Bu paragraf hakkın da ne düşünüyorsunuz?

Bu paragraf hakkın da ne düşünüyorsunuz?

1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ne düşüneyim? The Clash of Kings kitabından bu paragraf. İngilizcesi daha bir anlamlı oluyor bu arada.

Summer Isles denen bölgede çok fazla tuhaf inanç şekli var. Ve kimi eski pagan inançlarında seks ibadet olarak algılanabilir.

George Martin birçok eski din, kültür vesaireyi harmanlayıp bariz alegoriler yapmış zaten bu evrende.

1|1
    0|0
    • Yorumlara bakıyorum da, bu milletten hiçbir halt olmaz arkadaş. herkes herşeyi ideolojisiyle veya dini inançlarıyla analiz etmeye çalışıyor.

• Araya fonetik eğitimi girdiği için ara vermek durumunda kaldım bunlara iki hafta sonra bu kitabı bitirmiş olurum.

Dili bayağı özgün aslında.

• @magicboxx ya bir sektir git sjsgshs

En İyi Kız Görüşü

• Dindar kesim strikes again resmen Şu an dhsgsgs

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• Ama biz tabu olarak görüyoruz

0|0
    0|0
  • Benim inandığım dinde kadın değerlidir, onunla yapılan herşeyde olduğu gibi..
    Ama tek şartla, helalin olmalı..
    Anlık heves değil, ömürlük nefes olmalı..

0|0
    0|0
  • Paragrafın orjinali;

"The gods made our bodies as well as our souls, is it not so? They gave us voices, so we might worship them with song. They gave us hands, so we might build them temples. And they gave us desire, so we might mate and worship them in that way."

İngilizcesi daha anlamlıydı yani. Çeviri tam oturmamış :)

2|1
    0|0
  • İbn-i Arabi'nin Füsus adlı bir kitabı var çok tartışmalı bir kitap okumanı tavsiye ederim. Aslında çok şey var İslam tarihin de bu konuyla alakalı buraya yazsam kimse kaldıramaz çünkü hepsi bağnaz yetişmiş gerçekleri okumamış ondan sen oku zamanın olursa bir fikrin olabilir en azından

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim kesin bakıcam :)

• Reddedilen kitapmış :)) hangi çevirisi iyi?

• O meşhur islam medeniyetinde 'Biz insanoğlu çeşitli tanrılar uyduragelmişizdir. gelecekte de kendimize lüzumlu tanrılar uydurabiliriz' türevi laflar eden alimler falan var.

Bunları hiç bilmez tabii bizimkiler. 'Onlar Allah dostuydu, padişahlar evliyaydı, Ömer Hayyam (Hani şu cehennemi canilik olarak gören) çok dindardı rerörörö'

• Bize öfke verdi kavga edelim diye 😂 Kavga etmek de ibadet o zaman:). Yazar bence güzel bir cümle kurmak istemiş sadece:)

1|0
    0|0
  • adam ucmus

1|0
    0|0
  • nasıl bakarsan öyle görürsün rahibede öyle görmüş demekki
    Aslında dogru insanlar bu söylem dogru olabilir

0|0
    0|0
  • o zaman onun tipini beğenmedim bunun parası yok bunun poposu güzel değil deyip birbirine vermeyen herkes günahkar oyeee beybisi ateş bizi çağırıyor 😂😂

1|0
    0|0
  • süper bir cümle , hayatın amacını kısaca özetlemiş.

1|0
    0|0
  • Kiminle seviştiğin önemli... Senin sahip olduğun, sana ait olanla..

1|1
    0|0
  • O halde tecavüz de ibadet oluyor.

0|0
    0|0
    • İki tarafın rızası olmayınca zorbalık oluyor

• eş seçiminde cinselliğin artık küçük bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum. Hiç yaşamayanlar için önem arzedebilir ama inanın hayatınız boyunca 2. ya da 3. sırayı alacak.

• Ay bu paragraf abaza birisi tarafindan yazilmis😱

0|1
    1|0
  • Allah yazanı ıslah etsin...

0|0
    0|0
  • kendi içinde çelişen bir paragraf bence ;)
    kitabın tamamını bilmiyorum ama bu paragraf için yorumum bu..

0|0
    0|0
  • Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benziyor. Zaten davranışlardan insanların islamdan uzak olunca nasıl davrandıkları ortada.

0|0
    0|0
  • Tanrilari bilmem de Allah akil vermiş bana aptallik edip tanrilari kullanan öyle işlerini görenlere aldanma diye...

0|0
    0|0
  • Haklı..

0|0
    0|0
  • senin sevişesin gelmiş bence

0|0
    0|0
  • İnsan beyninin uydurduğu mit. Mitoloji.

0|1
    0|0
  • ilginç bir yaklaşım :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 10

• Yani ben Allah'a inansam da yanlış bir şey demiyor aslında paragraf. Bunu düz mantık anlamazsak tabii.
    -Gecen bol olsun.-

1|0
    0|0
  • Hangi kitap bu? 😱❤

1|0
    0|0
  • Eşinle sevişiyosan tabiki o da bir ibadet evli çiftler elele dolaştıklarında günahları parmak aralarından dökülürmüş

0|3
    0|0
  • Biraz kılıf gibi geldi bana :))

1|0
    0|0
    • Okuduğum da baya mantıklı gelmişti bana aslında :D sasdf

• aslında aynı şeyi söyledik farklı cümlelerle :))

• Evet sanırım öyle oldu :))

• ateyiz ateyiz konuşmayın oğlum

0|0
    0|0
  • Başlı başına saçmalık

0|0
    0|0
  • Tanrılar mi 😂çok komik bir paragraf bence

0|0
    1|0
  • Lakin herşeyin adabı vardır. Düşünme yetisi de verdiler. Biraz saçmalık olmuş resmem propaganda yapılmış kitapta.

0|0
    0|0
  • Ingilizcesi daha dogru, daha hos geliyo kulaga..

1|0
    0|0
  • Sevişmek hüner değil, Namazı cuma dan cuma ya kılanlar simdi simdi ibadet diye hergun 5 vakit sevişir

0|1
    0|0
    • sevişmek sadece kişilerin gözlerını haramdan sakınmak ve allahın sıze bahsettıgı nefsı ve bedenı arzuların helalınızle tatmını yaradana daha cok yaklasmanız demek degılmıdır

Yükleniyor... ;