Kendi kendinize yabancı dil öğrenebilir misiniz?

Aramızda kendi kendine yani herhangi bir kursa gitmeden eğitimini almadan, film müzik ve kitaplarla yabancı bir dili öğrenen var mı ? varsa bunu ne kadar sürede ve nasıl bir çalışma izleyerek başardığını ve hangi dili bu yolla öğrendiğini yazabilir mi?

0|0
57

En İyi Erkek Görüşü

• Müzik ve sinema kültürünü sevmek yabancı dil öğrenmeni kolaylaştırır.İngilizce öğretmeni olmanız bir şeyi bildiğiniz anlamına gelmez veya okul size bir şey öğretmez siz kendi yeteneğinizle bunların üstüne koyarsınız.bana okul öğretmeni ben okuyarak ,okurken cümlelerin kullanış şekillerine dikkat ederek ve yabancı arkadaşlıklar edinerek öğrendim.bu bir kişisel yeteneğinize de kalmış.müzikle sinemayla kullanış şekillerini öğrenirsin ama hergün dili yaşamak için bir şeyleri dinlemek radyo programlarını takip etmek bunları yaparsan artık bilinçaltında cümleler kelimeler sabitleşmeye başlar

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• Öncelikle şunun adını koymak lazım ingilizce öğrenmek derken, ne seviye bir ingilizceden bahsediyoruz, temel günlük işlerimi halletsem yetermi diyorsun yoksa daha ileri bir seviye de birşey mi gerekio, bunu belirlemen lazım. Süre olarakda bu senin kararlılığına, çalışma sürene, dil zekana vs. birçok şeye bağlı olarak değişkenlik gösterir, ama temelin yoksa birkaç ayda birşeyler yapman zor. Dil öğrenimi bir süreçtir, sürekli öğrendiklerinin üzerine birşeyler koyman lazım. Yöntem olarak da yine kiminin sözel, kiminin görsel zekası daha gelişmiş olabilir, bunu en iyi şekilde nasıl anlıyorsan kendin belirlemen daha sağlıklı olur ve yine öğrenme sürecinde sıkılmamak için ilgi alanlarına yönelik film, kitap, dizi, radio vs. seçersen daha keyifli bir öğrenme gerçekleşir, devamı açısından da bu önemlidir. Ama o kadar çok imkan var ki şuan kendi evinden skype üzerinden vs. başka ülkeden insanlarla görüşebilrsin, bununla ilgili araştırman lazım. Herşey internet üzerinde mevcut. Kendi deneyimlerime dayanarak söyleceklerim bu kadar, kolay gelsin :)

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim :) yabancı dil olarak ingilizceyi değil de fransızcayı düşünüyorum umarım 3-4 ayda çok yol katederim

• Portekizce diline takmıştım bir zamanlar şimdi ortanın üzerinde biliyorum hiç birde yardim almadim tek yapman gereken sağlam kaynaklardan türkçe istediğin dil neyse onu anlatan bir kaynak

1|0
    0|0
    • aynısını fransızca için yapmak istiyorum bir de hintçe.. abim bu şekilde rusça öğrenmişti ki rus alfabesini biliyorsunuz..

• Tell Me More French DVD'lerimle öğreniyorum

1|0
    0|0
  • Hav ar yu,vat is yor neym tamam bitti

1|0
    0|0
  • kursa gitsen bile yabancı filmleri alt yazılı olarak izle faydasını göreceksin ;)

0|1
    0|0
    • kurslarda imladır dil kurallarıdır derken çok da olmayacakmış gibi geliyo daha içinde yaşarsak olayın yani kitap film müzik gibi, çok daha başarılı olunacağına inanıyorum, siz bu şekilde bir dil öğrendiniz mi

• tamam bunu deneyeceğim teşekkür ederimm

• rica ederim

• Yabancı dizi izleyerek kendini geliştirirsin kesinlikle .

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İspanyolca öğrendim evet o şekilde.. ama ingilizceden öğrendim.. yani türkçe ispanyolca değil english-spanish eğitim sistemiyle

1|0
    0|0
  • Almanca, Arapça ve Farsça için bu dediklerini yapmışlığım var... Yabancı arkadaşlar edinmen çok işine yarıyor, hem eğlenerek hem öğrenerek... Tabii bunlar ev ödevi gibi şeyler oluyor, temeli daha sağlam bir yerde atmak lazım... Bir de devam ettirmek... Eski vakitliliği yakaladığım anda durdurduğum yerden devam edeceğim inşallah... :)

1|0
    0|0
  • zor ama imaknsız değil

.

0|0
    0|0
  • zorlarsan olur çünkü temelini falanda kendin öğrenmek için çabalıycaksın püf noktalarını bilmeden. ama yinede olur kendini anlatacak kadar :D

0|0
    0|0
  • mümkün ama zaman alır çok

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;