Kelime havzanız geniş midir?

Her durum karşısında söyleyecek geniş kapsamlı sözleriniz var mıdır? Yoksa anlatmak istediklerinizi anlatmak için mantıklı olan cümleyi bulmaya yönelik beklemeye mi alırsınız kendinizi?

#BirTutamAşkk
#Kelimehavzası

Güncellemeler:
Biri de çıkıp demedi ki "kelime havzası değil o kelime haznesi" diye 😄 @Asterya üyemize bu yanlışı düzelttiği için teşekkür ediyorum

2|0

En İyi Kız Görüşü

• Anında pat pat pat döktürürüm :D Kelimelerin anasını ağlatırım kuzum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Tam düzeltecektim detayı gördüm :) geniştir. Genel olarak Türk dili edebiyatı konusunda da iyiyimdir.
    Basit örnek ağaç kelimesi genel olarak bir isim gibi görülse de kökü ve eki olan bir kelimedir. Ağmak tan türetilmiştir aslında. Gerçi bilinçli devrik cümle kullanımı ve hatta cümle içinde özellikle öne çıkarmak için internet paylaşımlarında kullanımda olmaması gerekenleri de yapmıyor değilim.

1|0
    0|0
    • Soruyu sormadan önce kelime havzasımıydı diye aklımdan geçirdim tam emin değildim ama havzası olduğu yönü daha ağır bastı bende soruyu sormaya karar verdim. Sonra bir üyenin düzeltmesi durumda havzanın aslında haznesi olduğunu idrak ettim. Normalde kelimelerle çok haşır neşirim dir. Böyle hatalara düşmezdim ama en başındsn tereddüte düştüğüm zaman sormamalıydım işte 😊 Herneyse sağlık olsun 😊

• Tdk sözlüğü hatta imla klavuzu sürekli internette danışmanı bekliyor. Bedava yeter ki ihtiyaç duy ve emek ver.

• Evet , kelimeler ile oynamayı seviyorum.

1|0
    0|0
  • Ben ve genis olmasi. Sence kelime havzamin genis olacak bir beyin goruyor musun bende? Tabii ki hayir

2|0
    0|0
  • evet var
    düşünmeden konuşabilirim
    kelime havzam geniştir

1|0
    0|0
    • Nasıl başarıyorsunuz bunu? 😊

• rica ederim bende bir süreligine ara vermiştim ama artık ayda en azından iki kitap okuma kararı aldım

• Evet, ciddi anlamda eksikliği çok hissediliyor...

• az şeyle çok şey anlatmak daha mantıklı edebiyata gerek yok mantık hayattır

1|0
    0|0
  • Orta seviyede diyebilirim...

1|0
    0|0
  • Ehhh iste

1|0
    0|0
  • bu aralar çok unutuyorum

1|0
    0|0
  • Değilim cahilin tekiyim malım ben

1|0
    0|0
  • Politika başka türlü yapılmıyor

1|0
    0|0
  • Geniştir

1|0
    0|0
  • Oldukca.

1|0
    0|0
  • Çok Geniş

1|0
    0|0
  • Geniştir

1|0
    0|0
  • Çoğu zaman direk cevap verebilirim

1|0
    0|0
  • Her zaman var tabi

1|0
    0|0
  • Kelimeleri sana veriyorum okuyucu onlar yanip sonen bir oyuncak alev var goguslerinde barut var gozyasi var ama sende ne varsa kelimelerde de o var sen kendin genissen kelimelerin de genis olur kardesim

0|0
    0|0
  • Duruma Göre Değişir

1|0
    0|0
  • sevdiğim kızla konuşurken 2 kelimeyi biaraya getiremem ama arkadaş ortamında gör beni sanırsın tdk

1|0
    0|0
  • fena değil :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 17

• Neyse ki geniştir de hep aynı 3-5 kelimeyi kullanarak ciddi bir konuyu pic etmiyorum.

Kitap okuyun arkadaşlar. Bilhassa klasikleri.

1|0
    0|0
  • Genelde kelime havzam geniştir bu durumlara karşı

1|0
    0|0
  • Geniş olduğuna inanıyorum :D

1|0
    0|0
  • Kelime haznesi olmasın o?

1|0
    0|0
    • Öyle miydi çok pardon 😂

• Kitap okumak güzel konuşma beceri edinmek yolunda teorik kısimsa, sohbet etmek işin pratik tarafı oluyor. Okumanın ciddi yararı var ancak, topluluk içinde gerginlik duymamak için ciddi çaba gerek.

• Haklısın toplum içinde ki gerginlik sırasında o kelimelerin unutulmaması pek mümkün olmuyor.

• Geniş evet.

1|0
    0|0
  • Asla zorlanmam. Bir konuda pekçok mantıklı yoruma ve açıklamaya her zaman sahibim. Kelime bilgisinden yana da sorun yaşayacağımı zannetmiyorum

1|0
    0|0
  • Bazı yaşıtlarıma göre iyi bir düzeyde olduğumu düşünüyorum. Edebiyat öğretmenimiz bize hep lügat okuttururdu, sözlü notunu da buna göre verirdi. Allah kendisinden râzı olsun, çok faydasını gördüm.

1|0
    0|0
  • Söyleyeceğim çoğu şey sonradan aklıma geliyor.

1|1
    0|0
  • Geniş değil

1|0
    0|0
  • her durum karşısında kelimeler işe yaramaz , bazılarına anırmak lazım

1|0
    0|0
  • hazır cevabım.. ve genelde dediğim anlaşılmıyor.. sanki ingiliççe

1|0
    0|0
  • Gayet

1|0
    0|0
  • hep vardr

1|0
    0|0
  • oldukça geniştir.

1|0
    0|0
  • Benim genişte senin değil belli ki havza değil hazne o

0|0
    0|0
  • Hazir cevabimdir

1|0
    0|0
  • Benim hafızam çok zayıf. Konuşurken kelimeyi aklıma getirmeye çalışıyorum. İki saat bekliyorum aklıma gelsin diye. Gelmeyince de ne gelirse onu söylüyorum. bu yüzden saçma sapan cümleler kurduğum oluyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor... ;