Çok mu acemi işi olmuş?

abim geliyo gidiyo kusur buluyo ( resim ogretmeni kendisi) yaptığım resimden soğudum şu küçük evi bile tamamlayasim gelmiyo 😫 mayday mayday! çok mu acemi işi olmuş??

0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Resim eleştirmeni değilim ancak resminizdeki bir kaç eksikliğe değinmek istiyorum. Öncelikle perspektif bakış açısını biraz daha çalışmanızda fayda var. Zira Resminizin fonunda kalması gereken dağ siluet olarak görünmesi gerekirken hem çok devasa hem de çok net olmuş. Ayrıca pencerelerdeki güneşlik diye ifade edebileceğimiz kapakların detaylandırmasını yapabilirdiniz biraz daha. Burada da ışık ve gölge oyunları devreye giriyor. (bize göre) sağda kalan tente ve altındaki turuncu taşlı yol arasında açı farklılıkları bulunuyor değil. En boy orantısı göze çarpan en büyük kusur gibi görünüyor. Bunun yanında yoldaki taşların detaylandırmaları güzel olmuş. Renk seçimleriniz de canlılık göze çarpıyor. Abinizi bizden tecrübeli bakış açısına sahip elbette ancak tavsiyelerini de gözardı etmeyin. Sanat yaratıyorsunuz hayalgücünüzü serbest bırakırken belli teknik kuralları da hiçe saymayın.

1|0
    0|0
    • kesinlikle doğru noktalar bu yüzden atsam içim rahatlicak o derece abim de aynı yorumları yaptı bence gayet iyi elestirdiniz

• Anlatım bozukluklarım için özür diliyorum bu arada klavyem geç işliyor. Okuyunca kopuk cümleler oluşmuş ara ara.

Bu arada emeğinize sağlık güzel bir resim neticede teması hayalgücünüzü yansıttığı için başarılı kabul edilebilecek bir resim. Yine naçizane "yeni başlayan bir amatör olarak benim de kullandığım bir yöntemdir." bir resmi bakarak aktarmaya çalışmanız yararınıza olacaktır ilk planda. Zamanla hayalgücünüzü daha çok salmanız, gelecekte oturan perspektif ve açı düzeninde daha çok kendini ortaya koyacak ve daha başarılı yapıtlar yaratmanıza vesile olacaktır.

• Ve asla emeğinizi çöpe atmayın. Zamanında nice ressamların yarattığı kendilerince çöp diye kabul edilen resimlerin paha biçilmez tarihi eserler haline geldiğini bilmekteyiz. Bu sebeple sakın ama sakın emeğinizi eserinizi atmayın. Bir büyüğün bize özetlediği ile " Biz ressamlar yanlış yapmayız. Sadece gelecekte telafi edebileceğimiz ufak hatalar yaparız." Bu her zaman telafisi mümkün bir hata olarak görülmeli eksiklik değil:D

En İyi Kız Görüşü

• Buradakiler resimden ne anlar. Nerenin yanlis nerenin dogru oldugunu nereden bilecekler. Buradakilere bakma. Sadece aralarinda sanattan, resimden anlayan bir kac kisi vardir o kadar. Abin en iyi bir sekilde yapmani istiyordur. Cunku o bu işi daha iyi biliyor ve yanlislarini sana söylüyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 46

• hayır gayet güzel olmuş..
    durmak yok, devam ;)

0|0
    0|0
  • Senin yapmak istediğin iş bu. Abin ise bir iş yapıyorsan en iyisini yapmanı temenni ediyordur. Ressamlıktan anlamayan herkes için güzel ama prof gözle bakınca gerçekten kusurları var. Abin bunları gidermen için beğenmediğini açıkça dile getiriyor işte. Onun söylediklerine kulak verip yanlışını kabul etmen ve bunları düzeltmen senin yararına olacaktır. Sadece pespektif ile alakalı değil renk kullanımında da hata var bence

1|0
    0|0
  • Güzel yani tabi ki profesyonel olmayan birine göre. Birde ortaya yürüyen bastonlu bir amca koysaydın daha güzel olurdu sanki :P. Buna benzer bir kartpostal almıştım ona benziyor ( yaşlı adam hariç :D )

1|0
    0|0
  • bana sorarsan gercekten cok begendım hatta cıddıyım satmayı duşunursen alırım tabloyu emegıne saglık

1|1
    0|0
  • Perspektif ile ilgili sıkıntılar var ama zamanla geliştirecegin bir şey. Bence kulak asma abiler hep öyledir...

1|1
    0|0
  • Benim gibi ancak çöp adam Alican tiplemesi çizen, tüm ortaokul ve lise hayatında resimleri kız arkadaşlarına çizdirmiş biri için şaheser bir tablo :)

1|0
    0|0
  • resim öğretmeni ya havalara giriyor :D bencce güzel soğuma odana falan as :D

1|0
    0|0
  • yani ilk resminde leonardo olmayı mı beklıyorsun daha yolun cok :D

1|0
    0|0
  • Resmin güzel olduğunu biliyorsun neden böyle üzüyorsun ki kendini boşver abin daha kusursuz olanını yapsın.

1|0
    0|0
    • işte heryerinde kusur var artık bana göre renklerde, perspektifte. etmişim tablonun içine nasıl seveyim artik

• Resimden fazla anlamam gayet hoş duruyor eğer yarışmaya falan katilmayacaksan takma kafana çöp adam cizsen bile mutlu eder insanı :)

• Bence Harika bir tablo , sadece o sokak lambasını az aşağıda yapsaydın daha iyi olurdu göze batıyo biraz

1|0
    0|0
  • Perspektif hatalarını bir çok ressamda yapıyor. Nesnelerin bir biri ile olan ilişkisini biraz daha kurgulayarak çizersen, daha gerçekçi sonuçlar alırsın.

1|0
    0|0
  • ben şunu yapsam kendimi picasso ilan ederim :)

1|0
    0|0
  • Başarılı

1|0
    0|0
  • Sen daha güzelsin...

1|0
    0|0
  • Bencede bir b. ka benzememiş :D

1|0
    0|0
  • Güzel olduğunu sen de biliyorsun, övgü almak istiyorsun. Övelim, güzel olmuş gerçekten.

2|0
    0|0
  • Bence gayet hoş olmuş emeğine saglık!

1|0
    0|0
  • Sanki inceden nasılım sorusu sezdim

1|0
    1|0
  • Bence gayet güzel olmuş, ellerine sağlık.

1|0
    0|0
  • gayet başarılı bence abin kıskanıyor seni anlaşılan :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    26

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 24

• Gayet guzel olmus ve cesaret senin icinden gelir kimse senin cesaretlenmene pek bir fayda saglamaz sen istemedigin surece. Kendine guven.

1|0
    0|0
  • güzel ama perspektif yok...

1|0
    0|0
  • Bence çok harika olmuş, abin resim öğretmeni diye buluyordur bize göre gayet güzel geliyor

1|0
    0|0
  • hayır çok güzel olmuş tonlamalar bir harika. ayrıca bu bir yetenek ve sende var baya. üzerinde yogunlaşmalı sin her zaman elinden gelenin fazlasını yapmaya çalış 👏👏👏😙

1|0
    0|0
  • Çok başarılı

1|0
    0|0
  • Hayır, ama dağın etekleriyle deniz olduğunu düşündüğüm kısmın (göremedim tam olarak) renk geçişleri bazen çok sert, bazense yok denicek kadar yumuşak olmuş, belirsizlik yaratıyor.

1|0
    0|0
  • Hayır gayette güzel.

1|0
    0|0
  • Ben baya beğendim eğitimin var mı?

1|0
    0|0
  • Kıskanmış hahaha

1|0
    0|0
  • cok guzel olmus elıne saglık

0|0
    0|0
  • Bayağı güzel görünüyor.

0|0
    0|0
  • Çok cici olmuş

1|0
    0|0
  • aaa çok güzel ne kadar yeteneklisin

1|0
    0|0
  • Çok güzel olmuş.

0|0
    0|0
  • Yok çok güzel olmuş😊

0|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle çok güzel.

0|0
    0|0
  • Yoo değil

0|0
    0|0
  • Ben bunu çizsem Picasso gibi hissederim kız kötü mü olmuş diyo 😑😂

0|0
    0|0
  • Bence çok güzel olmuş

0|0
    0|0
  • Resimden çok seni beğenmiş erkekler

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    4

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor... ;