Bir kitap sizi nasıl etkilemeli ?

Bir kitap sizi nasıl etkilemeli

,

ki unutulmaz olsun ?

• Bence
    0%(0)0%(0)Oy Ver0%(0)
  • Heyecanlandırmalı
    17%(4)25%(10)Oy Ver35%(6)
  • Ruhumu yakalamalı
    30%(7)28%(11)Oy Ver24%(4)
  • Yeni bir bilgi öğretmeli
    4%(1)10%(4)Oy Ver18%(3)
  • Beni bu dünyadan alıp götürmeli
    49%(11)37%(15)Oy Ver23%(4)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

1|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Heyecanlandırmalı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 29

• Şimdiye kadar zannettiğim gibi, kitleden ayrılmanın bir hususiyet, bir fazlalık değil, bir sakatlık olduğunu hissediyordum...

Bu insanlar dünyada nasıl yaşamak lazımsa öyle yaşıyorlar,

vazifelerini yapıyorlar, hayata bir şey ilave ediyorlardı.

Ben neydim?

Ruhum bir ağaç kurdu gibi beni kemirmekten başka ne yapıyordu?

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

1|5
    0|0
    • Bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş. Gene bu akşam anladım ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp sürüklenebilirim..

• ”Dünya’nın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!... Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz?”

Sabahattin Ali' büyüksün Üstad..

• Ben iki tür kitabı da severim,

Bir sonra ki sayfayı açmak için heyecan, ölesiye merak, bitirmek için heves edip sürekli tahminler ürettiğim ve bitirince de oh! be güzelmiş valla dediğim..

(Stephan King kitapları gibi)

Bir sayfayı diğerine geçmeden bazen iki kez okuduğum, an be an özledikçe elime alıp dem dem sindirerek her cümlesini hafızama yerleştirdiğim nihayet bittiğinde gözlerim kapalı öylece biraz kaldığım kendime gelemediğim kitaplar..

( vadideki zambak ya da mesnevi gibi)

0|1
    0|0
  • Güldürebilen..Bazıları boş bakıyor bu kitaplara ama, ben en çok bunları seviyorum. link

0|1
    0|0
  • kesınlıkle ruhumu yakalamalı

0|1
    0|0
  • Saatleri Ayarlama Enstitüsü gibi, Amak-ı Hayal gibi, Cesur Yeni Dünya gibi, Biz gibi olmalı bir kitap ki beni etkilesin.

Dünya içinde dünya barındıran, gerçekle hayal arasındaki perdeyi kaldıran, alternatif bir gezegenden en ince detayıyla bahseden ve beni o gezegene çeken bir kitap olmalı.

0|1
    0|0
  • meraklandırmalı ve heyecanlandırmalı..ve biraz cinsel içerikli olarsa ii olar..:)

0|1
    0|0
  • Butun siiklar :-D

0|2
    0|0
  • Arasam biliyorum,açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak. Dönsem biliyorum özlediklerim aynı olmayacak. Başlasak biliyorum birbirimizden daha çok nefret edicez. Sen en küçük kavga da o sürtüğü hatırlayacaksın. Hatırlamaman için bir şey yapamayacağım çünkü biliyorum,sen artık onu seviyorsun. Bu kadar şeyi biliyorum ama soluk borumu kesip,burnumun ucunda oluşan sızıya dönüşen hissi ne yapacağım bilmiyorum.

'Küçük aptalın büyük dünyası.

0|1
    0|0
  • her yönüyle etkilemeli:)

0|1
    0|0
  • içinde bana hitap eden şeyler varsa..tanıdık yahut hiçbilmediğim..ufuk açıyorsa..sahici geliyorsa:)

0|1
    0|0
  • : Ruhumu yakalamalı

0|1
    0|0
  • ilk okulda şeker portakalını okurkene hüngür hüngür ağlamıştım o gündür en sevdiğim kitap kendisi halada her okuduğumda ağlarım

0|1
    0|0
  • ' fısıltı serisi 'bu kitapları okuduktan sonra hiç bir kitabı beğenmedim hatta bitirince bunalıma girdim o derece

0|1
    0|0
  • Heyecanlandirsin.

0|1
    0|0
  • bakıs acımı degıstıren kıtaplar benı en cok etkıleyenler

0|1
    0|0
  • bir sayfa sonra neler olacağını merak etmem lazım

0|1
    0|0
  • İçinde kendimden bir parça bulmalıyım.

Kitabı kapattığım zaman acaba ileride ne olacak diye düşündürmeli.

0|1
    0|0
  • kitap demeyin ya kitap demeyin KİTAPLAR ÇOK PARA ben fakiriiiim ÇOK PARA LAZIM

0|1
    0|0
  • Ruhumu yakalamalı

0|1
    0|0
  • Heyecanlandırmalı

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 17

• Emin olduğum tek şey ruhumu yaklamalı kitap sevmediğim çünkü ruhum hep değişiyor.Kesinlikle beni bu dünyadan alıp götürmeli.

0|1
    0|0
  • Ruhumu yakalamalı

0|1
    0|0
  • vay be tam ben de böyle düşünüyo böyle hissediyodum.bi tek ben böyleyim sanıyodum.ulan ne sıkı tespitler yapmış adam.dedirtmeli

0|1
    0|0
  • son sayfası bitince gözlerimden iki damla yaş süzülmeli içim titremeli kakamı getirmeli <3

0|1
    0|0
  • bilgilendirmediği sürece hiçbir kitap ilgimi çekmez...

0|1
    0|0
  • Yeni bir bilgi öğretmeli

0|1
    0|0
  • F şıkkı. Dram kesinlikle. Ağlatmalı sonunda. Farkettim ki sağlam bir dram kitabı eğer ağlatırsa unutulmaz olr. Uçurtma avcısı mesela , dram. Filmlerde de bböle forrest gump mesela.

0|1
    0|0
  • hiç duymadıklarımı yazmışsa ve güvendiysem etkilenirim

0|1
    0|0
  • etkilenicek başka bir şey bulamadın mı?

0|1
    0|0
  • okurken ''aa,evet, gerçekten,vay,be'' dedirtmeli bana

0|1
    0|0
  • o kitapta kendimden birşeyler bulmalıyım

0|1
    0|0
  • şimdiye kadar okuduğum en iyi kitap elif şafak aşk

0|1
    0|0
  • heyecanlandırmalı ki bu bilim kurgu kitaplarında çok güzel :)

0|1
    0|0
  • Heyecanlandırmalı...

0|1
    0|0
  • kitap farklı olmalı yörüngesini sen belirlemelisin

0|1
    0|0
  • Allahı,ve Ahiretin varlığı hakkında kesin deliller vermeli,kader meselesini çözmeli

RNK gibi

0|1
    0|0
  • Soru iyidi hiç okumadım ki anasını satim. bilgi öğretmeli ötekilerini filmlerdende alıyoruz

0|1
    0|0
Yükleniyor...