Müzik dinleyenler sizce Müslümanlıktan çıkmıyor mu?

Müslüman mısın? Evet. Bitti kardeşim. Olay burada bitti. Müslümanım diyorsan müzik falan dinleyemezsin. Günahtır. Bu kadar açık ve net.

0|0
2017

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların Müslümanlıgi neden seni ilgilendiriyor?

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Müzik haramdır evet ama pantera hariç. Allah münafıklarla girdiği savaşlarda peygamber efendimize ve yüce ordusuna psikolojik destek verdiği için pantera'nın müziğini helal kılmıştır. İnanmayan ولست متأكدا. suresinin 666. ayetine bakarak doğruluğunu kabul edebilir.
    Ayrıca وأنا واثق suresinin 47. ayetine bakarsanız , orada da atavratamonamarth 'ın müziğini helal kılmıştır.
    Bu da bonus ve caiz.
    https://youtu.be/iVRK1xl4gbA

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

• Değilim baybay

0|0
    0|2
  • Sana Allahi hatirlatan muzikler dinliyorsan hic bir sorun yoktur. ayrica ensturman falanda dinlemekde hic bir yasak yok.

0|0
    0|0
  • Bu kadar da değil abartmayın artık. Yakında müslüman olanların nefes alması bile günah dersiniz.

1|0
    0|0
  • Oldu canım biz seni arıcaz 😂

0|0
    0|0
  • Ne alaka arkadasim

0|0
    0|0
  • Hanefi Mezhebine göre haram olduğunu inkar etmedikten sonra hiçbir günah dinden çıkarmaz.

0|0
    0|0
  • şarkı mi? müzik mi? ilahi de de müzik var da ondan diyorum.. günahta değildir..

0|0
    0|0
  • Kötü sözlü müzikler dinlemek haram diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Nefes alıyorum acaba dinden çıkmış olabilir miyim :/

1|0
    0|0
  • ilahi dinleyenler? jdflk

0|0
    0|0
  • Neyi ne niyetle dinlediğine bağlı günah diye bişey söyleyemeyiz

0|0
    0|0
  • Sanane ya

0|0
    0|0
  • Yav he he

0|0
    0|0
  • troll jcdndjdj

0|0
    0|0
  • ne alakasai var

0|0
    0|0
  • bir yazıda sadece insan vücuduna zarar verenler diye okumuştum. Mesela metal gibi

0|0
    0|0
  • Ne alaka?

0|0
    0|0
  • Ya ne sacmalıyosun öff

0|0
    0|0
  • Nickin bile şarkı ismi ya ne saçmalıyorsun? 😂

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Fetva da verildi. Evet arkadaşlar müzik dinlemeyin yoksa kafir olursunuz (!)

0|0
    0|0
  • müzikde dinler, kafada sallar, fasılda yaparım. Günahı bana değilmi arkadaşım. Yaradan sana değil bana hesap soracak. Çok takılma böyle şeylere..

1|0
    0|0
  • Şeriatça bazı savtlar (dinî bakımdan bazı sesler) helâl, bazıları haram kılınmıştır. Evet, ulvî hüzünleri, Rabbanî aşkları iras eden (hatırlatan) sesler helâldir. Yetimane hüzünleri, nefsanî şehevâtı tahrik eden sesler haramdır. Şeriatın tayin etmediği kısım ise senin ruhuna, vicdanına yaptığı tesire göre hüküm alır

0|0
    0|0
  • Beyni uyuşturduğu ve alkol, sigara gibi bağımlılık yaptığı için haram olduğu doğrudur. Ama sen şu an böyle bir yargıda fâni beyninle bulunduğun için dinden çıktın.
    Kul kulu yargılayamaz, dinde zorlama olmaz. Tövbe et, dinini tazele

0|0
    0|0
  • Sana kardeşim milletin vicdanından amellerinden. Sana mı kaldı milleti dinden atmak? Sen kimsin ki?
    Yobaz ve cahil insanların ukalalığı mide bulandırıcı!

0|0
    0|0
  • Müzik dinlemek ne alaka

0|0
    0|0
  • Kafan iyi değil sanırım

0|0
    0|0
  • Dinden çıkarmaz ama günahtır evet.
    Ne alakası var kardeşiiim dersen dinden çıkarsın

0|0
    0|0
  • Bir insana müslüman değilsin demek kendisini Müslümanlıktan çıkarmaz mı? Teşekkürler lütfen..

1|0
    0|0
  • sen islamı kötü göstermeye calışan bir misyoner diilsen, diğer şık cok cahilsin demektir

0|0
    0|0
  • İslamı böyle karalamayın

0|0
    0|0
  • Dinliyim ben o zaman. Be free

0|0
    0|0
  • Komik değil

0|0
    0|0
  • Ne tür bir ruh hastalığı acaba sendeki merak ettim

0|0
    0|0
  • Yav hehehe para calabılırsın ama

0|0
    0|0
  • Bu fetvayı kim verdi merak ettim. ya da hangi ayette geçiyor. İlahi söyleyenlerde günahkar o zaman

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;