Bir kitabı sevmenizdeki en büyük etken nedir?

Nasıl bir kitap olursa "defalarca okusam sıkılmam" dersiniz?
Bir kitabı sevmenizdeki en büyük etken nedir?#Raskølnikov

1|3

En İyi Kız Görüşü

• Konusu ve yazarın üslubu. Bunlar iyiyse kitabın beni içine çekmemesi imkansız😀

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İçine mıknatıs gibi çekecek kadar iyi yazılmalı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• "Paralel evrende kesin böyle bir şey yaşadım abi, kafamın içindekileri bu kadar iyi anlatan bir kitap olamaz"dediğim kitaptır. Ruhuma dokunan yani. Bu da ya polisiye kitaplarda ya da yeraltı edebiyatında oluyor bende. Adalet, hak, hukuk üstüne yazılmış kitapları seviyorum.
    -Gecen bol olsun.-

0|1
    0|0
  • Birçok sevdiğim şey ruhuma hitap eden şeyler oluyor. Bir kitaba anlamsızca bağlanabiliyorum. Kendimden bir şey bulmam, hikayenin etkileyici olması veya bir sürü faktör etkilidir.
    Mesela çok sıradan ve basit hikâyesi olan bir kitabı bende anısı var diye çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • Yazarın üslubuna çok dikkat ediyorum, sıradan olunca oku yasım gelmiyor. Bir de genelde olay örgüsü şeklinde değil de düşünce tarzı olanları seviyorum. 😄

0|0
    0|0
  • Konusu mizah olmalı ya da sürükleyici heyecanlı bir kitap. Onun dışında sıkıcı aşk romanları hiç ilgimi çekmiyor

0|0
    0|0
  • Kitapta, kişisel gelişim ve psikoloji içeren 1 sayfalık yazı bile olsa sırf o 1 sayfa için tüm kitabı okurum.

1|0
    0|0
  • Beni benden alması geçici süreliğine yerime başkalarını koyması ve bana daima şüpheli özgürlükler sunması. En çokta her yolculuk sonunda bana benden fazlasını katması..

0|0
    0|0
  • En büyük etken kitabı hediye eden kişi ikinci olarak sürükleyici olması.

0|0
    0|0
  • Yaşantımız nasıl bizi sürüklüyorsa acı ve tatlı aynı o şekil beni içine çekmesi.

0|1
    0|0
  • Bende bir şeyleri değiştirmesi. düşünce olarak.

0|0
    0|0
  • Kitap okumayı sevmiyorum ya

0|0
    0|0
  • özgün bir anlatima sahip olmalı yazar. Konu vs çok önemli değil yazarın dili etkiler beni en çok

0|0
    0|0
  • Etkilemesi

0|0
    0|0
  • akıcılık ve süreklilik önemli

0|0
    0|0
  • Benim için yazarın anlatım tarzı önemli. Mesela okumaya başladığım da ilk sayfa da sıkılmak yerine içimde o merak duygusunu oluşturmalı. 😄

0|0
    0|0
  • Kendimden bir şeyler bulmam, bana bir şeyler ifade etmesi gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Hayatıma yön verecek cümleler varsa

0|0
    0|0
  • Beni içine cekebilmeli bir kitap yasiyomus um gibi hissetmeliyim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Fenomenlik yakındır sana xd

Dram + sadist türünde ornek Stephen King sadist lakin, ikinci kez asla okumam.

0|0
    0|0
    • Haha 😃 O kitabı bir okuyamadım gitti ama bu ay sonu sipariş edeyim:)

Öyle mi dersin? Kültür Sanat iyiydi aslında sdfgs

• Gereği de yok zaten herkes'in bir şeyde ustalığı olur geri kalanlar kulaktan dolma bilgilerdir :))

Mesela ben sinema dizi kategorisi tam bana göre izlemedigim film yoktur, seninde kitap mesela :))

• O zaman sende o kategoriye asıl 😃

• Icerigi tabikide OSHO - devrim

0|0
    0|0
  • Cinayet romanı olcak ki bana cekici gelsin

0|0
    0|0
  • Dili, içtenliği , hayatla bütünleşmesi 😐

0|0
    0|0
  • genelde ideolojik kitap okurum beni ona bağlayan ülkümdür
    Hüseyin Nihal Atsız.