Kelime dağarcığınıza yeni kelimeler eklemeyi seviyor musunuz?

Ben özellikle Eski Türkçe ve Osmanlıca kelimeler öğrenmeye bayılıyorum

#yenikelimeler
#eskitürkçe
#osmanlıca
#kelimedağarcığı

#bllrbia

2|4
1122

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Öğrenmeye çalışıyorum diyelim.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu hatunun şahs-ı manevisine hayranım.

Gayet hanımefendi, bir İstanbul hanfendisi.

2|0
    0|0
  • Ne öğrendin mesela, 2 kelime söyler misin?

1|1
    0|0
  • Öğrendiğim yeni kelimeleri sıklıkla kullanırım.

Bu aralar kelime darlığı çekiyorum gerçi.

cut.

1|0
    0|0
  • Yenilikleri ve geliştirmeyi severim ancak bu anlamda abuk sabuk kelimelere de karşıyım.. Ortama uyum sağladı veya ortama uygun demek yerine entegre oldu denmesi çok abes..

1|0
    0|0
  • turkcede bılmedıgım kelımelerı kesfetmeı sevıyorum evet kokenı farklı olan sonra asımıle olmus

1|0
    0|0
  • evt seviyorum

1|0
    0|0
  • kürk mantolu madonna yı okumadıysan oku biraz daha eklemiş olursun

1|0
    0|0
  • Evet severim

1|0
    0|0
  • Evet seviyorum..

0|0
    0|0
  • Bazenn

0|0
    0|0
  • Seni takdir ediyorum. Bende öğrenmek istiyorum nerden öğreniyorsun?

0|0
    0|0
  • Bu hatunun haleti ruhaniyesine hayranim @Yampirik:)

0|1
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • Türkce biraz dar bende osmanlıcadan kelimeleri günlük hayatta kullanmaya özen gösteriyorum

0|0
    0|0
  • Severim.

0|0
    0|0
  • ee kime ne faydası var peki

0|0
    0|0
  • O zaman kelime dagarcigina ekledigin son 50 kelimeyi yaz giz. Hadi?,,,? Hadi?

0|0
    0|0
  • Çok var öyle kelime aklımda ve seviyorum o kelimeleri kullanmayı

0|0
    0|0
  • ister istemez bazen oluyor

0|0
    0|0
  • ingilizcede evet

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 10

• Çok severim öğrendiysem illa cümle içinde kullanırım, yani illa yeri gelir, abim gibi de yapmam ama adam bir kelime öğrendimi Allah muhafaza roman yazıyor kuzu ya 😊😊😊

1|1
    0|0
  • Eklesen ne fayda karşındaki seni anlamıyorsa.😂 Bilmediği bir kelime kullanıldığında saf saf bakıyorlar. Görende farklı lisan konuşuyoruz sanacak. Ehemmiyeti bilmeyen insanlar var.

1|0
    0|0
    • Oha onu bilmeyen yoktur bence

• Cidden yok. Ne kastettin diyen insanları bile gördüm. Öyle insanlar var ki altı kelimelik cümleyi idrak edemiyorlar. 4 kelimeden uzun cümle kurmamak gerekebiliyor.

• Acıdım..

• Türkcem biraz zayif oldugu icin bazi kelimelerin anlaminida bilmiyorum hergün yeni kelimeler ögreniyorum yani😀

1|0
    0|0
  • Osmanlıca her kelimeyi sözlüğe ihtiyaç duymadan bilmek isterdim. Bazı kitapları okurken zorlanıyorum.

1|0
    0|0
  • Evet, seviyorum. Italyanca öğrenmeye bayılıyorum.

1|0
    0|0
  • Severim. ama anlamayacak insana kullanmam.

1|0
    0|0
  • Yunanca latince farsça ispanyolca ingilizce ibranice bu dildeki kelimelere bayılıyorum

1|0
    0|0
  • Evet severim

0|0
    0|0
  • Tam benim kafadansın canım hemen söylemelisin bildiğin kelimeleri. Ben benimkilerden bikaçını söylim : Nâmütenahi, Müte'madiyen, Lâlettayin, Münzevi, Kalendermeşrep, Canhıraş, Müptezel, Mücrim, Mamafih, Gayriihtiyari, Lâmekân, Hissikablelvuku, Hasbihal, Seyr ü sefer...

0|0
    0|0
    • mahfi, berzah, ekmel, beşaret, denanet, mahbub, beyyin, maklub, bidayeten, maddiyyun, mamafi... çok var tatlım ya yazmayım hepsini

• Keşke erkek olsaydım direk bulur evlenirdim senle. Koşulsuz şartsız. Zaafım var Osmanlıca kelimeleri merak edip kullanlara. ( Yalnız kuzum senin kelimelerin geneli pek kullanimiyo çok ağır )

• Kullanılanları zaten biliyorum ve kullanıyorum :) Senin saydıklarından çoğunu bilirim mesela

• ben ingilizce seviyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;