Din hakkinda hic kitap okudunuz mu?

Kuran, meal, tefsir, hadis ya da ilmihal hic okudunuz mu

0|0
85

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• KURAN hadis okudum bide RİSALE_İ NUR okuyorum şimdi

0|1
    0|0
  • Okudum

0|1
    0|0
  • Tesettürlü bir bayanım kuran okuduğum kadar incirlide okumuşluğum vardır sadece meraktan

0|1
    0|0
  • Okudum celaleyn tefsiri bazen ruhul beyan diğerinden de okuduğum kitaplar var..

0|1
    0|0
  • Kuran, meal, risalei nur, hadis ve biçok din kitabı okudum ☺️

0|1
    0|0
  • elhamdulillah okudum. 😊

0|1
    0|0
  • elif be te se cim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Allahın izni ve inayetiyle İslami İlimlerin hepsinden nasiplenmek nasip oldu. Her bir ilimden nasibimizi alırken, İslâm şerbetinin tadını daha da iyi sinemize çektik. Allah'a hamdolsun ☝️

0|1
    0|0
    • Masallah.. hangi eserler

• Fıkıh da 4 Mezhep alanında Vehbe Zuhaylinin eseri benim için önemli yere sahip. Bu alanda aldığım 4 mezhep dair ilk eserim. 10 Ciltlik bir eser..

Kıraatı Aşer ilmin de ise Allah üstadımızdan razı olsun bu ilim şifahen öğrenilmesi gereken ilimdir. Kıraatı Aşer ilmi Kuran'ın 10 farklı okuyuş şekildir. Ayrıca ilmi olarak da İbnul Cezeri bu alanda otoriter zatlardandır.

Hadis ilminde özellikle Kutubu Sitte imamlarının yazdığı eserler bu alanda zirvedir...

Kelam ilmi ki, başlı başına bir derya. Özellikle Mutekaddim ve Müteahhir alimlerin görüşleri dikkat çekici..

Tecvid ilmi de Kıraat ilmi gibi şifahen öğrenilmesi gereken bir ilimdir. Bu alanda yazılan Türkçe eserler de baya var...

Tefsir alanında özellikle Diyanetin çalışması hoşuma gitmişti. Akıcı bir dille ele alınmış. Ama bu alanda en hacimli çalışmayı da Fahrettin Razı yazmıştır (30 cilt)..

Mealler zaten bir çok kişi tarafından yazılmış ki hepsine itibar etmemek gerek.

Kuran ilimleri de kendi arasında bir çok dala ayrılıyor...

• Evet abi sik sik okurum

0|1
    0|0
  • Meal okudum, tecvid okudum biraz arapça okudum , ilmihal'i hatim ettim hadisleri okurum arasıra.

0|0
    0|0
    • Ilmihali hatim mi ettin kavram karmasasi sanirim

• Yok cidden ilmihali birkaç defa baştan sona okudum ve çoğu yerini ezbere biliyorum.

• Hatim etmek deyince normal algilayis Kuranin orjinalinin bastan sona okunmasidir

• çok okudum

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;