Hangi tür teoriler okumayı seviyorsunuz?

Özelikle İnsanlar öncesi Dünya dışı medeniyetler , Irklar , Uzaylılar V. b şeyler acayip ilgimi çekiyor türlü türlü efsaneler var. Atlantis kıtası , reptilianlar , Marduklar , Piramitlerin yapılışı , İllimunati bağlantıları felan filan:)

0|0
319

En İyi Kız Görüşü

• 51. bölge, kehanetler, özellikle eski mısır medeniyetleri, insanlık dışı deneyler, kaçırılma hikayeleri vs acayip ilgimi çekiyor, ha bişey öğrendin mi dersen pek değil ama bunlar hakkında bişeyler okumak bende hobi hâline geldi

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Piramitler ve Kayıp kıta mu ilgimi çekiyor.

0|1
    0|0
    • Mu kıtası evet. Onu yazmayı unuttum. Ama Mu gerçek diyorlar hatta Türklerin soyunun mudan geldiği söyleniyor. Atatürk Mu kıtası hakkında araştırmalar yaptırmış

• Ben en gelişmiş piramitlerin mısırda olduğunu iddia etmedim ki zaten. Piramitlerin yapılışı diye genel bir söylemde bulundum:)

• bu saatte idare et o kadarını da :D

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben daha cok antik cag ile ilgili kitaplardan hoslaniyorum.

0|0
    0|0
  • Hiçbirini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Lise 4 kimya fizik ve biyoloji alan kitaplarinda teorinin ayirdina ustune basarak deginilmisti. Bix okuduk ogrendik. Toplum olarak bunun ayirdina giderek teori ve kuram ı diger kavramlardan ayiramiyoruz. Bunu lutfen degistirin. Cunku teori arkasinda guclu bilimsel deliller bulunan nicel ve nitel verilerle cokca desteklenen ve gun gectikce temelinden sarsilmadan uzerine yeni ispat ve gozlemler eklenen ve doga fenomenlerini yani olaylarini aciklayan bilimsel kayıtlardir.
    Elbetteki turkce cok anlamliligin fazlaca oldugu, uretim gucleri tembel bir dil. Ayni zamanda bu kavram dilimize girerken sabotaja ugramis. Fakat bizim bu bilim caginda bu kavrami boyle tersi ile kullanmamiz bizi ancak geriye goturur ve atil birakir. Cocuklarimiz:
    Kuresel isinma teorisi, hucre teorisi, mikro iktisat teorisi, sayilar teorisi, olasilik teorisi, plaka tektonigi teorisi, coklu zeka teorisi gibi pek cok ve oldukca muhim kavramlari anlamlandirmada sikinti yasar ve kendisi ile ic catisma verebilir.
    "kuram yaygın kullanımlarının aksine, bilimsel bilginin en güvenilir, titiz ve kapsamlı bir biçimidir. Bilimsel kuramlar kendi başsına deneysel olarak test edilebilir. Hipotezlerden ve doğanın kesin koşulları altında nasıl davranış göstereceğini açıklayan bilimsel yasalardan ayrılırlar."(vikipedi)

Sizi bu kavramı gercek manada kullanmaya, bu konuda dogru bilgiyi cevreye yaymaya ve dolayisiyla dunyada egitime katki saglamaya davet sdebilir miyim 😊

0|1
    0|0
    • Ama teoriler kategorilere ayrılıyor:)

• Canlilari da kategorize ediyoruz, ama temelde hepsi bir ortsk yani paylasiyor, canlilik ozelliklerini... simdi bilimsel olmayan yollarla uretilen seylere de ""teori"" diyeceksek yaninda bu uzun aciklamalari da vermemiz gerekmez mi? Teori dedigim seyden kastettigim bu... ve gercekte kavramin manasi su... kaynaklar sunlar... bunlari yapalim o xaman 😀 ya da ne yani, kavram sapmalari ve karmasalari mi olsun. Dil yani bu, bir kas sonucta. Diyorum

• Bu saydiklarinin hepsinin mantıklı bir açıklaması falan oluyor hepsinide takip ediyorum ama şu Voynichin el yazması bende ciddi soru işaretleri yaratıyor. O kitap bu gezegene nasıl geldi hicbir bitki dünyadakine benzemiyor ve yazıyı dünyada kimse çözebilmiş değil. O kitapta bir iş var

1|1
    0|0
  • Hemen hemen hepsine ilgim var ama en çok ilgi duyduğum mısır piramitleri teorileri I. Pısuenes, II. Ramses Amonhotep, Amonra, Tanrı kral Firavun, Nefertiti, Nilin hareketleri piramitlerin gizemi. uzaylılar ile irtibatlılar her şeyin başlangıcı mısırda gizli reptilianların bile eğer varsa bu dönemde dünyaya yerleştiğini düşünüyorum elki antik mısır insanları uzaylı ya da reptilian olabilir.🤔🙂
    #antikuzaylılar

0|1
    0|0
  • spiritüel celseleri oku, aç Ra bilgilerini oku. Mısırdaki piramitleri yapan varlık her şeyi cevaplıyor, neden geldiğini ne zaman neden piramitleri yaptığını, diğer piramitleri kimin yaptığını, insanların dünyadaki sınavlarını geçmek için ne yapmaları gerektiğini. Bazılarını öğrenince diğerlerine gerek kalmıyor.

0|1
    0|0
    • Ra hakkında biraz bir şeyler okumuştum ama okuyacağım öneri için teşekkürler

• malesef youtube kanalı görmedim bugüne kadar, kitabın 1. cildinden başla oku, internette PDF var. Hz. İsanın kim olduğundan, Hz. Muhammed'in kim olduğundan tut Mu kıtasının neden battığına, Atlantisin gelişmişlik seviyesinden tut neden o kıtanın da battığına kadar her şeyi cevaplıyor. Tam tarih vererek hem de, bu kitabı okurken diğer bildiklerini bir kenara bırak

• Tamamdır göz atacağım. Teşekkürler

• illuminati midir nedir onu okumuştum

0|1
    0|0
  • bilimkurgu herzaman ilgimi çekti

0|1
    0|0
  • Tarihi ve ilginç olayları okumayı severim.

0|0
    0|0
  • Bunu okuyan bunu da okudu.

(bkz: okültizm)

0|1
    0|0
  • Adamın nası derdi varsa sigarayı bulmuş

0|0
    0|0
  • Bende çok severim, Dün 6 bölümlüklük bir dizi bitirdim sonunda dünya yok oluyordu falan değişik birşeydi ama iyidi :) mitolojileri sanat akımlarını severim icadları merak ederim, uzay zaten var

0|0
    0|0
  • Değişiyor, pek ayrım yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Hepsini severim ögrenmeye açık bir insanım

0|0
    0|0
  • Yemin ederim hep aynı şeyler

0|0
    0|0
  • Gizemli şeylerin teorileri çok ilgimi çekiyor.

0|0
    0|0
  • Atlantis benimde ilgimi çekiyor.

0|0
    0|0
  • Aynen benimde

0|0
    0|0
  • Felsefi konular daha çok ilgimi çekiyor

0|0
    0|0
  • Aliens , legal aliens :D