Tiyatro ve sergilerin çok uygun olduğunu biliyor musunuz?

Tiyatro ve sergi gibi sanatsal faaliyetlere ayıracak paranız, zamanınız ve zevkiniz var mı?
Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinde çok üst sıralarda yer alır sanat. Yani demek istiyor ki, insan güvenliğini, geçimini, eğitimini, hayatını rayına koyabilirse ancak bundan sonra sanata vakit ayırabilir.
Tiyatro ve sergilerin çok uygun olduğunu biliyor musunuz?Devlet tiyatrolarında 10tl ye biletler var. Bazı sergiler ömrünüzü aydınlatacak cinsten ve girişleri 5-10tl arası değişiyor. Vakit ve para ayırabiliyor musunuz?

0|1
817

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında inanır mısın çok severim tiyatroyu ya da böyle sergi gibi sanatsal faaliyetleri. Anlamayı ve yorumlamayı da isterim, samimi şekilde. Ama bazen düşünüyorum ve lise öğrencisi psikolojisine bürünüyorum "gerçek hayatta ne işime yarayacak?" Etrafta bir tane bununla ilgili yorumlaşıp paslaşabileceğin, yeni bir oyun geldiğinde izleyip izlemediğimi soracak adam mı var? Bırak varoş kesimi, orta ve hatta ortanın üzerindeki sınıfta bile bu tür merakla yok denecek kadar az.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu ülkede sanata ve sanatçıya önem verilmiyor. Sinema yerine tiyatroya gelseniz emin olun daha çok eğlenirsiniz. Soruna gelirsek küçüklüğümden beri bu işin içindeyim hem izlerim hem oynarım. Herşeyden vazgeçerim tiyatrodan vazgeçmem. Halkımızda önyargılarından kurtulup koltukları doldursalar keşke.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Keşke konunun kesinlikle para olmadığını görebilseydiniz. Arkadaşlıkları, dostukları, sevdayı, aşkı bitirdiler. Bizleri bir araya getiren hiç bir şey kalmayınca sanatta yalnız kaldı, şarkı, şiir, tiyatro da...

1|0
    0|0
  • askerden yeni geldim. sanat icra eden biri olarak vakit para ve emek ayırmak benim borcum. güzel soru için teşekkür ederim.

0|0
    0|0
  • Aslinda islerim cok yogun oldugu icin Yilda iki kez rahatlikla tiyatro izleme imkanim olabiliyor. Ustelik öz abim belcikada kraliyet icin yillik tiyatro ekibindendir.

Ama bir dönem uzun süre gencler icin sponsor olmustum.

Sanat ne olursa olsun sanattir.

1|0
    0|0
  • vakit ve para ayirmak icin artik iyi bir döneme girdim. uygun zamanda bir planlama yapacagim ;)

1|0
    0|0
  • güzel bir paylaşım olmuş gitmek istiyorum ama maalesef ilimde yok şu an yaşadığım ilde yok civar illerde de yakın tarihte gözükmüyor aslında sevgili ile 14 şubatta bile gidilebilecek bir etkinlik

0|0
    0|0
  • elimden geldiği kadar gitmeye calısırım severim son 2---3 senedir cok boşladım bir kac gitmek istediğim etkinliğide malesef kacırdım gidemedim ters zamanlara denk geldi cok üzülüyorm

0|0
    0|0
  • Ben sinemayı tercih ediyorum. Teori için diyecegim 15tl ye tiyatro izleyip diger günler asgari ücretle çalışmak nasıl olurdu diye düşünebilirsin... Çogunluk böyle.

0|0
    0|0
  • Sıkıyor beni... halktan kopuk yaşamayı sevmiyorum

0|0
    1|0
  • maslovun ihtiyaçlar teorisini yeniden oku.
    sanat en üstte değildir.

0|0
    0|0
  • Sanatı seviyorum, hemde tiyatroyu.. Ama, halkımızın sanata verdiği değer ortada.

0|0
    0|0
  • Biliyorum

0|0
    0|0
  • Nerde tiyatro 10 tl soyle yarin gitcem.

0|0
    0|0
  • Evet biliyorum evimin önünde tiyatro var. Tek sorun oyunların çoğunun çok vasat olması

0|0
    2|0
  • maalesef haberdar olamıyoruz

0|0
    0|0
  • Hep gitmek istemişimdir😂😂 ama nedense bir türlü gitmemişimdir😂😂

0|0
    0|0
  • Yani evet biraz biliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Pek sık olmasa da severim tiyatroyu. Sinemadan çok daha fazla severim ve gitmeye calisirim.

0|0
    0|0
  • Bir süredir zaman ayırmıyorum.

0|0
    0|0
  • Bu ay gideceğiniz annemle.

0|0
    0|0
  • Hoşuma gitmiyor değil.
    Bir ara arkadaşım doğa ile sürekli tiyatroları takip ederdik hem boş zaman değerleniyordu hemde baya zevkli bir şey.

0|0
    0|0
  • Tiyatro tam benlik

0|0
    0|0
  • Tiyatroya bayilirim yeni oyunlar geldikce gidiyorum

0|0
    0|0
  • biliyodum

0|0
    0|0
Yükleniyor...