Allah Kuran-ı Kerim-i neden arapça indirmiş?

kuran neden arapça bence türkçe olmalıydı veya türklerin ortak bil dili olmalıydı

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Araplar çok pis insanlardı, kadın satma pazarlama, kız çocuklarını gömme, hak yeme gibi iğrenç iğrenç özellikleri vardı. Diğer ülkeler kendilerini kontrol edebiliyordu az da olsa kendi içlerinde bir hak hukuku vardı, ama bu Araplar Kur'an'ı Kerim den öncede kitaplar indirilmesine rağmen hala ders alamamışlardı. Allah bence orayı hedef noktası seçip bütün dünyaya yayılması için orayı seçti. Gerçi bence Araplar hala pis insanlar, nefret ediyorum Araplardan.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Allah, daha önce aynı asırda değişik milletlere onların içinden kendi dillerini konuşan değişik peygamberler göndermiştir. “Kendilerine uyarıcı bir peygamber gelmiş olmayan hiçbir ümmet yoktur”Bununla beraber, eğer Türkler Allah'tan ayrı bir peygamber ve kitap talep etme hakkına sahip ise, dünyadaki yetmiş iki millet de aynı hakka sahiptir...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Seni beni yok bunun neden hamamböcekleri var bence olmamalıydı 😑 Biraz araştırma yaparsan neden Arapça olduğunu idrak edebilirsin o zamanlar da Türkçe varsa ne güzel

0|0
    0|1
    • burda araştırıyorum aöq cahılı

• türk dili insanlığın ilk doğuşundan beri var cahıl git tarih araştır ilk soy hangi ırkmış Türkler nezamandan beri var yer yüzünde git araştır öyle gel emme gömme

• O dönemde Mekke ve Medine de konuşulan dil Arapcaydi çünkü. Türkçe indirilse , kimse okuyamazdi kimse anlayamazdi ki. Evrensel bir kitap Kuran i Kerim. O donemde de en yaygin olan dil Arapca ydi. Bu yüzden.

0|0
    0|1
  • Irka özel inmediği için

0|1
    0|1
    • arap ırk değilmi cahıl

• Arap ırkına özel inmiş değil o zamanın şartlarında en çok kullanılan dil ve en oturmuş alfabe oldugundan dolayi arastırırsan öğrenirsin bana cahil deyip kendi üretme özürlü olan şahıs.

• Güzel soru. Kuran okuyanların birçoğu mealine bakmadan anlamıyordur.

0|0
    0|0
  • Kuarnın ilk muhattabı kim? peygamber , peygamberin dili ne? arapça o zmn matlıklı olan onun arapça olması değil mi?

0|0
    0|0
  • ilk muhatapları Arap olduğu için Kuranı Kerim Arapça gelmiştir.

0|0
    0|0
  • muhatap arab olduğundan olamaz mı? peygamber türk olaydı o zaman türkçe inerdi soru sormak için sorma beyin yok sende

0|0
    0|1
  • Türkçe olsaydı neden başka dilce değil diyecektiniz. Bu basit şeylere takılmayi bırakın da anlamına bakın. Neden arabca çünkü peygamber efendimizin dili arabcadir Ayrıca 1. si Kabe ilk insanlığın ortaya çıkıs olduğu yer ve burada Araplar yaşamakta. 2. cisi Hz İbrahim'in soyundan gelmesi ve Hz İbrahim'in duası olması bu konu üzerine. yani Kendi nesli için dua edip onlardan peygamber çıkmasını istemistir. Ve o zaman ki şartlarda arablarin çok zulumkar olması.

0|0
    0|1
    • çok cahilsin ozaman arap hariç bütün müslümanlar kabul etmezdi dini boş boş konuşuyosun işte

• acaba hangi mantıkla anladın bay grizklo

• o sebebten arabca dedim ben şu an ben senin gibi cahilletle hiç tartsamam

• Bu soru neden cinsellikte

0|0
    0|0
  • Öyle gerekmiş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Niye Türkçe? Başka ırktan müslümanlar yok mu?

1|1
    0|0
    • Türkler kutsal insanlar ben hiç amerikanın almanın olağın üstü bir tarihi olduğunu duymadım görmedim sadece Türklerde var bu ilah + kuranda bahsedilen zülkarney tıpa tıp OğuzKağan atama benziyor Hz. Muhammed Türkler size dokunmadıkca sizde onlara dokunmayın demiş boşunamı övüyolar ırkımı cahil ordususunuz

• Yaş ondokuz daha yolun başı. Arapça indi çünkü arap yarım adasına indi. Arap yarım adasına fransızca inseydi islam daha başlamadan biterdi. Şimdi sen neden arap yarım adasına indi Ankarada çin çin mahallesine inseydi olmaz mıydı dersin. Elbet onunda bir cevabı var. Hangi açıdan bakarsan bak, arap yarım adası, özellikle Mekke o dönemin şartlarında islamın yayılması için en uygun coğrafya idi.

0|0
    0|0
    • yoo çin çin ne ben asyaya inmesini isterdim çin çin nere bilader başlarım çin çine

• Kuran malum dönemin azgın araplarına inmiştir. Bizle alakası yok ;)

Eğer biz onu, yabancı dilden bir Kur'an kılsaydık, diyeceklerdi ki: Ayetleri tafsilatlı şekilde açıklanmalı değil miydi? Arab'a yabancı dilden (kitap) olur mu? De ki: O, inananlar için doğru yolu gösteren bir kılavuzdur ve şifadır. İnanmayanlara gelince, onların kulaklarında bir ağırlık vardır ve Kur'an onlara kapalıdır. (Sanki) onlara uzak bir yerden bağırılıyor (da Kur'an'da ne söylendiğini anlamıyorlar.) FUSSİLET 44

1|0
    0|0
  • İslam = Arap milliyetçiliği
    Muhammed = Pedofili sapık
    Kuran = İlkel Vahabi Kanunlar
    Kabe = El-İlah Putu
    Sonuç: uyduruk bir dine inanan,
    asimile olmuş çomar bir toplum.

1|1
    1|1
    • herkes salak sen akıllısın aöq

• Ondan islam coğrafyası birbiriyle kanlı bıçaklı değil mi? Herkes derken hayırdır, dünyanın büyük çoğunluğu hristiyan.

• Çünkü Allah sadece Arapça dilini biliyordu.

0|0
    1|1
  • Türkçe olsaydı da birşey değişmezdi kaç yıl geçti halen ortak bir karara varamadılar

0|0
    0|0
  • O zaman türkçe yoktu niye türkçe insin?

0|0
    0|0
    • türk dilinden bahsediyorum siz cahilsiniz

• Sen kendini diğer ırklardan o kadar üstün görüyorsun ki Kur'an'ı Kerim'in bile indirildiği dilin niye kendi dilin olmadığına yakınıyorsun. Türkçe gibi zayıf bir dille kitap mı indirilirmiş 😂

• Arapça çok geniş bir dildir. Bu yüzden Yaratıcı Arapçayı kullanmayı seçmiş.

0|0
    0|1
    • Geniş bir dil yoktur. Hiçbir dilin, sözü, kelimesi bitmez kalp attıkça. Üstelik İngilizce dünya dili olarak bilinirken...

• he canım he türkçe karşılığı olmayan binlerce arapça sözcük var ve ayrıca İngilizce dünya dili değil dünyanın ortak dili olarak kabul görüyor bunun nedeni daha geniş olması değil daha fazla sömürge yapmasıdır neyin kafasını yaşıyorsun @woleska

• @Woleska Örnek veriyim :
      Türkçe de o kelimesini söylediğimiz zaman Oradaki o canlı cansız kısacası her şey olabilir.
      İngilizcede o kelimesi erkek ( he ) dişi ( she ) cansız ve diğer varlıklar'ı ( it ) belirtebilir.
      Arapçada o dediğin zaman sana sayısını , cinsiyetini , mesafe olarak yanında ya da uzakta olduğunu bile bilebilirsin.

Yükleniyor... ;