Şiir ya da yazı ne derseniz artık.. Nasıl olmuş?

Kimseye tahammülüm kalmadı, inatla zorluyorlar sınırları.
Artık bakamıyorum bile kusura.
O kadar boş geliyor ki ‘insan’ denilen varlık. Verilen değerler, duyulan saygılar, beslenen sevgiler falan olmuyor o işler. Şu güzelim yaşanacak hayatların her bir köşesine yılmadan, yorulmadan ve büyük bir zevkle her ne şekilde olursa olsun imzalarını atmayı ya da attırmayı beceriyorlar. Sonuç olarak insanın bir hevesle yaptıklarının, yapamadıklarının, hedeflerinin olduğu hayatların içine edebiliyorlar.
Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi ‘insan’ olamadıklarını tescilleyip öyle gidiyorlar.
En kötüsü de şu ön yargılar.
Taştan örülen koca koca duvarlar. Kimse yıkılmasından yana değil! Herkes kendi duvarını örüyor başkasına karşı.
Oysa biri çıkıp demiyor ki ‘Sen nasıl birisin?’ Konuşmadan, dinlemeden yargılayabiliyor ve çoktan sizi ‘idam’ ediyorlar, siz daha tek kelime etmeden. Kesin hüküm vermek kolay oluyor onlar için.
Ölüyor gözler önünde insanlık!
Ne saygı ne de sevgi kalıyor geriye. Böyle bir ortamda insan olabilmek, kendi doğrularınla yaşabilmek kolay olmasa da zor oluyor haliyle…İşte bende yoruldum, kimseye tahammülüm kalmadı. Artık bakamıyorum bile kusura, ne acı!

0|0
12

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• Yazanı cok iyi anlatan bir resim izlenimi veriyor😊 Bir daha okumak guzeldi

1|0
    0|0
  • ne yazdığını bilmiyorsan
    yorumlamam

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1