Bu sitedeki Kürtler nerde?

ırkçılık yaptığımdan değil lütfen sorum yanlış anlaşılmasın ne kadar TC vatandaşı olsam da ırkım Kürt ve inkar etmiyorum. Şimdi merak ettiğim sitede ne kadar Kürt kardeşim var :) tanışmak istiyorum?

0|0
420

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Çorumluyum gomutanım

3|1
    0|0
  • Ülkenin her renk ve kültüründen, inancından olarak burdayız. Bir yanım Türk, bir yanım Kürt, bir yanıp Laz, bir yanım Arap. Hepsini hissettiğimizde zaten insana benzeriz :)

2|2
    0|0
  • TC degil Türkiye Cumhuriyeti

2|3
    2|0
  • sev baş

2|3
    0|0
  • Zazalar kürt mü?

1|2
    0|0
  • Vanlıyım ama Kürt değilim.

0|3
    0|0
  • olene kadar kurduz

2|2
    0|0
  • Heryerde.

1|1
    0|0
  • Kürdüm ama Tc vatandaşiyim 😂😂

1|3
    0|0
  • Ben kürdüm

1|2
    0|0
  • Vatana saygın varsa başım üstüne. Yok ben de kendi bayrağımı istiyorum diyenlerdensen başka bir yerime

2|1
    0|2
    • Yok o bayrak ta Kürt kanıda var bu ülke de kürtlerde kan döktü ortak bir namus ama şu bir gerçekki. Kökenimiz ve ırkımız var dilimiz tarihimiz ve kültürümüz de

• Çerkezin lazın da kanı kültürü var kardeşim ama böyle bir şey çıkmıyor

• Nasıl bişey?

• Evet mardinliyim

1|1
    0|0
  • Türk kardeşlerini o kadar merak etmiyorsun degil mi?

0|0
    0|1
    • Hayır merak etmediğim için değil kürtler daha azdır diye düşündüm sadece sitede ne kadar Kürt var merak ettim bu o kadar köyü bişey mi?

• HAdi senin dediğin gibi oslun. İnandım say.

• İster inan ister inanma bu bana değil sana zarar verir. Kurt lafını duyunca bile rahatsız oluyorlar sence bu hastalık değil mi? Ben öncelikle müslümanım ama kültürümü tarihimi dilimi ırkımı seviyor ve bununla gurur duyuyorum. Bu başka bir ırkı küçük gördüğümden değil zaten öyle olsa Türkiye'de yaşamaktansa ve Türkçe konuşmaktan rahatsızlık duyardım ama ülkemi seviyorum iyisi burda yaşıyorum fakat ırkçılık yapılmasa daha iyi olurdu :)

• TC vatandaşı denmez Türkiye Vatandaşı denir

0|0
    1|1
  • Kürt sevmem gitsinler

1|4
    4|5
    • Siz ne alaka kürtler sadece terörist değil misal Cüneyt Özdemir gibi birçok Türk hdp yi destekliyor ama darbe gecesi birçok Kürt Gazi oldu ne saçmalıyorsun amacın başka bişeyse git yorum yapma

• Düşünce özgürlüğü denen birsey var tabi benimki düşünce değil gercekler o baska

• hadi herkes ks de etnik kökenlerini arasın

0|1
    0|0
  • ırkımı ve dilimi önemsemeyen bir kürtüm.
    ırkçı değilim.
    kürtçe dilinden de, kürt geleneklerinden de,
    yaşantılarından da haberim yok.
    sadece Türkçe konuşabiliyorum.
    aslında sadece insanım ve bu bana yetiyor.
    sadece TÜRKİYE vatandaşıyım.

0|2
    0|0
    • Dilini ve kültürünü bilmemek vahim bir durum zira özünden haberi olmayan birinin geleceğini Nasıl sağlıklı bir şekilde planlayacağını tahmin etmek zor. Ben de Türk vatandaşıyım ama ırkımı kültürümü tarihimi kısacası özümü bilmek ve benden sonra geleceklere ulaştırmak zorundayım. Sana tavsiye özünü hiçbşr Zana'n küçümseme ve tarihini öğren :)

• En başa döndük. Senin yorumundan bu çıkmıyor nu 1, ben Türkiye'de yaşamak ve Türkçe konuşmak kötü birşeydir demedim bu 2 . Sorumu ve yorumlarımı yanlış anlamışsın. Bir daha oku hepsini bence bu da 3:)

• tamam konuyu kapatalım artık.
      ben kürtüm ve kürtçe öğrenmek zorunda değilim.
      kürt gibi yaşamak zorunda da değilim.
      sen istiyorsan kürtçe de öğrenebilirsin,
      kürt gibi de yaşayabilirsin.
      ben herkes gibi normal yaşamak istiyorum.
      hiç bir ırk bana göre üstün değildir.
      gerçek üstünlük,
      Allah'a kul olmaktır.
      müslüman olmaktır.
      insan olmaktır.
      bu konuyu kapatalım artık.
      hadi hoşçakal.

• Az var ve belli etmezler. Ben varım

1|0
    0|0
  • Ben Mardinliyim

1|0