Bu tablo ne hissettiriyor?

https://lh6.ggpht.com/SWGjLSdKmQ-e3iVuYMLuN1883SFSMekLs0mCxECzhUPrJT3Lve6Ou1YyGPw=s1200

Çoğu kişinin gördüğü bir tablodur diye düşünüyorum sizce ne anlatmak istemiş Edward Munch burada?

1|1

En İyi Kız Görüşü

• Nedense her baktığımda bana sokratesin savunmasını hatırlatıyor belkide kitabı okurken tam karsimdaki duvarda sokretesin tablosunun yanında olmasından kaynaklanıyordur

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Evde cüzdanımı unuttuğumda ben

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• ütüyü fişte unuttuğundan bahsetmiş olabilir

0|0
    0|0
  • Bana nedense hep varoluşun acısını hissettiriyor

0|0
    0|0
    • Varoluş acıtır yok oluş ise hiç eder bizi o yüzden üstünde olduğu köprüde araftır zaten.

• Tablo aslında en arkada bir adam, önünde bir 2 ayaklı keçi konuşuyorlar. Altta bir su var deniz mi göl mü? Köprüde bize yakın tarafta ise 2 ayaklı keçi ile insanın sohbet etmesine şaşıran pardesü giymiş bir köpek (:

0|0
    0|0
  • Çığlıklar, biliyorsundur, çığlıklar dünyası, yalnızlık, daha yalnızlık, daha fazla dip

0|0
    0|0
    • Dip bile dolu geliyor bana artık.

• yani neden sürekli aristokrat olmadığınız belirtiyorsunuz? ya da bilgiye hakim olmadığınızı? her insan mutlak anlamda yeterli bilgiye sahip değildir, daha fazlasını istemek gerekir bu akıllı ve erdemli bir insan bunu yapar, ama bir yerlerinde ufaktan ego da yatar bunu da bil lütfen sokratesten en çok ölmeden önce nefret ettim, bir dilin olduğu 2 kulağın olduğu yerde az konuşup çok dinlemek için, az önce tekrar bitirdim savunmasını, gerçekten rezillik.

• Açıklama yaptığınız için teşekkür ederim.

• Ekspresyonist sanat!

0|0
    0|0
    • Hissettirdiğini sordum egzistansiyalizm ya da ekspresyonizm değerlendirmesi yapmak tabloyu robotlaştırmak bence.

• Tabloyu robotlaştırmak yerine tablonun sanat akımı ve bulunduğu konumu belirlemek olur. Bugün Andy Warhol'un çalışmaları pop art, Marcel Düchamp'ın çalışmaları Dada Hareketi diye bilinir sanat tarihinde. Onun gibi bir şey işte. Hissettirdiği çok şey var! Bağırmak, çığlık atmak gelir insanın içinde, batan güneşin kızıllığında...

• Robotlaştımak derken sanatsal tabirlere yer vererek bu tabloyu bir yere koyup belli bir tanımın sınırları içerisinde kalıp yorumlamaktan bahsetmekteyim. Hissettirdiği şey çok farklı bile olabilir hatta en alakasız şey bile olabilir. Bir balık bile olabilir bir başkası için. Farklı şeyler duymak istedim aynı şeyleri değil. Zaten soruya ilgi de az oldu olmasını da beklemiyordum zaten :S

• Çığlık

0|0
    0|0
  • İlluminati :D

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;