Ingilizceden çeviri lütfen???

arkadaşlar şunu bir çevirebilirmisiniz?

Turkey is the most interesting of these countries to speculate about. Even with little or no military strength, the position of the country and the passage of German troops through it could have had a major affect on the campaigns of the early part of the war.

Had Germany quickly shifted troops through Turkey after the fall of France, they would have been able, combined with Italy, to pressure the English forces in the Middle East. There was a pro Nazi government in Iraq for example, which historically was quickly overthrown by the British. However access to Iraq through Turkey could have tipped the scales in that country with just a few divisions.

Likewise, a swift movement into Vichy controlled Syria and Lebanon could have set the stage for a German thrust (perhaps in coordingation with the North Africa campaign) into Egypt. In short a Turkish alignment with the Axis could have thrown the Middle East, including Iraq and a Nazi controlled Palistine to Germany.

This may have taken an extra year and given the Soviet Union that much more time to prepare for war. It might have also stretched the German forces somewhat thinner. But it would have allowed them to open a front thrusting for the great (and highly needed) resources of the Caucasus almost immediately. Aliterally well oiled Germany stretching from the English Channel to the Persian Gulf would have been much harder to stop.

Güncellemeler:
uzun diyo herkes :) hepiniz bir iki cümle çevirin yav :D ama herkes ilk cümleyi çevirmesin :D

0|0
36

En İyi Kız Görüşü

 • türkiye bu ülkeler içinde en ilginci olduğu iddia edilebilir. hiç askeri gücü olmamasına rağmen ülkenin konumu ve alman birliklerinin ülkeye girişleri savaş öncesindeki kampanyalarda büyük etkiye sahipti. fransanın yenilgisinden sonra alman birlikleri hızlıca türkiye tarafına geçtiler, ingiliz güçlerine karşı ortadoğuda italya ile birlik oldular. o tarihte, ırakta ingilizler tarafından devrilmiş naz yanlıları vardı. hernasılsa, ırak'a birkaç tümenle türkiye üzerinden ulaşması oldukça kolaydı. aynı şekilde vichy kontrolündeki suriye ve lübnana düzenlenen ani harekat almanların (büyük ihtimalle kuzey afrikayla bağlantısı olanlar) mısıra saldırmasına zemin hazırladı. axis ile iş birliği yapan türkler, ırak ve nazi kontrolündeki filistin dahil olmak üzere orta doğuya püskürtüldü. bu olay sovyet rusya'ya savaşa hazırlanmak için fazladan zaman kazandırdı. aynı zamanda alman güçlerini bir nebze olsa da zayıflattı. fakat bu olay, yine kafkasyanın kaynaklarını (en mühim olanlar) işgale açık hale getirdi. kelimenin tam anlamıyla, manş'tan basra körfezine kadar uzanan ballı almanyayı durdurmak oldukça zordu.

  1|0
  0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

 • türkiye almanya güçsüz olmasına rağmen almanya ile orta doğu arasında bir set oldu. eğer türkiye arada olmasaydı almanlar ingiliz kanalından basraya kadar ele geçirecekti. türkiyenin arada olması savaşı belki bir yıl uzattı sovyetlere karşı saldırı için zaman kazandırdı. aksi takdirde almanyayı durdurmak çok zor olacaktı diyor kabaca. ben bu kadar becerebildim. ayrıntısını ya da yanlışsa doğrusunu bilenler çevirir.

  1|0
  0|0
 • bu saatte bu kafayla uğraşamıycam çok özür dilerim. yarın belki bakarım ama sen şimdilik şunla idare et. sayfa başına 8 lira veriyolar zaten :)

  Türkiye hakkında spekülasyon yapmak bu ülkelerin en ilginç. Hatta çok az veya hiç askeri gücü, ülkenin konumunu ve içinden Alman askerlerinin geçişi ile savaşın ilk kısmının kampanyalar büyük bir etkiye sahip olacaktı.

  Almanya hızlı Fransa'nın düşmesinden sonra Türkiye üzerinden asker kaymıştır olsaydı, onlar Ortadoğu'da İngiliz güçleri baskı, İtalya ile birlikte, mümkün olurdu. Tarihsel hızla İngilizler tarafından devrildi örneğin Irak'ta yanlısı bir Nazi hükümeti, vardı. Ancak Türkiye üzerinden Irak'a erişim sadece birkaç tümen ile bu ülkede terazisi bozulur olabilir.

  Aynı şekilde, Vichy kontrollü Suriye ve Lübnan'a bir hızlı hareketi Mısır'a bir Alman itme (belki de Kuzey Afrika kampanyası ile coordingation olarak) için sahne olabilir.Eksen Irak ve Almanya'ya bir Nazi kontrollü Palistine dahil olmak üzere, Orta Doğu atılmış olabilirdi kısa bir Türk uyum içinde.

  Bu ekstra bir yıl alınan ve çok daha fazla zaman savaş için hazırlamak için Sovyetler Birliği'nin vermiş olabilir. Ayrıca biraz ince Alman kuvvetleri gergin olabilir. Ama onları hemen Kafkasya'nın büyük (ve çok gerekli) kaynaklar için bir ön bindirme açmak için izin olurdu. Aliterally de Almanya Basra Körfezi'ne Manş uzanan yağlı durdurmak çok zor olurdu.

  0|0
  0|0
 • nerden bilecek kızım millet başkalarının hangi cümleyi çevirdiğini. ödev dağıt istersen sen şunu sen bunu diye. al eline bir sözlük çevir millet senin işine seferber mi olacak. gizli cevaba da izin ver millet rezil olurum diye çeirmez. artık araya yalan yanlış katanlar olursa mantığına göre ayırmaya çalışırsın

  0|0
  0|0
 • Türkiye hakkında spekülasyon yapmak bu ülkelerin en ilginç. Hatta çok az veya hiç askeri gücü, ülkenin konumunu ve içinden Alman askerlerinin geçişi ile savaşın ilk kısmının kampanyalar büyük bir etkiye sahip olacaktı.

  Almanya hızlı Fransa'nın düşmesinden sonra Türkiye üzerinden asker kaymıştır olsaydı , onlar Ortadoğu'da İngiliz güçleri baskı, İtalya ile birlikte, mümkün olurdu. Yanlısı bir Nazi hükümetinin Irak'ta vardı

  0|0
  0|0
 • ya hacı sen ne yaptın gider edgar poe dan bir şiir kitabı okurum daha çabuk biter özet geçiyorum özet bile geçemiyorum her cümle ayrı bir telden çalıyor

  0|0
  0|0
 • bu kdr uzun metni kimse cevirmez,ugrasmaz..kısa bişi olsa ok'de..dedigim gibi ben cevirmek için girdim,metnin uzunlugunu görünce ugrasamam dedim..

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor... ;