Bugün ülkemizde matbaa ile ilk kitabın basıldığı gün peki sizce ülkemizdeki kitap okuma oranı yeterli seviyede mi?

Bugün ülkemizde matbaa ile ilk kitabın basıldığı gün peki sizce ülkemizdeki kitap okuma oranı yeterli seviyede mi?16 Aralık 1727'de Osmanlı Devletinde matbaa ile ilk kitap basıldı. Vankulu Lügatı ismi ile basılan bu kitap bir sözlüktü. Zamanına göre matbaa ile basılan ilk kitap olduğu için önemliydi. Peki o zamandan bugüne sizce kitap okumakta yeteri kadar bilinç sahibi olabildik mi? Günümüzde yeterince okuyan, öğrenen ve araştıran bir nesil yetiştirebiliyor muyuz?

0|2

En İyi Kız Görüşü

• okur yazarlık oranı fazla ama kitap okuyan oranının öyle ahım şahım değiştiğini sanmıyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Maalesef yeterli düzeyde değil. Zaten bir çoğu da niteliksiz kitaplar okuyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kesinlikle değil. Şu an otobüste, metroda ya da başka ortamlarda insanlae okuyor gibi dursa da ben birçoğunun gösteriş amaçlı olduğunu düşünüyorum.

1|2
    0|0
  • Gazete bile okumuyoruz ki kitap okusak 😂😂

0|1
    0|0
  • Asla değil... :((

0|1
    0|0
  • soru saçma olmuş biraz sanki.. hiç bir zaman yeterli değildir..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen okur oranını bir kenara bırak kitap lafını duyunca adam cıvık bokk duymuş gibi yüzü buruşuyor köpekten korkar gibi korkuyorlar kitap okumaktan.

0|1
    0|0
  • 1.200 kutuphane
    350.000 cami
    750.000 kahvehane

1|2
    0|0
  • sorunun cevabı internet kafelerde sokak aralarında saklı bence =D =D

0|1
    0|0
Yükleniyor... ;