Mesneviyi okuyan varmı? benim gibi hayatı değişen varmı?

eğer okuduysanız size ne kattı hayatınızda ne değişti merak ediyorum?

0|0
49

En İyi Erkek Görüşü

• Bir cildini okudum. Sanırım altıncı ciltti. Kattığı şeyler elbet oldu ama bütün bir hayatımı değiştirmedi. Ancak konuyla ilgili çok güzel ve çok ince bir sanat içeren bir hikaye duymuştum. Adı üstünde hikaye. Gerçekten yaşanıp yaşanmadığı bilinmez.
    Bir gün karaca oğlanın yolu konyaya düşer. Burada kendisi gibi Hak Aşığı olan Mevlananın dergahına gelir. Mevlana bu ziyaretten çok hoşnut kalır. Karşılıklı çok güzel sohbetler ederler. Saatler saatleri kovalar. Derken yunus emre müsade isteyip ayağa kalkar. Mevlana hazretleri Yunus emrenin sohbetine doyamamıştır. Onu biraz daha oyalamak ister. Der ki: Ne çabuk kalktınız. Biraz daha otursaydınız. Sizinle yazmış olduğumuz altı ciltlik mesnevi üzerine konuşur sohbet ederdik. Bunu duyan yunus emre , gitmek üzere kapıya doğru yönlenirken şöyle der: ''Ne kadar çok emek vermiş, ne kadar çok uğraşmışsınız. Bize kalsaydı şöyle yazardık 'Ete kemiğe büründüm; Yunusum diye göründüm' ''

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Almak nasip olmadı bir türlü kitap var ama tercümesi yok 500 liraydı biraz baktım en kısa zamanda alacağım.
    Tavsiye edebileceğiniz yayın varsa bakabilirim.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 3

• Okumadım.

0|0
    0|0
  • ben ben ben Mevlana evet tüm şiirlerini ezbere biliyorum hayatıni ezbere biliyorum sinan yağmurun kitaplarini tavsiye ederimm benim de hayatimi o değiştirdiii

0|0
    0|0
  • Evet okudum, insanlari oldugu gibi kabul etmeyi , sevdimi icinden nasil geciyorsa o sekilde sevmeyi

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;