Neden Cengiz Han dünyanın ilgisini çekiyor daha iyisini Oğuz Han yapmış hiç konuşulmuyor?

Cengiz Han şu an bile dünyada konuşuluyor bu adam ne yapmış kısaca çocukken karşı kabile tarafından kaçırılıp eziyet görmüş sonra büyümüş kurtulmuş Moğolları toplayıp orta Asyada ülke kurmuş.
Oğuz Han ise tanrı tarafından gönderilen bir kişi gibi doğmuş 1 kere annesini emmiş bidaha hiç emmemiş 13-15 yaşlarında babasını öldürüp orta Asyaya hükmetmiş ülkeyi kurmadan önce çok değişik şeyler yaşamış kurtla arkadaş olmuş Ejderha veya dev bir boynuzlu canavarla günlerce savaşmış bu adam daha çok konuşulacak şeyler yapmamışmı, tamam Cengiz Han iyi bir adammış ordusunda moğoldan çok türk varmış ama neden Oğuz Han değilde Cengiz Han

Güncellemeler:
Çinliler Oğuz Han'dan korktuğu için Çin seddini bir gecede yapmışlar ama Oğuz Han Çin seddinide geçmiş
Neyse öğrendim Cengiz Han da Oğuz Han ın soyundan geliyormuş

0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Çin seddini 1 gecede mi yapmışlar.. Ben mi yanlış biliyorum acaba yapımı 2000 yıl sürdü seddin.. 😑

0|0
    0|0
    • Çin seddine gecekondu muamelesi yaptın be hocam 😄

• “Qin Shi Huang M. Ö. 221 yılında daha önceki krallıkların yaptırdığı duvarları birleştirerek uzattı. M. Ö. 3. yüzyıldan M. S. 17. yüzyıl'a kadar Çinliler seddiuzatmaya devam etmişlerdir. Seddi onaran ve savunma amaçlı kullanan son hanedan Ming Hanedanı (1368-1644) olmuştur.”

Çin Seddi - Vikipedi

• Vikipedi ye bakarsan dünyada 120 milyon Türk var ama asıl nüfus 340 milyon + tengricilik tek tanrıya yani Allaha inanmak ama vikipedi de Şamancılığa benzer bin din olarak anlatıyor nasıl olsa şirket amerika Türklerin tarihi her zaman yanlış anlatıldı Türkler kendi tarihini araştırmıyor sanıyordum neyseki biri çıktı adam 28 senedir araştırıyor isim vermiyorum git araştır kendi tarihini kendin gibi insanlar bilir Çin deki piramitleri yok etmek için üzerine ağaç dikiyorlar neden çünkü içinde türklerin tekrar dünyaya nasıl hükmedeceği veya ona benzer ipuçları var neden Türk piramitleri için araştırma isteği bulunduğumuzdan beri Türkiye ye çinden gelen turist sayısı azaldı tekrar söylüyorum çok cahilsin

• demek daha ilgi çekici

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;