kasmanın alemi yok. samimiyetten uzak şirinsiz insan oluruz.

0|0
    1|0
    • googleye herkes girer, hem kasmak için sormadım, bilgi aldığınız sevdiğiniz siteleri öğrenmek istemiştim sadece. nette ben çok bakındım hoşuma giden birşey bulamamıştım

• evet orada haklısın

• googleye herkes girer. kafandan ne geçersen var. p*rno de çıkıyor, şiir de çıkıyor, milliyet de çıkıyor, mynet de çıkıyor hepsi haber sitesi tv aç haber sokakta yürü haber hastaneye git haber 7 den 77 ye haberci olduk.

• Belgesel izle. Görsel dökümanın kalıcılığı var.

1|0
    0|0
  • mynette bilgi yarışması var günde 3 kez tok karnına iyi gelir :)

1|0
    0|0
  • eskiden kitap okurdum ama artık internet sayesinde çok farklı şeylere yöneldim. youtube ve video google sitelerinden tartışma programlarını izliyorum ve tarihle alakalı şeyleri çok faydalı oluyor. bana çok şey katıyor sana da öneririm

0|0
    0|0
  • genel kültür öyle geliştireyim diyipte geliştirebilecegin bişey değildir öyle bir sitede belgesel izlemekle olmaz =)) genel kültürün senin yaşam tarzından ve ilgi alanlarına göre şekillenir ve gelişir ... mesela kitap okumayı cok seversn cok okuyosundur bu senin genel kültürünü geliştirir ..

0|0
    0|0
  • Türk Sanat Müziği'ne büyük ilgim ve hayranlığım var.

Eski Uygarlıklar ve Dünya tarihine merakım var.

Belgeseller ile ilgilenirim.nat. geographic kaliteli sunumlar yapıyor.

Maalesef türkçe kaynak bulmak çok zor oluyor.Zamanında ''Oradaydım''belgeselleri yayınlanıyordu ancak kaldırdılar.Hala eski kayıtlara ulaşılabilir.

0|0
    0|0
  • Uludağ sözlük ve ekşi sözlük

0|0
    0|0
  • Benim genel kültürüm gayet iyi ama bunu nasıl başardım bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • bu kişilikle ve yetenekle alakali bir durum, bilgeye aç insan hertürlü mevlasını bulur merak etme sen.

0|1
    0|0
  • haber belgesel sinema izlerim

0|0
    0|0
  • gazete, kitap azıcık da belgesel.

0|0
    0|0
  • lusacanı takip ediyorum

1|1
    1|0
  • tv de sadece haber ve tartışma programları izlerim. hiçbirşeyi ezberlemem her zaman mantığını yakalamaya çalışırım. bulumduğum ortamda görsel olarak bütün detayları incelemeye çalışırım.

0|0
    0|0
  • kişisel gelişim kitapları okuyorum ve elektro gitar çalmayı öğreniyorum

0|0
    0|0
  • bulmaca kitap araştırma ve reel yaşam

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 13

• üstün bi çaba sarf etmiyorum zevklerim doğrultusunda yaşıyorum

Belgesel hastasıyım her türlü belgeselin. Hayvanda olur tarihte olur insanda olur

Dergi okuyorum

Gazete mutlaka günde 2tane hissede hissede okuyorum bi saat. Bazen bide telden 3.yu netten okuyorum

Resim yaptığım için sürekli bi yeni kareler arayışı içerisindeyim takip ediyorum ressamların geçmişini kurcalıyorum

Ama mesala edebiyattan zerre anlamam çünkü sevmiyorum zevk almıyorum:)

1|0
    0|0
    • işte budur... gerçekten bu özelliklere sahip bir insanla yakın olmak isterdim...

• sürekli kitap okurum, aynı anda farklı konularda birkaç kitap okurum bunlardan birisi de ingilizce olur.

sürekli, her gün Türk ve yabancı gazeteleri okurum.

Tivibu'dan sürekli national geographic ve discovery channel'ı izlerim belgesel için.

aylık üyesi olduğum dergiler mevcut.. arkadaşlarımla da siyaset ve güncel konuları tartışırım..

bu şekilde :)

0|0
    0|0
  • Bunun sırrı merak etmek ve sorarak değil, bularak öğrenmek bence...:)

Bu yüzden link atamam sana..Merak ettiğini bulacaksın..Konu konuyu açacak...

Bir bakmışsın engin bir bilgi denizindesin:)

0|0
    0|0
  • Kitap okumak,televizyonda Disc...,Animal P...,DaVi.. Channel gibi birçok kanal var.

0|1
    0|0
  • tarih ile alakali bir sorum olursa, ortacag antik cag vs link bu linke basvururum.

onun disinda google sorarim o bana secenek sunar..

0|1
    0|0
  • Çok okuyorum ve mümkün olduğunca her tür farklı insanlar iletişim kurarım.

Her insandan farklı birşeyler öğrenirsiniz.

Bbc'de Pazar günleri güzel belgeseller oluyor onları izliyorum çok güzel:)

0|0
    0|0
  • okuyorum,geziyorum,izliyorum ve fanatik olmayan her dusunceyi dinliyorum

0|1
    0|0
  • kitap okuyorum dünyadan haberdar olmak için gazete okuyorum ve ve farklı ülkelerin haberlerini izliyorum

0|0
    0|0
  • cahilin tekiyim

1|0
    0|0
  • okuyorum, izliyorum, geziyorum, tanisiyorum, fikir alisverisi yapiyorum

0|1
    0|0
  • Sitede zaman geciriyorum ehe

0|0
    0|0
  • okan bayülgenin muhabbet ve muhallebi kralı programlarını izlemelisin. çok güzel

0|0
    0|0
  • ekşi sözlük.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;