Nutuğu okudunuz mu?

Nutuğu okudunuz mu? bende bu gece başladım Atatürke karşı tavrım bundan sonra daha sağlam olacak şuanlık çok iyi gidiyor bakalım ne olacak

Edit: Bu arada anketi oylayıp gecmeyin yorumda atın ha muhabbet edek😄

• Okudum Atatürkcüyüm
    40%(12)40%(23)Oy Ver39%(11)
  • Okumadım Atatürkü sevmem
    10%(3)16%(9)Oy Ver21%(6)
  • Okumadım ama atatürkçüyüm
    27%(8)22%(13)Oy Ver18%(5)
  • Okumadım üşeniyorum
    23%(7)22%(13)Oy Ver22%(6)
Cinsiyetini ve yaşını belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Okudum defalarca okudum Atatürkcu değilim. Ancak herzaman saygı ve sevgim vardır. Osmanliyida çok severim Atatürku de

1|0
    0|0
    • Bende cok severim osmanlıda çok iyi atatürkte metehanda teomanda atillada hepsi bizim atamız bizim geleceğimiz için savasmıs insanlar

• bende bazen düşünüp gururlanıyorum 😄 aramızda kalsın sonra ırkcılık yaptım sanıyolar

• Haha aynı şeyi bende çok duydum. Diyorum evet ırkçıyım nevar :D cevap veremiyorlar sende aynısını yap :D
      Not : sözün arkasından gül ama :D

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• okumadım ataturku severım ama atururkun yaptıgı seyler ıcınde ona cok tesekkur ederız allah rahmet eylesın ama bu ataturku ilahlaştıran zıhnıyet yuzunden ataturku sevmıyen cok ınsan var ve bende o zıhnıyete karsıyım

1|2
    0|0
  • herkesinn turk vatandasinin okumasii gerektigini dusundugum bir kitaptir.

1|1
    0|0
    • aynen öyle çok güzelmiş biraz gec kaldım syılır bnde ama birax tarih bilgisi istiyor benim tarih bilgimde 2 yıldır filan sağlam zaten 😄

• Devlet büyüklerini sevmesen de saygı duyacaksın. Bu birlik ve beraberliğin, güçlü olmanın ön şartıdır. Yoksa gücümüz dağılır, parçalanıp gideriz.

1|1
    0|0
    • aynen rteyi sevmem karakter olarak değil liderlik olarak ama 15 temmuzda tuttuk arkasında durduk

• Okumayı düşünüyorum ne kadar sevmesemde

2|0
    1|0
    • Önceden bende sevmezdim sonra lisede tarih öğretmenim çok iyiydi objektif bir adamdı ondan dinleyip birazda arastırınca sevdim nutuğuda nötr olarak basladım zihniyetini sevmeseydim bırakacaktım ama suanlık iyi dili çok samimi geldi bana

• nutugu oku sevgili o hata dediklerin neymis belki gorursun orada ☺ yalniz empati kurarak oku kendini o doneme gotur ve sen olsaydin ne yapardin onu dusun 😄

• Bence Şu an hiçbir bedel ödemiyoruz yapabileceğinin en iyisini yaptığına inanıyorum nutuğu oku anlarsın tek tek degerlendirmeler yapmış başında yazıyor ben o dönemde olsam hep iç hem dış düşmanlara sahip olsam kafayı yerdim dusunemezdim 15 temmuzda bir fetullah bile nasıl bağladı bizi az kalsın iç savasa gidiyorduk hatta dış savasta diyebilirim ve atatürk döneminde içinde tek değil bir cok dusman vardı fetullahın on katı vardı biz Atatürkün değil atatürkten snra gelenlerin yükünü cekiyoruz

• Okudum. Atatürk düşmanları Atatürk'ü tanımadıkları, başkalarının yalanlarına inanıp yaraladıkları için sevmezler. Tanısalar zaten saygı ve sevgi duyarlar.
    "Kişi bilmediğinin düşmanıdır." Hz. Ali

1|2
    0|0
  • Kitap okumayi sevmem. bir film cekseymis ya

2|0
    0|1
  • Okudum ama Atatürkçü değilim.
    Aile çok samimi olacak derecede yakın hatta anne tarafının soyadını atatürk koymuş ama Atatürkçü değilim

0|0
    1|1
  • bu gençlik atasını okuyup iyi kavrasın ve atasının ilkelerinden ayrılmasın, hiçbir yalancının hırsızın zibidinin din fukaralarının laflarına inanmaz ve o zaman nasıl güçlü türkiye olur herkes görür. Atamıza kim laf ediyorsa bilin ki gerçek vatan hainleri onlardır. onun yoktan var ettiği bu ülkeyi ve cumhuriyeti kim yok etmek istiyorsa bilin ki vatan hainleri onlardır. çünkü bu ülkenin şifresi Atatürk'tür. ne mutlu gerçek vatansever Atatürk gençliğine. Hayırlı geceleriniz olsun güzel kardeşlerim.

0|1
    0|0
    • Yanlış ifadeleriniz var yoktan var etmek kısaca yaratmak Allaha mahsusdur Atatürkü severim hatta en cokta dine sahip çıktığı için seviyorum zaten

• çarpıtmadım sadece yanlısınızı duzeltmek istedim bunu bilseniz bile söylemek yanlıs :) yoksa aynıdusundeyiz

• şunu unutma o halde genç kardeşim bu ülke gökten hazır inmedi bizlere. büyük bir direniş ve mücadele savaşlar sonrası kazanıldı. bence sen yanlışının farkında ol. ha bak sen allah'a şunun için şükret mesela böyle bir lideri bize armağan ettiği için. ve yazıları iyi irdele madem aynı şeyleri düşünüyorsun. hadi iyi geceler sana

• Okudum ama Ataturku sevmem

4|0
    2|1
  • Atatürkü sevmemeni neden sağlasın ki zaten nutuk. hoş güzel şeyler yazar

0|0
    0|0
    • Neden zihniyetini anlayabilirsin örneğinn vahdettini çok seven kişi nutuğu hoş karsılamaz çünkü Atatürk vahdetinin hakkında iyi yazmamıs kendi derdine düştü yazmış ben cok tutmadığım için haklı gördüm

• Bende dindarım islamcı kelimesi gıcık geliyor ama Atatürk islam hakkında kötü şeyler yazmıs olsaa değiştirirdim ideolojimi ama dini görüşünü biliyorum

• Peki sagol dusuncelerinle aydinlattigin icin :)

• Okudum.

0|0
    0|0
  • okudum ama Atatürkçü değilim şıkkı yok :D

0|0
    1|0
  • Okumadım okumam

0|0
    1|1
  • Okumadım

0|0
    0|0
  • Kim okuyacak yaaa

0|0
    2|0
    • Gecmisini merak edip gelecek için tedbir alabilecek gencler ülkenin durumu malum kurtulusta bir çok insana ve devlete örnek olmus bir hikaye içinde bir çok ders barındıran savastır veeeee tarih tekrarları sevdiği için kesinlikle olunup yapılan hataları yapmamak için okumak gerek sadece nutuğu değilkavgamı da oku dönemin zihniyetini ölcen tüm kitapları okud

• keske oyda kullanamasan platona hak veriyorum sizin gibileri gördükçe

• bir sus
      Özel hayatım seni ilgilendirmez

Kızlar Ne Diyor 7

• Okudum Gururla Söylüyorum Atatürkçüyüm 💜💜💜

2|1
    0|0
  • okumadım, okuyacağım

1|0
    0|0
    • İnşallah çok samimi bir dili var 😄

• Atatürkü çok araştırdım el yazmalarına inanmıyorum dini konudaki düşüncesini biraz kavradım ve fetullahtan sonra bayabaya haklı

• ataturk cok gizemli bir insan ben onun insan olduguna inanamiyorum uzayli gibi zekasi dusunceleri davranislari her seyiyle farkli ve ustun birisi ne kadar arastirsamda bazi bilgilerine ulasamiyorum cevresi bile farkli cevresindeki kisilerin cogu hakkinda bilgi bulamiyorum cok farkli ya ama su bir gercek ataturk dunyaya simdiye kadar gelmis olan en buyuk liderdir benim sahsi gorusum bu yondedir.

• D 😄

1|0
    0|0
  • maalesef okumadım.

0|0
    0|0
  • Okudum sevmedim

1|0
    0|1
  • Okudum.

0|0
    0|0