Turancılık mı;Ümmetçilik mi?

Ben turancılık fikrini doğru bulmuyorum sebebi ise bu fikrin gerçekleşmesi halinde bile türkiyeye çok da bir getirisi olmayacak olmasıdır. Türkiye dışında yeryüzünde güçlü tek bir türk devleti yoktur. Azerbaycan, özbekistan, kırgızistan gibi ufak ülkelerin kendilerine faydaları yok ki bize olsun.
Diğer taraftan ümmetçilik fikrini daha mantıklı bulmamın sebebiyse islam dünyasında pakistan gibi nükleer gücü olan oldukça güçlü bir müttefikimizin olmasıdır.

Güncellemeler:
20 yaş altı kişileri dikkate almıyorum. lütfen onlar yorum yapmasın
Bu arada ücretsiz incil reklamının sitede ne işi var? yuh diyorum..

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Turancılık, yeryüzündeki en rezil ideolojidir.. Türk ülkelerinin en güçlüsü dediğin gibi Türkiye iken, turan hayalleriyle dünyaya hükmetme hedefleri abesle iştigaldir.. Gayet tabii ümmetçilik, İslamcılık olmalıdır.. Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, BAE, İran, Pakistan, Mısır, Lübnan gibi ülkeler ile Avrupa'dan güçlü olunacağı aşikardır.. Birlik kurulacaksa, Türk değil, İslam birliği kurulmalıdır, gerisi teferruattır..

1|0
    0|4
    • Öncelikle bilim ve teknoloji, dinmiş ırkmış hepsi sen kendi başına güçlenemediğin sürece boş

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 36

• ümmetçilikten ziyade din üzerine dayanışmada ve din üzerine kalmadan yanayım .

1|0
    0|0
  • Müslüman kişi ümmetçi olmak zorunda , ümmetci olunca Turanci olamazsın diye kaide yok ben turancıyım da aynı zamanda , sadece kafa tası turancisi değilim

1|0
    0|1
  • ümmetçilik mi kimse kusura bakmasın ama dünyadaki en kaypak topluluk müslümanlardır

2|2
    2|0
  • Tam kelime anlamı ve dos doğru uygulanırsa eğer; ÜMMETÇİLİK.

Turancılık geçmişte denenmiş ve olumsuzlukla sonuçlanmıştır.

Denenmişi denemek; sadece tarihi tekerrür ettirir.

1|0
    0|0
  • Allaha şükür uydurulmuş binlerce dünyevi -cilik, cılıklara kendimi kaptıracak kadar şuursuzlaşmadım. Ümmetçilik esastır benim için.

1|0
    0|1
  • İslam hassasiyeti olan bir insan zaten turancılığı düşünmez çünkü baktığında İslam evrenseldir.
    İslam hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin içi boştur.
    - Merhum Muhsin Yazıcıoğlu

1|0
    0|1
    • kısacası turancılık safsatadan ileri gitmeyecek içi boş bir ideolojidir. Sonuna kadar türküm ama müslümanlık herşeyden önce gelir , türklükten de..

• Eğer gaye Türklükse , bilmek lazımdır ki , Türk Müslüman olduktan sonra Türktür !
      - Necip Fazıl Kısakürek

• İslam evrenselmidir 😂 dünyada 2.5 milyar hristiyan 1.5 milyar ateist ve 1.5 milyar müslüman geri kalında onlarca farklı dine sahip insan yaşıyor. Öncelikle refah ve insani gelişmişlik açısından bakarsak zaten müslüman devletler berbat bir durumda😁 zaten Müslümanlığın kendini köleliği ve cariye kadınları normal karşılıyor 😁 senin gibi yobazlarda hala gerçek dini değil kendi kafalarında kurdukları dini yaşıyor 🤗

• Ümmetçilik? Pakistan? Güçlü?

0|4
    0|0
  • ümmetçilik politikasını denedik kanka tutmuyor iran cephesinde suriye cephesinde denedik birinci dünya savaşında adamlar gitti ingilizleri tuttu
    bir de turanı deneyelim ne olacak

0|1
    0|0
  • ikiside değil

1|0
    0|1
  • Ümmetcilik

1|0
    0|1
  • Tabiki ummetcilik

1|1
    0|1
  • Ümmetcilik düşüncesi birinci dünya savaşında suya düştü Arap Prenslerinin bize ihanet etmesiyle..

Turancılıkta öyle
    Sarıkamışta binlerce şehit hala orada yatıyor..
    İkisi de geçmişte kalmış şeyler.. konuşulması bile abes

0|0
    0|1
  • Ümmet

1|0
    1|2
    • bizene bizim kıblemiz belli kitabımız belli

• müslüman mahallesinde salyangoz satmak gibi birşey bu.. reklamının yapılmasına karşıyım ben.. incili merak eden zaten gider araştırır..

• öyle nelere karşıyız sadece bu mu

• Türkiye'yi gerçekten güçlü bir devlet olarak mı görüyorsun? Bunu ciddi ciddi söyledin yani? Pakistan gibi nükleer gücü olan mı? Nükleer sjsbjdnd git biraz Atatürk'ün hayatını fikirlerini araştır, araştır da doğru düzgün bir yol bul, Pakistan ve nükleer güç demişsin ciddi ciddi djdnkdnd

0|1
    0|0
    • Pakistan'ın nükleer. silahı yok mu diosun yani

• @emredmrl19 ümmetçilik = islamcılık, diğer bir deyişle dincilik

• biz şu an onu tartışmıoz nükleer silahı tartışıoz neyse iii eğlenceler ne mutlu türküm ve müslümanım diyene

• tabi ki turancılık sizin müslüman dediğiniz arap ülkeler bizi hep sırtımızdan vurdular ve vurmaya devam ediyorlar türkün türkten başka dostu yoktur

0|1
    0|0
  • İkiside gerçekleşmez.

0|1
    0|1
  • Bilim ve teknolojinin ışığında ilerlesek? Türkiye ithalat ve ihracatının yüzde doksanını Avrupa ülkeleriyle yapıyor. Şimdi Turancılık veya ümmetçiliğin boş hayalden daha fazla ne getirisi olur? Gerçekçi düşünün biraz.

0|1
    0|0
    • İlla bir yerlere yamanmaya çalışacağımıza kendimiz ayağa kalkıp ilerlesek birşeyler üretsek? Diğer ülkeler bize yamanmaya çalışsa?

• Ne turancilik ne de ummetcilik çünkü hernikisinde de dışarıda kalanlar var bence İNSANCILIK

0|3
    0|1
  • Ümmetcilik

1|0
    0|1
  • Turancılık Derim Tek Geçerim.

0|1
    1|0
  • Erkekler Devam
    16

Kızlar Ne Diyor 9

• Ümmetçilik

1|1
    1|1
  • Turancılık tabiki

0|1
    1|0
  • Turancılık 😂😂

0|1
    3|0
  • Neden bir gruba dahil olmak zorundayız ki?

1|0
    1|1
    • Bakın soru açık ve basit. Madem iki gruba dahil olmamayı savunuyorsun görüş paylaşmanın manası nedir?

• Sen sordun.
      Bende sordum

Bende hiçbir gruba dahil olma zorumluluğumuz olmadığını belirttim

O zaman diyorsun ki neden yazdım bu mesajı.

Senin sorma kadar benimde hakaret etmeden cevap vermek hakkım var.

Bu sadece.

İnsan olalım ya, dövüşmeyelim istiyorum sadece.

• Turan tabiki.

0|1
    1|0
    • bir dakka ciddi ciddi pakistana guclu mu dedin sen hahahahhahahhahahahahahhahahah

• Derinrin sen s. ktir benim sorumdan hadi git parkta oyna sen bırak ben bu mevzuları büyüklerin ile tartışalım

• adamsın helin helal

• Yanlış biliyorsun Kazakistanın nükleer silahı vardı daha sonradan kendi isteğiyle kapattı yani hatta nazarbaveye ödül verdiler yani ona bakarsan ben şimdi Afganistan ve Pakistan severim ama akla ilk gelen elkaide terör örgütü gelir peki sana soruyorum Pakistan o kadar güçlü peki Türk askerleri var orada

0|1
    0|0
  • Ikisini de doğru bulmuyorum. Bugün araplarda müslüman ve onlarla aynı çatı altında birleşmemiz imkansız.

0|0
    0|1
  • pakistanin nukleer gucu mu varmis..

0|0
    0|0
  • Turancılık tabiki ummette neymis

0|1
    1|0
Yükleniyor... ;