Hristiyanların saf melek katliamı: ''Çocuk haçlı seferleri'' hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tarih boyunca medeniyetin beşiği olarak kabul edilen Avrupalıların din uğruna yaptıkları katliamlar ve sebep oldukları felaketler bugün unutturulmaya çalışılmakta. Örneğin; bundan tam 803 yıl önce #Hristiyan Avrupa'sının sebep olduğu dünyanın en büyük çocuk katliamı olan ''çocuk haçlı seferleri'' bugün hala Avrupalıların üstünü örtmeye çalıştığı olaylardan biri.

Aslında bu olay 50 bin çocuğun #Katolik klisesi tarafından göz göre göre ölüme sürülmesi, Orta Çağ Avrupası'ndaki koyu karanlığına çok güzel ışık tutmakta. #Avrupa Haçlıların 11'inci yüzyılda Birinci Haçlı Seferi sonucunda ele geçirdikleri #Kudüs'ün 1187 yılında Selahaddin Eyyubi komutasındaki #İslam orduları tarafından geri alınması üzerine büyük şaşkınlık yaşıyor ve kutsal toprakları geri alabilmenin hayallerini kuruyorlardı.

Düzenlenen birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü haçlı seferlerinden bir sonuç alınamamasına rağmen papalar ülkeleri ve kralları yeni bir savaşa ikna edebilmek için sürekli teşvik ediyorlardı. Köy köy dolaşan papazlar Doğu ülkelerinin zenginliklerinden bahsediyor Kudüs'ü almak için düzenlenecek bu savaşa katılanlara Cennet'i vaadediyorlardı. Bu çağrılar yetişkinlerle birlikte çocukları da etkiliyor ve sokaklarından balla süt akan Doğu dünyası çocukların rüyalarına giriyordu. Bunun sonucunda da 1212 yılında Katoliklerin Müslümanlara karşı kışkırttıkları alt sınıf halkın özellikle çocuk haçlı seferlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur

Çocuk haçlı seferlerinden haberdar olan Papa, bu düşüncenin Katolik klisesinin etki gücünü artırabileceğini düşündüğünden buna destek vermiştir. Bu sefere çocukların sürülmesinin bir sebebi de o dönem #Hristiyan dünyasının #Müslümanlar karşısında alınan yenilgileri, günahlarına karşılık olarak Tanrı'nın verdiği cezanın karşılığıdır.

Hristiyanlar'da; saf, günaha bulaşmamış, masum ve temiz çocuklarla sefere giderlerse kutsal toprakları almak adına Tanrı, çocukların arzusunu geri çevirmeyecekti ve kutsal topraklar böylelikle geri alınacaktı inancı vardı.

Hristiyanların saf melek katliamı: ''Çocuk haçlı seferleri'' hakkında ne düşünüyorsunuz ?


1|2

En İyi Kız Görüşü

 • Bu ne saçmalıktır anlamadım gitti. koskoca adamlar yüz binlerce kişilerle tutunamadıkları yerleri 12 yaşlarında çocuklar nasıl alsın. Bunlarda hiç akıl, vicdan yok.

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Hristiyanlar geçmişi karanlık

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

 • Tekrar söylüyorum;Dünyanın düzelmesi için hangi dinden olursa olsun tüm din adamlarını ve din adına ahkam kesenleri toz edeceksin.

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;