Sizce Türkiye'deki kadın oyunculardan ikisine şöyle şaheser bir dövüş sahnesi çektirilebilir mi?
Herşeyiyle bir kült olan Crouching Tiger Hidden Dragon'dan muazzam bir sekans.

Bu sahnede oynayan iki aktris de kung-fu geçmişi falan sıfır olan isimler. Ama mübarek benim diyen Shaolin ustası gibinler.

Daha adam gibi kılıç dövüşü sahnesi bile çekemeyen türk rejileri birgün böyle sahneler çekebilir mi? Çünkü imkan olsa çekecek yönetmenler var, Yağmur ve Durul Taylan falan mesela.

Ama o ikisinin bu konuda bir lafı vardı, 'Yahu daha senkronize hareket edebilen dublör bile bulamıyoruz, Türkiye'de çok çok zor, bir grup askerin yürüyüşünü bile hatasız çekme imkanımız yok' diye.


0|0
02

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 2

 • 1 - Tırnakları kırılır.
  2- Hepimizde 1. düşünce var, bu işlenmiş bize.
  3- Toplumdaki kadının yerini dizilerde görüyoruz. Dizi film diyip geçmemek lazım, kültür yansıtır. Aslen kültürümüzde kadın savaşçı olmasına rağmen leş bir kültür ortaya koyuluyor ve tırnakları kırılır diye saçma bir cümle kuruyoruz. Her ne kadar doğru da olsa yazık bir cümledir.
  Genel olarak, ekranlara konulan yayınlar, izleyiciyi oyalasın boş boş zaman geçirsin amaçlı. Bizde de bu tür filmler olsa, algı değişebilir.

  0|0
  0|0
  • Geçen bir eleştiri yazısı görünce şu Kösem dizisinin ilk bölümlerine göz gezdirdim.

   Bence o dizinin başına gelenler türk televizyon izleyicisinin ne kadar kalitesiz olduğunun kanıtıdır.

   Millet 4 sene boyunca aslında 2 senesi komple kadın entrikaları ve romantik olayların pompalandığı yapısına alıştığından prim vermiş, sonradan dizinin aldığı trajik hali alışkanlıktan seyretmiş resmen.

   Adamlar gaza gelip 'Abi şimdi şöyle gerçekçi ortamı olan, romantizmin falan minimuma indirgendiği ve arada bir parmak bal gibi ağza çalıp bırakan, yeniçerinin, devlet yapılanmasının falan olduğu, girift gri karakterlerin koz gezdiği, karanlık atmosferli bişeyler yapalım da bir seviye daha atlatalım şu sektöre' diye bir işe girişip babayı almışlar resmen.

   Böyle acayip takıntılarım vardır, cidden kıyasladım iki dizinin ilk geri bildirimlerini Hürrem'in mottosu 'Bak bir erkek evlat doğurursan sultan olursun, Hünkarımız seni sever' idi.

  • Kösem'e ise kendisini şekillendirecek replik şöyle verilmişti: 'Evin vardı, iyi tamam, ailen vardı, hürriyetin vardı hepsine kabul. Ama sen bunları haketmek için ne yaptın? Hiçbirşey, burda ise anka kuşu gibi küllerinden doğabilir, hayal bile edemeyeceğin bir istikbale ulaşabilirsin'.

   Hiç romantizm yok, çoluk çocuk hayali yok, pahalı mücevherlerin hayali yok. Sadece güce olan açlık ve hırs var.

   Tabii bizim izleyici diziyi anlamak içn biraz analiz etmek gerektiğinden beğenmedi, dandik aşk dizilerine falan yöneldi. Çünkü tarihi dizide de aslında kendisini çeken şey dandik aşk dizisi formatı ve ihtişam, şan, şeref mastürbasyonu idi.

  • Haklısın, kitlenin kapasite düşük ise öyle çıtayı yükseltince ota bağlar. Cıvık cıvık ormantizm olsun, 9128812818 çeşit entrika olsun, sıfır konu olsun bak reytingler ne olur. Bomba patlasa reklam girmeden gözlerini ayırmazlar.

 • Bence cekemezler

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;