Yılda kaç kitap okursunuz?

kişi başına düşen kitap sayısı Almanya’da 25 bin, AB ortalaması 16 bin iken Türkiye’de kişi başına düşen kitap sayısı 6 bin. Almanya’da halk kütüphanelerinde çalışan kütüphaneci sayısı 8 bin 337, Fransa’da 7 bin 88, İngiltere’de 6 bin 978, İspanya’da 3 bin 794, Türkiye’de sadece 333 kişi..
Neden kitap okumuyoruz?
Siz kitap okur musunuz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Haftada en az 2 kitap okumaya çalışıyorum tabi burada kitabın kalitesi ve saçma sapan olmaması da önemli. Bu da yılda en az 104 kitap eder... okuyormuşum ben biraz :D Sıkıntı okumayanlarda ve koyun gibi düşünceleri olmadan sadece birilerine oy verenlerde ve birilerinin yalanlarına kananlarda. Kim bilir "Büyük Ata'm Mustafa Kemal'im" yazıp önerine koysak heceleyemezler bile. Sonra niye "yürüyen uçah" oluyor... :D

0|0
    0|0
    • Türkiye ortalamasını sen ayakta tutuyormuşsun desene :)) Okumayan toplumlarda algı yönetme kolay olur. Bu yüzden bilinçli bir bilinçlenmeyi engelleme söz konusu.

En İyi Erkek Görüşü

• okuma değilde kaç tane yazdığımızı söylesek oluyor mu?

0|0
    0|0
    • yazdığın sende kalsın kardeş, sorumu trolleme yeter.

• bana bir faydası yok kardeş sna gönderiyim oku. okudukça zihnin açılır.

Kızlar Ne Diyor 4

• Okurum

0|0
    0|0
  • Vakit ayırdıkça okumaya çalışıyorum.

0|0
    0|0
    • Kaç tane mesela? 5 mi 10 mu 20 mi?

• Saymadım geçen ay 5 kitap almıştım sonuncusunu okuyorum bazende oluyor ki haftalarca okumuyorum.

• fena değil. hatta türkiye standartlarına göre çok iyi.

• Kitap okunmadigi icin cehalet çok zaten ülkede sasirmamali...

0|0
    0|0
    • Yakında matbaalar da kapatilir

• 0 malesef

0|0
    0|0
    • hangi partiyi savunuyorsun peki? AKP mi?

• Suç işlememek suretiyle Özgürsün Toprağım

• suretiyle kelimenden yolca çıkarak neci oldugunu anladım. Topragın falan değilim uza hadi.

Erkekler Ne Diyor 3

• Çok az.

0|0
    0|0
  • 30-50 arası değişiyor.

0|0
    0|0
  • yılda 6 bin değil ama 5 6 seri kitap okurum. yani 1 seri ortalama 4 kitap etse bana yetiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;