Bu olaylarla birlikte sona mı yaklaşıyor?

"Bizi yanlış yola sevkeden habisler, biliniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve temiz halkımızı hep şeriat sözleriyle aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz, görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden yıpratan kötülükler hep din kılıfı altında küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her hayırlı davranışı dinle karşılarlar, halbuki hamdolsun hepimiz müslümanız, hepimiz dindarız, artık bizim dinin gereklerini, dinin yasaklarını öğrenmek için şundan bundan derse ve akıl hocalığına ihtiyacımız yoktur. Analarımızın babalarımızın kucaklarında verdikleri dersler bile bizim dinimizin esaslarını anlatmaya kâfidir... Bilhassa bizim dinimiz için herkesin elinde bir ölçü vardır. Bu ölçü ile hangi şeyin dine uygun olup olmadığını kolayca takdir edebilirsiniz. Hangi şey ki akla, mantığa, ulusun yararına, İslâmlığın yararına uygunsa, hiç kimseye sormayın, o şey dindir. Eğer bizim dinimiz akla, mantığa uygun bir din olmasaydı, kusursuz olmazdı, dinlerin sonuncusu olmazdı "

"Efendiler ve ey ulus biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler ülkesi olamaz.En doğru, en gerçek tarikat uygarlık tarikatıdır"

Mustafa Kemal ATATÜRK

Atam yine haklımı? inşallah AMİN...


0|0
11

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 1

 • ne diyorsun ya chpnin dinsiz olduğunu bilmiyormusun peygamberle alay eden ezan okunurken alkışlarla ezanı protesto eden bunar değil mi haçlı bile islama bu kadar düşman değildi

  0|0
  1|1
  • ne alakası var chp ile? ne yapmaya çalıştığın belli de neyse...

  • kardeşim chp ne yapıyor atatür atatürk diyor oysa eski chp ile şuan ki chp aynımı atatürkle ne ilgisi var

  • sen benim soruma geldiğine ve okuduğuna emin misin? bir tane chp geçiyormu. insaf. zarar ziyan...

Yükleniyor... ;