Olayların gerçek yüzünü göremediniz mi?

Gezi Parkı'yla ilgili sosyal medyada dolaşan 17 yalan:

İşte dün sosyal medyada çıkan, aslı olmayan; 17 yalan haber.

1) Bülent Arınç'ın oğlu gezi parkına açılacak olan AVM'ye ortak: Bu iftira çıktıktan sonra açıklamalar geldi bu olayın aslı yok.

2) Panzerle ezilen genç resmi: En çok tepki çeken fotoğraflardan. Olayın aslı yabancı bir ülkede bot motorundan yaralanan bir kişi.

3) Sosyal medyalara erişim engellendi: Bu bugün çıkan bir yalandı. Hatta en ufak bir Facebook, Twitter kesintisinde herkes galeyana geldi. Türkiye daha o kadar düşmedi merak etmeyin. Belirtmek gerekir ki ufak bir yavaşlama söz konusu. Ayrıca Taksim'de 3G bağlantısının kesildiği doğru.

4) Binlerce polis istifa etti: Gelen sayılar abartıydı. Gerçek sayılar en fazla 3-5.

5) İstanbul Emniyet Müdürü görevden alındı: Ntv_sondakika adıyla açılmış bir fake hesabın uydurmasıydı.

6) Polisin gerçek mermi kullanması: Böyle bir durum olursa ismi katliam diye adlandırılır ki mümkün değildir. Fakat plastik mermi kullanıldığı gerçektir.

7) Videodaki Kerem Can Karakaş'ın ölmesi: Videodaki cesaretli eylemci yaşıyor. İsmi Kerem Can Karakaş değil. Kerem Can daha önce trafik kazasında ölen bir kişi. Kayıtlara bakabilirsiniz.

8) Köpeğe biber gazı sıkan poliBu foto daha önce de vardı şu günlerde çok paylaşıldı. Fotoğraftaki kişiler İtalyan polisi. Provakatörlerimiz tarafından fotomontajlanmış.

9) Çarşı grubunun bir tomayı ele geçirmesi: Habere göre çarşı grubu TOMA'yı ele geçirip polisleri kovalamış. Bu da yalan haberlerden biriydi.

10) Polislerin ilaçlı suyla göstericileri bayıltması: Bu gerçekten gülünecek bir haberdi. Fakat paylaşım sayısı on binleri geçti.

11) Haber kanallarının fake hesabı: Birçok haber kanalının fake hesabı açıldı. Provoke edici söylemleri anında yayıldı. Takipçileri 300'ü geçmezken rt sayıları 10 binlere ulaştı.

12) Eylem 48 saat daha devam ederse Anayasa Mahkemesi hükümeti düşürülebilir: Hiç bir ülkede böyle bir yasa mümkün değildir. Eylemin daha uzun sürmesi için uydurulmuştur.

13) Eylemlerde Portakal Gazı Kullanıldı: Portakal gazı Birleşmiş Milletler tarafından yasaklanmış, zararları büyük bir kimyasal silahtır. Topluma müdahale için böyle bir gazı kullanmak intihardır, kimse göze alamaz. CNN tarafından doğrulandı diyenler vardı. Ireport olarak CNN'in sitesinde yayınlandı fakat, Ireport'lar normal kişiler tarafından yayınlanır.

CNN PRODUCER NOTE'u okumanızı tavsiye ederim. Beşiktaş'ta kullanılan biber gazından farklı görülen turuncu gaz biber gazının ağırlaştırılmış halidir.

14) Beyaz Show: Beyaz eyleme gittiği için kanal tarafından sözleşmesi iptal edilerek tümden yayından kaldırıldı. Beyaz Show sadece bu haftalığına iptal edilmiştir. Millet kan ağlarken programı yapması düşünülemezdi zaten.

15) Eylemcilerin köprüden geçiş fotoğrafı yerine 2012 maraton fotoğrafının paylaşılması.

16) Cnn International'ın; Cnn Türk'ün duyarsız alıp direniş haberlerini vermediği için isim hakkını fesh etmesi: Resmi hiç bir yerde böyle bir açıklama yok.

Güncellemeler:
Birileri ortalığı fenaa kızdırmaya çalışıyor bizim halkımızda o teröristlere uyuyor.
1. Alkol sınırlamasına karşı olanlar.

2. Kürtaj yasağını içine sindiremeyenler.

3. Terörün bitmesini hazmedemeyenler.

4. Ergenekonu kabullenmeyenler.

5. Askerin zorla dikte ettirdiği bir çok unsurun kaldırılmasını kabullenmeyenler.

6. Türbanın serbest olmasını çekemeyenler.

7. P*rno sansürüne karşı çıkanlar.

8. Ezan sesini dahi duymak istemeyen zihniyetlerin

bir araya gelerek oluşturdukları bir avuç insan .


0|0
511

En İyi Erkek Görüşü

 • Helal olsun be yürü be kardeşim.Bu ülkenin insanın elinden bu dini alamıcaklar inşallah.Uğraşıyorlar bu ergenekoncu zihniyetler ve çok çektirdiler.Adnan Menderese Yapılmak istenenler şimdi Sayın Tayyip Erdoğan ' a yapılmak isteniyor.Ezanı arapça yaptı baktı smet inönü olmuyo eyvah dedi darbe yapalım şuna dedi .Adamcağızı astılar.Şehit oldu ruhu şaad olsun.Sadece yazık diyorum ben Elif balar toplatıldı.Ve bir sürü şey işkenceler bilmem ne.mam Hatipleri ötekileştirdiler aşağıladılar.Namaz kılana yobaz dediler.Çekemediler bu halkın islama düşkün olmasını ama Allahu teala çok şükür ki başımıza imam hatipli bir başbakanı nasip etti.Bu ülkede herşey para değil ama gerçekten Ak parti hükümeti çalışıyor.Allah razı olsun.Bu ülkenin ekonomisi böyle zayıf ise gel gelelim ki her geçen gün güçleniyor.Geçmiş hükümetlerin beceriksizlikleri ve bazı kişilerin egolarını tatmin etmek için yaptıkları darbelerdendir.Bunuda okuyan herkes böyle bilsin.Orda gidip polise taş atıp küfür edip ne bunlar ya şerefsizliğin alemi yok.Bu kadar cahillik olamaz sen halkın huzurunu bozmayı o gücü nerden alıyorsun.Zaten ergenekoncuların,komünistlerin,faşistlerin,solcuların özellikle chp nin (gürsel tekin taksime gitmiş ordan rant sağlamaya çalışıyo),dış güçlerin istediği de bu .Bu gün başa chp geçse dış güçler o kadar sevinir ki çünkü chp çok kolay batırır bu ülkeyi zamanında deniz baykal enerji bakanıyken tüpü bile karne ile alıyolarmış tüp ve ekmek sıralarında insanlar birbirini öldürmüşler zamanında bunlar ne biliyo da konuşuyolar acaba.Darbeci zihniyet kürt kökenli kardeşlerime eziyet etmiş.İslamı güzel bir şekilde yaşayanlara eziyetler etmş .Bu darbeci zihniyet kürt kökenli kardeşlerimin yaşadığı bir köyü basıyor ve ordaki muhtara afedersiniz insan pisliği yediriyorlar bu kadar da ahlaksızlık olur mu ya ?İşte bu zihniyet bunlardan besleniyo.Hasetlik,kin,şiddet,kıskançlık Allah bunların kötü düşüncelerinden ve emellerinden bizi ve hükümetimizi korusun inş. İyice kudurdular baktılar Türkiye düzeliyo gelmedi işlerine .Daha çok kudursunlar bakalım.Asıl geçen sene uyandı halk %50 yle .Bu uyanış neymiş bunlar zaten yıllardır değişmeyen gerici zihniyetler.

  0|2
  0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

 • peki bu saydiklarinin disardaki eylemcilerle alakasi nedir ? onlar eylemini yapiyor disarda polis de o zararsiz gaz bombalarini kafalarina sikip komaya sokuyor o da mi fotomontaj ?

  daha olaylarin en basinda ilk gün yasandi bunlar. halkin cadirini yakip yikan halka saldiran polis de mi italyan polisiydi ?

  saydiklarinla disardaki eylemcini alakasi nedir?

  1|1
  1|1
  • 100 kişilik bir polis grubunun karşısında binler var,bunu fırsata çevirmek isteyen provakötörler polise saldırırsa polisde kurunun yanında yaşı yakmak zorunda kalıyor.Sizler sadece polise odaklandığınız için aranızdaki niyeti bozukları göremiyorsunuz.Polis aracını yakana , esnafın camını çerçevesini indirene MASUM DEMEM.Halk;halka zarar vermez.. Gerisi boş neyi savunduğunuzu kendinizde bilmiyorsunuz...

  • Hepsini Göster
  • Böyle sustururlar...

  • boşver polislere takmış arkadaş belliki akrabası falan polis :)

 • Topçu Kışlasıyla ilgili dolaşan bir resim var o da yalan.Topçu Kışlasının tarihine bakın.Ama asıl sorun şu yalan haberlerle sağcı solcu ,polis halk çatışması yapılmaya çalışılıyor.Bunlara alet olmadan eylemler yapılmalı.Ve yalan haberleri,provokasyon yapmaya çalışanları soyutlayarak halk eylemine bakılmalı.Aradaki çöpleri atıp gerçekleri görmeli.Hala 2 ağaç meselesi diyenlere kıçımla gülüyorum.Başımızdaki ılımlı davransaydı hiçbirşey olmıycaktı.Nükleer eyleminde de çadır kuruldu Taksim'e o zaman niye aynı olaylar yaşanmadı bu düşünülmeli.

  2|1
  1|1
 • 5 yıldız...

  1|2
  0|1
 • Sana göre hepsi fake hepsi yalan dimi kardeşim.? 5 gündür gördüklerimizi ,yaşadıklarımızı biz biliyoruz.Bütün aldığım ve paylaştığım görüntüleri toplayıp burayı koymak isterdim sana ama en önemlileri koyayım öyle düşün.

  link Vatandaşımız malesef öldü...!

  link Bu genç Toma tarafından ezildi.!

  link Bu ünlülerimiz ve daha fazlası günlerdir oradaydılar hepsi şimdi protestocu ve faşist mi?

  link Sadece yemek yemek bile şuç oldu...!

  1|0
  0|2
  • 1.linkdeki adam ölmedi uydurmayın

   2.Linkde tamamen kaza dikkat ettiysen panzerin o adamı görme şansı hiç yok sonradan farkedince duruyor zaten.

   3.Ünlü dediğin insanlar mükemmel değil

   4.linkdeki görüntüde polis suçlu gibi fakat olayın öncesi yok kesin birşey söyleyemeyiz..Daha düne kadar basınız sıkıntıgında yardımınıza gelen polise düşman oldunuz,canları pahasına canlı bombacı peşinde koştular,gençlerimiz zehirlenmesin diye eroin tüccarlarının peşinde koştular daha niceleri.

  • Hepsini Göster
  • bana na CHP den. Ayrıca bastırılmış duyguların mı var? Profiline baktım bu konuya paralel yer konuya cevap yazmışsın. Ne o bu durumu pek bünyen kaldıramadı mı? Eski konuları hortlatma da kirlilik yaratma.

 • gençlerin arkasına sığınıp siyaset yapıyorlar... birileri doğrulmamızı istemiyor.

  2|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 10

 • Köprüden geçenlerden biriydim. Paylaşılan Resim dediğin gibi olabilir. Hiç tartışmasız kabul edilmesi gereken bir konu : Provakarörler fena iş başındaydı. Ve şuan süren olayların halk ile alakası kalmamıştır. Gerizekalılar Cuma günü polisi çekseydi hiç böyle olmazdı. Beni bu olayı desteklememin sebebi Polisin uyguladığı şiddet ve Birinin götünün kafdağına kadar kalkmış olması. Sesi duyuyorsunuz dimi.. Pııııssssss...

  1|0
  1|1
  • Kardeş, eğer polis daha önce çekilseydi ve bir kişinin burnu bile kanasaydı yine polis suçlanacaktı! Polis çekilse bir dert, çekilmese iki.. Ve yine aynı eylemciler bu kez polisler nerede, bu ülkede güven yok, falan filan diye dökülecekti sokaklara. Haksız mıyım?

  • Haksızsıb, çünkü Cuma günü akşamına kadar eylemci filan yoktu. Halk vardı sadece ve Polis oruspu çocukluğu yapıyordu. Şimdi de Polise bunu yapanların bitarafına sokup çıkarıyorlardı. Aklı sıra " Güç bende, ben ne dersem o olur!" modundaydı. Ama farkındaysanız birileri domalmış. Terörislere bile polis öyle bişi yapmamıştı. 9 yaşında çocuk bile polis çekilmezse türkiye karışacak dedi. Ama iktidar sarhoşları ayılamadı. Alkol yasağı iyi pldu da, bu iktidar sarhoşluğu ne olacak?

 • Haklıyken haksız duruma geçin akp nin oyu artsın desen ancak bukadar olurdu akp nin oyu kesin olarak en az 6-7 puan düşmüştü aslında ama olayların farklı boyutlara gelmesi kaybedilen oyları tekrar kazandırdı

  1|2
  0|0
 • Hep dediğim gibi: Sosyal medya = Sosyal şizofreni. Sosyal medyanın örgütlülükle bilinçlilikle gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi yok.

  Twitter'ı, Facebook'u karıştıran "V For Vendetta"cı anarşist ergen ve "ergen ruhlu"lara kapılıp sokağa dökülenlerin demokrasiden, özgürlükten bahsetmesi, hele hele "yıllar sonra ilk kez birlik olduk" edebiyatları çekmesi komik.

  "Halk ayakta", "Halk isyanda" haberleri geçen, sözümona "sosyalist" TV kanalları da ayrı bir alemdi. Not: Ben bir sosyalistim ama bu "halk isyanı", "devrim" nutuklarına aldanacak kadar düşük de değilim

  0|0
  1|1
 • En kötüsüde sürekli şu kadar ölü bu kadar ölü gibi halkı galyana geticek bir sürü haber uyduruldu Malesef Twitterdan gördüğü bu saçma sapan iletilere inananlarda vardı

  1|0
  0|0
 • En kötüsüde bu Twitter'dan gördüğü haberlere inananların olması

  2|0
  1|0
 • p.rno sansürü derken sadece siteler sansürlendi buna ek olarak dimi? ona karşı çıkan çok az bence

  0|0
  0|0
 • Maksat ortalığı karıştırmak. Beni şaşırtan sol kanat neden bu kadar heveslendi bu işe onu anlamadım. Yani sol taraf bölücü desem şimdi bir sürü olay çıkacak. Ama neden hala destek veriyorlar? Olaylar kabak gibi çıkmışken gün yüzüne..

  1|0
  1|0
  • Adamlar çadır kurmuş oturuyordu sorun neydi de pois saldırdı?

  • Ellerine koz geçti sonuna kadar devam ettiriyorlar,chp de bu projeye onay verdi utanmaz adamlar orda boy gösteriyo.

 • yalan haberler eksik olmayacak adamlara fırsat doğdu yalan haberlerle galeyana getirmeye devam edecekler.bizim gibilerse nedense koyun oluyo :D nedense sürü psikolojisi gibi hemen eyleme gidenler değiller :D

  1|2
  1|0
 • Rant sağlanacak o allahın emr zatende, bu sorular ne zaman biter?

  2|1
  0|2
  • Ulan sanal ortamdan böyle sivri dillisiniz bir nedense karşımıza çıkıp bu lafları etmiyorsunuzki.

  • Hepsini Göster
  • Akraba evlliği olduğun kesin beyin FATAL ERROR.

  • Rezil ettim sanırım pardon kendini gizlediğine göre

 • YAlan haberleri boşver, milletin istediği ne olacak

  0|0
  1|1
  • İnsanın dininden hükümet mi sorumlu,

Yükleniyor... ;