Müzikle ilgilenenler bir bakabilir mi?

Ben profesyönel olarak yan flüt ve bağlama çalıyorum yaklaşık 10 yıldır. 2 yıl öncede gitar aldım bir tane, abimde bağlama çalıyor ufak tefek ona gitarla eşlik etmek için akor kurulumlarını, işime yarayacak kadar akor ve arpej öğrendim kendi çabamla. Sonra gitardaki çok sesliliği farkettim ve gitara daha çok yoğunlaşmaya karar verdim. Bu fingerstyla dedikleri çalım tekniğine merak saldım. Ama şu 7li 9lu akorlar suslar dimler vs solo üzerine hangi mantıkla konduruluyor. Kulak zevkine göre mi yoksa ben detayları mı kaçırıyorum. Az çok armonide biliyorum ama bu işler armoni kitaplarında da yazmıyor. Gitarla solo çalarken akorlarla süslüyorum ama güzel ses gelmiyor kulağıma, internetteki videolarda daha güzel çalıyorlar. Mesela şu an beethovenin moonlight sonatını çıkarmaya çalışıyorum, notalar önümde duruyor. Onlar çalıyor oluyor ben çalıyorum olmuyor. Bilenler bir yardımcı olsunlar Allah rızası için internette aradığım cevabı bulamıyorum.

0|0
11

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• Biz mi öttürelim düdüğü ne yapalım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• belli kurallara göre çalıyorsun akor bile olsa dediğin gibi bazen iğrenç duyuluyor bazen çok güzel

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;