Kitap yazar iken tekrara düşmek korkusu?

Kitap yazıyorum. Anlatım dilim farkli. Fakat bir sürü kitap var ve ben bunların hepsini okuyamam, ömrüm yetmez. Bu yüzden nasıl yapmam gerektiğini sizlere danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Tekrara düştüğümü nasıl anlarım, tekrara düşen yazar gördünüz mü hiç?

0|0
29

En İyi Erkek Görüşü

• tekrara düşmek derken istemsizce başka yazarı taklit etmekten mi basediyorsun

0|0
    0|0
    • Hem tamamen bir olayın tekrarına hem de bir cümlenin.

• onu yazdığını bir sefer okursan çözersin. ilk yazdıklarında her zaman hata yaparsın zaten onu önemseme fazla yazdıkça mükemmelleşir ancak

En İyi Kız Görüşü

• ben de yazyorum. kendi tarzmca kurgularm bile kendi tarzmda. tekrara dme korkusunu yenmek için kendini yakala derim. sen bir gulu nasil tasfir edersen o senin tasfirindir. ister "kalbimden akan kanlarin kizili bir gul " ister " tutku ile ortunmus bir gul" dersin. tekrara dusmekten korkma. benim kitapligimde bir suru kitap var hepsinide ayni anda okuyorum... ileride bir yazar olmak istiyorum. tekrar etmicem diye kendi tarzndan çkma. her yazinda de ki "bunun digerlerinden farki ne?" diye sor. cevabi kendin vereceksin zaten :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Tekrara düşmek ya da taklit etme kaçınılmaz. Her şeyden önce bu zorlu ve meşakkatli yola daha yeni çıkıyorsun yani daha yolun başındasın. Haliyle kendine özgün bir dilin ve edebi lezzetin olamaz. Bu gayet doğal. O yüzden bu şekilde düşünme ve korkma. Zamanla kendine ait bir renk edineceksin. Yazmaya ve daha da önemlisi okuyup biriktirmeye devam et. Ne yazdığını merak ettim. Okumami istersen link verebilirsin...

0|0
    0|0
  • Bir yerlerden kopya çekmeyip özgün yazıyorsan tekrara düşmen kolay değil. Ama sürekli araştırılıp kitap yazılan konuları seçmişsen senin iş yaş.

0|0
    0|0
  • O düşünce bende de var. Yazarken acaba bu başkalarının da aklına geldimi telaşıyla biçok şeyi silesim geliyor fakat takılma derim dediğin gibi ömür yetmez.

0|0
    0|0
  • zaten basarili bir yazar olmak icin özgün bir kisiligin olmasi ve bunu senin kaleminden okurlarinla paylasman gerek. dikkatli ve konsantre olman yeterli

0|0
    0|0
  • bende uzun yazı yazıyorum ama bir yerde cümle koptuğu için tıklaniyorum bağlantı da sorun yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Uzun ozetlerini okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • Okumam gereken milyonlarca kitap var o zaman. Ne vakit yazacağım kendi kitabımı?

• kolayla olmuyor bu isler ne tur kitap yazicaksan en unlulerinde 100 tane oku mesela

• Edebiyat ta buna temcit pilavi mi diyorlar di
    Yanlisim varsa ozur simdiden

0|0
    0|0
  • Konu basit olmazsa, tekrar da olmaz. Konun ve ne anlattıgın hakkında kısa bilgi vermen fikir vermemiz için önemli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İlla ki vardır.
    Çokta şeapma

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;