Atatürkle ilgili okuduğunuz en iyi kitap?

Mustafa Kemal Atatürkle ilgili okuduğunuz en güzel kitap?
Nutuk harici değişik yorumlar da iyi olur.

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• kayıp kıta MU , Atatürkün ölmeden önce araştırmaları var. Adam 10 ömre sığdıracak kadar çalışmış hem de bunu sadece 57 yıla sığdırmış, kimseyle kıyaslanacak biri değil. biz onu yüceltirken boş yere yapmıyoruz bunu.

2|0
    0|0
    • Kesinlikle 👏
      Hakkı ödenmez. Yaptıkları o kadar çok ki anlatmaya yetmez...
      kulaktan dolma bilgilerle bilmeden okumadan hönküren cahil sürüsünün Atatürk'ü anlamasını beklemiyoruz zaten.

• İstifa etmeyi düşünüyor musunuz diye kaç sene önce sorulduğunda gülen insanlardan öyle bir vicdan/mesuliyet kabul etmeyi beklemek saçma olurdu zaten.
      Ayrıca her şeyde hükümeti suçlu bulmayın diyen kafalar oldukça zaten niye istifa etsin ki bu adamlar, istediklerini kafalıyorlar ve yetiyor.

• aynen öyle malesef.

Erkekler Ne Diyor 14

• Bizzat kendisinin kaleme aldığı Nutuk. Ya düşünüyorum da Atatürk gibi Kazım Karabekir gibi paşalar o dönemde herkes artık bitti demişken. Hayır her zaman bir çıkar yol vardır dedikleri için Milli Mücadele başladı ve kazanıldı. şu an bu sayede ülkemizde İngiltere ve Fransa gibi devletlerin işgalleri yok. Atam keşke şu an da burada olsaydın da bir çıkar yol bulsaydın.

1|1
    0|1
  • Şevket Süreyya Aydemir : Tek Ada'm
    Falih Rıfkı Atay: Çankaya

3|0
    0|0
  • NUTUK geçen aldığım eserde savaş haritalarıda vardı tavsiye ederim

1|1
    0|0
  • Beyaz zambaklar ülkesinde ( Grigoriy PETROV) , Atatürkle ilgisi bu kitabı okuduktan sonra derhal müfredata dahil edilip okutulmasını istemiş. Atatürkle ilgili başka kitap okumadım.

1|0
    0|1
  • tek adam

1|0
    0|1
  • Nutuk'u orijinal Türkçe'sinden okumadıysan Nutuk okudum, deme.
    Bu alanda en iyi kitap Eric Jan Zucher'in Modernleşen Türkiye'nin Tarihi'dir. Bu kitabı okumayan Mustafa Kemal'i ilk okul bebelerini kandıran okul kitapları seviyesinden öte gidemez.

1|0
    0|0
  • Tek Adam.

3|1
    0|0
  • Güzel anı kitapları var

1|0
    0|1
  • Yilmaz Ozdilin Adam diye bir kitabi var okumadim ama iyi bir kitaba benzio D&R da gordum gecen...

1|0
    0|1
  • Sadece Nutuk.

1|0
    0|1
  • Yeni çıkan ADAM var

1|0
    0|1
  • Atatürk ve Parapsikoloji

1|0
    0|0
  • hic okumadim ihtiyacim da yok