Evet öğretmenler bir öğretim yılı daha bitti düşünceleriniz ne?

Bir öğretim yılını daha bitirdik acısıyla tatlısıyla,biten yılla ilgili görüşleriniz nasıl,gelecekte bizi nasıl şeylerin beklediğini düşünüyorsunuz?eğitim nereye gidiyor sizce?

0|0
37

En İyi Kız Görüşü

• sizin düşüncelerinizi alalım sayın hocam:)

0|0
    0|0
    • Pek iyimser değilim açıkcası,ülkenin başbakanı bile öğretmenin ne kadar çalıştığından bihaber,böyle bir ortamda eğitim nasıl ilerleyeceği,ilerleyip ilerlemeyeceği tartışılır.yaklaşık 10 yıldır görev yapıyorum ve her yıl bir önceki yılı arar durumdayım özellikle öğrenci seviyesi bakımından,seviyenin ne olduğu aşağıdaki taktiksaldırı isimli kişinin yazdıklarından belli,eğitime öğretmene olan bakış açısını ortaya koyuyor zaten.Büyük şehirlerde bir sınıfta 60 öğrenci eğitim görürken tv de tablet

• şöyle hocam klasik bir sınav düşünün bir sorunun puanı 10 ama o soru içinde 4 alt başlık ve konunun soruları, yani 4 kelime diyelim toplamı 10 puan. Test gibi.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• sitede öğretmen var mıymış diye bakmaya geldim; yokmuş gidiyorum.

0|0
    0|0
  • öğretmen değilim ama artık sadece öğretim veriliyor oda 50 kişilik sınıflarda ne kadar sağlıklıysa işte

0|0
    0|0
    • Öğretim yapıldığı konusunda da şüphem var.

• öyle bu ülkede eğitim öğretim sadece parası olana kaliteli

• Parası olana da sadece derslerden rahat geçmek var sanırım yoksa eğitimin içeriği aynı nereye gitseniz.sorun orda yani içi bazı yerde çok boş bazı yerde ise fazla dolu bir ayarı yok yani.

Erkekler Ne Diyor 7

• Öğretmen adayı olarak öncelikle atamayı bekliyorum :) stajdan değerlendirme yapacak olursam benim mezun olduğum dönem ile şimdi arasında çok da büyük fark yok bize üniversitede yapılandırmacılık, yaparak-yaşayarak öğrenme diye diye 4 yıl geçti hocalar bundan bir haber. Doğru uygulayan da var tabi ki ama öğretmenlerin mesleği daha çok önemsemesi gerekir. Diğer taraftan hala öğretmeni olmayan sınıflar, ücretli öğretmenle kötü şartlarda eğitim alan öğrenciler var ve bu ülkeye yakışmıyor bunlar. Okullar daha çok donanıma sahip olmalı olmasa da öğretmen bir şeyler yapmalı. En önemlisi öğretmenin aşağılanmasından vazgeçilmeli bu kadar kutsal bir meslek ülke büyüklerinin ağzına kötü dolanmamalı. Aksaklık yanlışlık olabilir bunu düzeltmek yöneticilerin görevi neden şikayet ediyorlar ki. Uzuuuuuuuuunca daha yazabilirim ama neyse. Düzelecek inşallah umut var :) diyerek tamamlayayım :)

0|0
    0|0
    • Öncelikle şunu söyleyeyim üniversitede öğretilenlerin meslekte yaptıklarınla hiçbir alakası yok,orada Ankara'nın göbeğindeki bürokrat çocukları baz alınarak oluşturulan eğitim öğretim programlarına göre eğitim veriliyor ve tüm öğrenciler böyleymiş gibi hareket edeceğin varsayılıyor,oysa gerçek hayatta karnı aç,defteri kitabı olmayan,cebinde harçlığı olmayan,gece çalışmak zorunda kalan,çalışıp kazandığı parası babası tarafından elinden zorla alınarak alkole verilen vb. gibi öğrencilerle karşılaşı

• bölüm ne kardeşim ?

• Sınıf öğretmenliği kardeşim.

• Hemen şöyle bir şey veriyorum tebrik baabında:

https://www.youtube.com/watch?v=ft8Y5SUiSbU

0|0
    0|0
    • Bu da zamana ayak uydurmakla ilgili olsa gerek.

• Öğretmenlerin yaptığını diyorum zamanın gereklerini yerine getirmeye çalışıyorlar herhalde öğrencilere daha yakın olabilmek için.

• O konuda haklısın. Bizim zamanımızda böyle video çekilecek ha? Peh

• b*kum gibi eğitimi var Türkiyenin iyiki orda okumuyorum zuahah yazık la ordakilere beyinsiz bir nesil nasıl yetiştirilir en iyi örnek Türk eğitim sistemi

0|0
    0|0
  • hocam öğrencilerinize fazla ödev vermeyin seneye yazık çocuklara ...

0|0
    0|0
    • Vermiyoruz inan,belki de vermediğimizden dolayı iyi yerlere gitmiyor eğitim.

• Ödev gerekli bir şey evet ama en iyi öğretmen ödev vermeyen her şeyi ders saati içinde bitiren diye söylüyor ve sınavlarında öyle kabul ediyor bakanlık ve ösym.

• Ödevin gereği öğrencinin okulda öğrenmiş olduklarının unutulmasının önüne geçmek ve pekiştirmeyi saülamak yoksa öğretmen ödev vermekten zevk almıyor zaten ödev kontrolü çok zor bir iş,her sınıfta en az 30 öğrenci ve herbirinin yaptığı çok farklı ödevler var.

• Eğitim giderek kötüleşiyor

0|0
    0|0
  • ücretli misin kadrolu musun

0|0
    0|1
    • Kadroluyum.

• Ne yaparsın işte Türkiyedeki öğrenci profili senin gibi,bacağının arasındakini en önemli organı sanıyor ama haklısın sonuçta beyinsiz olduğun için yapabileceğin başka şey yok mecbur

• Siz hocalarınızın gıyabında bu kadar saygısızken keşke hiç sizin gibilere eğitim verip değerli zamanlarını ve enerjilerini sizin gibi nankörlerle israf etmeseler. Hocam lütfen bu düzeysizliğe siz düşmeyin. Bu üslupla nasıl insan kalmayı başarabiliyorsunuz taktiksaldırı? Nikinizde ki gibi saldırıyorsunuz ama MESNETSİZ...

• Bende öğretmenim bilin diyorsun yani :)))))

0|0
    0|0
    • Profilde yazıyor zaten bildirmeye gerek var mı?

• Gerek duymadığım için bakmamıştım. Gerek yokmuş. Tamamen gereksiz yani.

Yükleniyor... ;