Bu gecenin şarkısı sizin için ne atın bakalım?

Şarkı atın dinlicem kısacası :D


0|0
713

En İyi Erkek Görüşü

 • https://youtu.be/-N_adFElbkk
  Az önce aynı sorudan sordular bu soruya da aynı görüşü paylaşayım bari şarkının hikayesi beni çok etkiledi

  Uzun ve yorucu bir seferden dönen Dumlupınar denizaltısı, Nağra Burnu açıklarında İsveç bandıralı Nabuland Şilebi ile çarpıştı. Sessiz, soğuk ve bulanıktı gece. Başından aldığı şiddetli darbe ile Dumlupınar birkaç saniye içinde sulara gömüldü. Gemideki 81 kişilik mürettebattan sağ kalan 22 kişi, geminin arka bölümündeki torpido dairesine sığındı. Mahsur kalanların su yüzüne fırlattıkları telefon şamandırasıyla gemi ile irtibat sağlandı. Sağ kalan 22 kişiyi kurtarmak için herkes seferber oldu. Bu arada oksijeni idareli kullanmaları için, gereksiz yere konuşmamaları, şarkı türkü söylememeleri ve sigara içmemeleri konusunda uyarılar yapıldı. Ancak saatler süren kurtarma çalışmalarının sonunda, umutların tükendiği anda karanlıkta bekleyen 22 kişiye, herşey yine aynı sözcüklerle anlatıldı; konuşabilirler, türkü söyleyebilirler ve hatta sigara bile içebilirler. Şamandıradaki telefon hattının öbür ucundan, tüm Türkiye, denizaltıda tevekkülle ölüme yapılan hüzünlü ama başı dik türküsünü dinledi.
  22 şehidin son cümleleri Vatan Sağolsun oldu.

  1|1
  0|0
  • Barış Akarsunun çok büyük hayranıyım. O kadar güzel yorumlamışki. Ağlayasım geldi. Adamı özledik. Hikayeyi de okuyunca gözlerim doldu.. Çok teşekkür ederim...

  • Şarkıyı yorumlarken kattığı duygu insanı duygulandırmayacak gibi değil ki. Rahmetli nur içinde yatsın ben de çok severim. Rica ederim ne demek :)

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...