Allah neden havaya, suya tat vermemiştir?

Allah neden havaya, suya tat vermemiştir?
Hiç düşündünüz mü?

Güncellemeler:
Bir söz vardır; "bal yiyen baldan usanır", doğrudur da. Çünkü tadı olan şeylerden insanoğlu zamanla bıkacak şekilde yaratılmıştır. Hava ve su da öyle; her zaman içmeye muhtaç olduğun suyun tadı olsa bıkmaz mıydın?

0|1
316

En İyi Kız Görüşü

• Bu dünyada çok nankörlük yapıyoruz. Belkide yaşayabilmek için gerekli olan bu iki şeyin, çok ayrı deyeri var diye tadlari olması gerekmiyor. Herzaman su ve hava varken deyilde, bir an nefessiz, ya da uzun süre susuz kaldiktan sonra, olmayan tadı özlememiz için, yaradan öyle yaratmışdır...

0|1
    0|0
    • Güzel bakış açısı tebrikler, sınıfta bu konuyu açan da bendim. Hocamız kulak kabartmış, bir arkadaşa; ''neler hakkında farklı hissediyorsun Ramazan'da'' dedim, o da birşeyler anlatıyordu, bizim sohbetten suya havaya geçti olay :))

Olmayan tat, sabit olan yahut değişmeyen nötr lezzeti özlememiz için dimi; bu da güzel, teşekkürler...

• Sevdim görüşünü. Ortak düşüncemiz varmiş demek ☺️👍

• Aslında bakarsanız; doğru cevabın yani manevi karşılığının geleceğini zannetmesem de, en duyarlı ve içten olan cevapları seçecektim. Siz de güzel bir yere temas ettiniz ve cevabı beklediğinizi bildiğim böyle bir yol seçtim :)

Keşke herşeyin kıymetini bilsek; zaten meraklı bir insan olan ben, çok keyif alıyorum etrafımdaki mucizeler hakkında düşünmekten. Bu da onlardan biriydi, iştirak için ben teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Alerji olmaması veya kimi insanların damak zevkine uygun olmamasından kaçınmak için?

0|1
    0|0
    • Çok mantıklı aslında, bir zevke göre olsa milyarlarca insan faydalanıyor hepsi de aynı lezzete, damağa sahip değil ya dimi? :)
      Belki de öyle, kim bilir...

• yanlış yani cevabım. evrim ağacı'ndan baktım da suyun aslında tadı varmış lakin biz algılayamıyormuşuz.

• Bilimsel cevabı odur belki de :)))
      Yaradan'ın neden böyle birşey yaptığını merak ediyorduk dün; ama soru yoktur ki zaten tek cevabı olsun. Kim milyoner ister'e bakarken çoğu soru yanlış gibi geliyor bana :D İrdeleye irdeleye insan hep buluyor alternatif cevabımsı (!) şeyler :)))

• Senin yazın mi?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Tamamen sallamasyon yapıyorum " Nasıl yaşarsan öyle olursun teorisinden yola çıkarak suya ne kadarsan o tadı alır, tatlı istiyorsan senin için tadlı yaparız acı istiyorsan acı yaparız. Güzel koku istiyorsan yine güzel yaparız, kötü istiyorsan yine kötü yaparız. Her şey senin çabalarına bağlı " gibi gibi falan

0|1
    0|0
    • Öyle değil mi ya zaten; tüm içeceklerde az da olsa su vardır 😇

• @Soran salladım yani bilemiyorum öyle olup olmadığını :) Eğer bir yaratıcı olsam nasıl not düşerdim'den yola çıkarak aklıma bu geldi :)

• Canli, biyolojisi acisindan tadi olan her maddeyi sevmez ya da kullanamaya bilir. Temel yasam icin gerekli olan maddelerin tadi yok cunku butun canlilar kullanabilsin. Diye dusunuyorum.

0|1
    0|0
    • Çok yaklaştın ;) Tüm canlılar temel besinleri kullanıp faydalanabilsin güzelmiş; ben daha farklı düşünüyorum. Dün hocamız derste sordu bunu :)))

• Cok genis ve beyin firtinasi yapmak acisindan cok guzel bir soru, severim ucu acik sorulari saatlerce tartisabilirsin :D

• :)))) hocaya bir cevap verdim, sınıfın çoğu da verdi. Tatmin olmadı; sonra ders sonunda çıkacaktık, hocam ''' böyleeee böyle''' dedim; ders başında niye demedin mi milleti kıvrandırdık dedi :D hahah, herkes farklı bakıyor tabi.

• Gazin tadi zaten olmuyo galiba suda h2o iste vucudun kendisi su zaten

0|1
    0|0
    • Tadı yok evet, bilimsel verilerle birkaç kişiden de duymuştum. Beni enterese eden, aslında O istediği tadı verebilirdi; neden tat vermemiş?

• Hahaha balıklar ölmesin diye :))) Süpersin güzelmiş, her canlı kullanabilsin diye bir açı elbette :D

Benim cevabım daha felsefik olucak :D Eklerim geceye doğru güncellemeye

• Suyun tadı var kaynağına göre :)

0|1
    0|0
    • Nötre yakın olsa da o anlamda farklılaşıyor ama içindeki doğal etken maddelerle ;) Saf olan yine kendi

• Ben kazandım suyun tadı var bak :))

• Hahahaha :)))) O suyun tadını değiştirenler coğrafyaya göre farklılaşan doğal kimyasallar yahu :))) Ama güzeldi helal

• nasıl var ki

0|1
    0|0
  • Hayir neden?

0|1
    0|0
  • Su tatsız mi sence? O zaman bu kadar insan neden musluk yerine damacanadan su içiyor?

0|1
    0|0
    • Çünkü o damacanadan su içenlerin bulunduğu yerlerdeki şebekelerdeki sular kaliteli değil şehir kirliliğinden 😇

• Şehirde damacana kullananlar suyun çok temiz olmadığından kullanıyor. Dağ suyu ise mevzu elbette doğal katkı maddeleri, mineraller vs devreye giriyor :(

• Peki havada ve suda tat olup olmadığını algılayip anlayabilen bir göstergeyi/cihazı kim vermiştir?

0|1
    0|0
  • Bence tadı vardır biz algılamıyoruz.

0|1
    0|0
  • Herkesin damak tadı farklı olduğu için olabilir bence. Düşünsene insanlar nefes almayi sevmiyor 😂😂

0|1
    0|0
  • Simdi cesmeden fanta aksaydi kotumu olurdu.

0|0
    0|0
  • Allah neden bütün insanları zeki yapmamıştır?

#Türkerkeği

0|0
    0|0
    • Kendin cevabını veremiyorsun başka sitelerden yardım alıyorsun her neyse.

Her şey diğer her şey gibi aynı olmak zorunda değil misal aklını neden göremiyorsun?

Çünkü görmek zorunda değilsin, hava ve suda böyle, tadı olmak zorunda değil ihtiyacımızı gidermesi mühim olan.

Anladın umarım

• Hayır hayır; tamamen yanlış anlaşıldım.
      Benim anlatacağımdan daha iyi şekilde anlatılmış yerler var; ve kendi yorumumu da katıp söyleyeceğim için size ters geleceği de kuvvetle muhtemel. Ben bütün bunları hesaba katarak, siz ve bir başkası olur da görür; neden cevapsız kalmış der diye koydum ki internette binbir çeşit imkan var :)

Soruma vereceğin cevabı keşke daha evvel verseydin tartışırdık. Farklı pencerelerden bakmamız değil aslında bakarsan sorun; sorun senin üslubun ve de görmek istediğin :)

• Sen vampir'e hiç sordun mu niye su değil de kan içiyorsun? :)

0|0
    0|0
  • her şey tamamda tekrar deftere yazmadaki amaç ne bende bunu anlamadım

0|0
    0|0
    • Soru ''su ve hava'' idi aslında ama açıklayayım :)

Okuduğum kitapların, köşe yazılarının yahut girdiğim derslerdeki hocaların kaliteli soruları ve söylemleri olduğunda onları tuttuğum bir defterim var. Burası o defterden küçük bir kısımdı sadece :) Ama senin görmek istememen de senin penceren ;)

• ölünce sor

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;