Kitap okumayı sevmeyen biriyle evlenir misiniz?

Uzun zamandan beri kafama takılan bir soru.. "Kitap okumayan biriyle evlenilir mi?"
Kitap okumayı sevmeyen biriyle evlenir misiniz?Yanlış anlamayın lütfen kitap okumayan insanları aşağılamak değil niyetim haddim de değil bu. Ama şu da var kitap okuyan bir kız ile kitap okumayıp sürekli kafelerde gezinen, haftanın yedi günü takip ettiği dizileri olan, dedikoduyu abartan, sosyal medyada fenomen olmaya çalışan (KS'deki fenomenleri kastetmiyorum:) vb. türden bir kız hiçbir zaman aynı kefeye konulamaz.

Büyük konuşmuş gibi olmayayım ama kitap okumayan bir kız ile evlenmeyi düşünmüyorum ben açıkçası. Okumuyorsa bile düşman olmamalı kitaplara her türlü o aşkı yaşatırım ona. Bu konuda kendime güveniyorum.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

#Raskølnikov

0|5

En İyi Kız Görüşü

• Bende sürekli kafelerde takılıyorum ama senin anlattığından tek bir fark var ben o kafelerde takılırken kitap okuyorum ve benimde haftanın yedi günü olmasada takip rttiğim yabancı diziler var ama gene anlattığından tek bir fark şu ki ben o dizileri takip ettiğim günlerde de kitap okuyorum
    Bu iki genellemen dışında yazdıklarına katılıyorum 👍🏻
    Ve sorduğun soruya gelecek olursaktaa
    Ben kitap okumayan birisyle evlenmek istemem
    Belki şu an diyeceğim şeyle sığ görüşlü müsün ya diyenler olabilir ama bana göre kitap okumayan ya da sadece kitapla kısıtlamayayım bunu genel olarak kendine bir şeyler katıcak yazılar okumayan insanlar hayatta yaşadığı olaylara pratik çözüm üretemeyip gene hayatta yaşadığı olaylara farklı açılardan yaklaşmayı bilmeyen insanlar oluyorlar ve bana göre ufku açık olmayan insan kategorisinede giriyorlar

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bence de kitap okumayı seven bir insan olmalı her şeyi geçtim kitap okumayı seven insan her yönü ile okumayan insana göre daha belirgin özelliklere sahip şahsen beni bir kütüphaneyehapsetseler çıtımı dahi çıkarmam. Miyop olana kadar okurum :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• bence kitap degilde kendini gelistirmeye ve bilgi ögrenmeye kapalı insanlarla evlenmeyi düşünmüyorum. her şeyin başı cehaletten geçiyor çünkü.

0|1
    0|0
  • kitap okumaya olan aşkını paylaşabileceğin bir partnerin yeri çok ayrı ancak evleneceğim kişinin benim kadar kitap düşkünü olmasını da bekleyemem diye düşünüyorum, elbet kitapları sevmeli ancak sevmiyorsan ben yokum da demem, kendini geliştirmenin başka bir yolunu da bulmuş olabilir

0|1
    0|0
  • Büyük konuşmak istemiyorum ama kitap sevgisi olmayan insanlar beni itiyor..

0|2
    0|1
  • kişiliğine bağlı aslında belki sevmiyodur yapısında yoktur

0|1
    0|1
  • Önemli olan 'oku' mak değil mi? İnsan kitaplardan öğrenmezki sadece. Doğayı okursun, insanları okursun vs. Gezerek, yeni insanlar taniyarak veya internetten de öğrenmek mümkün. Ögrenmek isteyene bilgi heryerde ve herşeyde.

0|1
    0|0
  • hayır anlaşabileceğimizi sanmam

0|1
    0|1
  • Kitap okumayan insanlarıda sevemedim :)) evlenmemmm

0|3
    0|0
  • Benim için bilgiyi öğrenmeye meraklı olması daha önemli. Kitap okursa eğer ekstra mutlu olurum

0|0
    0|0
  • Benim çok keyif aldığım bir şey kitap okumak. O yüzden hayatımdaki insanın da sevmesi harika olur.

0|1
    0|0
  • Onun problemi o.. Evlenirim tabiki

0|0
    0|1
  • Ya bence hic büyük konuşma hep böyle evlenmem diyenler ömürlerinin sonuna kadar cahil ama aşik olduklari icin vazgecemedikleri birisini idare etmek zorunda kalirlar )))

0|1
    0|0
  • Çok mu çok haklısın

0|1
    0|0
  • Ne naif bir ruh boyle 😍

0|1
    1|0
  • Evet evlenirim

0|0
    0|1
  • Evlenilmez

0|1
    0|0
  • Evlenirdim

0|0
    0|1
  • Olabilir

0|0
    0|2
  • Evlenirim valla herkesin ilgi alanı farklı

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Evlenir ben sevdiririm kacari yok 😅

0|1
    0|0
  • Okumasını isterim cunku ben severim ortak noktalarimizin olmasi guzel olur.

0|1
    0|0
  • Birlikte okumayi kabul ederse sorun olmaz

0|1
    0|0
  • evet

0|0
    0|1
  • Hocam ben kitap yazıyorum, dahil midir?

0|1
    0|0
  • herkes okuyorum ayağı yapmış ya la :D

0|0
    0|0
  • Evlenirdim tercih meselesi.

0|0
    0|0
  • İsabet olurdu 😂

0|0
    0|0
  • Evlenirim