Yazlık alan sırları konusunda neler biliyorsunuz?

Mesela İstanbul'dan tatile gideceksiniz. Yola çıkmadan önce ne gibi hazırlıklar yaparsınız?

Gidilecek yer ile ilgili ne gibi hazırlıklar yaparsınız?

Ve en önemlisi özellikle dikkat ettiğiniz kritik püf noktaları nelerdir?


0|0
10

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Tatile çıkmadan önce yapılması gereken hazırlıklar

  Tatile çıkmaya hazırlanıyoruz. Gerekli eşyaları aldıktan sonra sıra en eğlenceli bölüme, yani bavulunuzu hazırlamaya geldi. Ama her işin olduğu gibi bavul hazırlamanın da bazı püf noktaları var. Bavulunuzu hazırlamaya başlamadan önce mutlaka gerekli olan eşyaların bir listesini hazırlayın. Bavulu açtığınızda istediğiniz eşyaya rahatlıkla ulaşabilmeniz için eşyalarınızı torbalarını içine bölüm bölüm koyun.

  VALİZ HAZIRLAMANIN PÜF NOKTALARI

  Öncelikle valizin içindeki en dayanıklı eşyalar muhtemel ayakkabılarınız olacağı için onları en alta yerleştirebilirsiniz. Ayakkabıların içini ise çorap, çamaşır gibi yumuşak eşyalarla doldurursanız, hem ayakkabılarınız bozulmaz hem de yerden tasarruf etmiş olursunuz.

  Buruşmaya meyilli olan giysilerinizi katlarken de aralarına ince kağıt mendil koyarsanız bavulun içindeki nemi emerek, giysileriniz daha az buruşur. Havlularınız için bavulunuzdaki en uygun yerse bavulun en üstüdür. Böylece havlular nemi emer ve içerideki diğer eşyaların düzgün kalmasını sağlar. Kravatlar ise, ya karton bir kılıf içinde ya da kravat çantası ile bavula yerleştirilmelidir.

  Şampuanlarınızı ve banyo kremlerinizi giysilerinizle aynı bavula koymamaya çalışın. Eğer koymanız gereikyorsa da akıp giysilerinizi kirletmelerini önlemek için sıvı geçirmeyecek naylon bir torbaya sıkıca bağlayıp koyun. Bir uyarı, bavulunuzun içine dolmakalem koymak giysileriniz için kesinlikle büyük bir risktir. Uçak basıncındaki değişiklik nedeniyle dolmakalem mürekkep akıtabilir ve mürekkep giysilerden çıkması en zor hatta imkansız lekelerden biridir.

  TEKERLEKLİ BAVULU TERCİH EDİN

  Ayrıca uzun elbise, pardesü gibi giysiler de bavula ilk önce yerleştirilmesi gerekenlerdendir. Bu tür giysilerin üst kısmı bavulun tabanına yayılırken alt kısmı bavulun dışına sarkık olarak bırakılmalı ve diğer eşyalar bavula doldurulduktan sonra dışarı kalan kısımlar diğer eşyaların üstüne doğru kıvrılmalıdır. Bunların dışında güneylere de gidiyor olsanız, ani hava değişimlerini düşünerek bavulunuza çok hafif bir trençkot koyabilirsiniz.

  Eğer uzun yolculuklar için kullanışlı bir bavulunuz yoksa ve alacaksanız tekerlekli olanları tercih edin. Böylece ağır da olsa bavulunuzu taşımanız çok daha kolay hale gelir.

  Özellikle de camping tarzı bir tatile gidiyorsanız, yanınıza alacağınız çok fonksiyonlu ufak bir çakı zor anlarda çok işinize yarayabilir.

  EŞYALARIN LİSTESİNİ HAZIRLAYIN

  Bavulunuzu hazırlamaya başlamadan önce mutlaka gerekli olan eşyaların bir listesini hazırlayın. Eğer hazırlamazsanız tatile gidip bavulunuzu açtığınızda mutlaka unuttuğunuz bir şeyler olduğunu göreceksiniz. Bavulunuzu açtığınızda istediğiniz eşyanıza rahatlıkla ulaşabilmeniz için eşyalarınızı torbalarınızın içine bölüm bölüm koymalısınız. Örneğin iç çamaşırı torbası, kozmetikler torbası gibi.

  ACİL DURUMDA GEREKLİ OLANLAR

  Bunların dışında cüzdanınızda kendinizle ilgili acil durumlarda gerekli olabilecek bilgiler bulundurun. Kan grubu, adres, telef vb.

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor... ;